bugün

Ameliyattan helva yiyerek çıkanı makuldür.
bazen hastalıktan daha kötü olabilen kişi.
bir doktor tarafından yazılan "bir adam doktora gitmiş gidiş o gidiş" kitabı durumu anlatıyor. allah düşürmesin denilen fakat onsuz da olunamayan tıp adamı. çoğumuz iş işten geçtikten sonra çalarız kapısını.
araba tamircisi gibi iyisi aranır hep. doktor doktor gezenler vardır. "o doktora gösterdim bir de bu doktora göstereyim bakalım o ne diyecek" diyerek ellerde filmler, tahliller koşturmadır gider.. "şu doktor çok iyiymiş" falan denir. işin özü şu ki; allah iyisine düşürsün.
Saygı duymadığım, saygıyı hak etmeyen abartılmış bir meslek. *
Şu an herhangi bir doktora "kurtar beni doktooor" diyerek sarılasım var. iyi geceler sözlük.
Okul bitince alacağım sıfat.
Bu aralar uzak durulması , alınması planlanıyorsa uzak durulması gereken sıfat.
birbirlerine karşı hocam diye hitap şekli yaygındır. genelde iş hayatına başlayınca oluşuyor bu hitap. en yakın olduğumuz iş arkadaşlarımızla bile bu şekil konuşuyorum. aslında doktor kelimesinin latincedeki anlamının öğreten karşılığına geldiğini düşünürsek gayet mantıklı.
tıp okuyup beyin sinir cerrahi düşünen ya da beyin sinir cerrahi uzmanı olan varsa beni bi yeşillendirsin.
Iyisine denk gelmedim daha surunuyoruz resmen denek olarak kullaniyolar.
beğenmeyen baytara gitsindir.
Sizin gittiginiz baytari tavsiye edebilirsiniz.
insanların ne dertleri olduğunu anlamadığım meslek grubudur. biri çıkar hakaret eder, biri şiddet uygular, birileri öldürmeye kadar bile gider. la bu doktorlar size ne etti?
paso acil serviste dayak yerler. sanki sizi hasta eden doktorlar amk barzoları! o adam da 24 saattir uykusuz, yüzlerce hastaya bakmış, yorulmuş, strese girmiş... sen hastasın ya da yakının hasta sinirlisin de bu adam ağaç kovuğundan mı çıktı kodumun beygiri!
genç kadın hastalarımızın tacizlerine mağdur kalmış mesleğimizdir.

görsel
isterlerse 72 yaşına kadar çalışabileceklermiş.

http://www.haberturk.com/...asina-kadar-calisabilecek
diğer meslek gruplarının geneli tarafından sanki yol yordam bilmezmiş tavırlarına maruz kalan meslek grubudur. yok araba öyle sürülür mü, yok bu alınır mı, yok o öyle olmaz şöyle olur. biz fakülteyi mars'ta okumadık, o dediklerinizi biz de biliyoruz da nedir bu agucuk, gugucuk givi davranılması doktorlara anlam veremiyorum. sanki sterilize laboratuvarda yetiştik de dış dünyaya bırakmışlar gibi bizi. çok okuyan insanı gerizekalı sanma güdüsü bu topraklara has bir şey sanırım. enteresan hezeyanlar.
Yaaa kim şataştı şanaaaa?? guduuuuu ^^
faydalı bir meslek icra etmenin yanında, kolay bir meslek icra etmeyen insanlardır.

http://doktorlarsitesi.ne...n-artan-intihar-oranlari/
Ne yazık ki, son dönemde, can güvenliği kalmamış meslek grubudur.
Meşakkatli iştir.
Her yiğidin harcı değildir.
şekerli tatlı veya şekerli kola iç. ama 20 li yaşlardaysan etkili olmayabilir. 27 yaşından sonra kilo almaya başlarsın.

1.5 litre şekerli kola içebilirsen şekerin yükselir karnın açıkmaya başlar kilo alırsın. şekeri bırakırsan eski kilona geri dönersin.

kola zararlı olsa amerikada yasaklanırdı.
şeker hastalıgını insanlar yanlış anlıyor. büfede kola içmeyip ayran içen var. halbuki şeker hastası olup ilaç kullanan 90 yaşında ölen insanlar var. çok agır şeker hastası olanlardan bahsetmiyorum. çok kilo alıyorsa 50 li yaşlardan sonra şekeri çok azaltır veya hiç tüketmezsin. gençken istediğin kadar çok çeşitli beslen. 50 li yaşlardan sonra gıdana dikkat et okadar. yaşamı boyunca tek gıdalarla besleniliyorsa şeker hastası olma ihtimali yükseliyor. öglen köfte ekmek akşam pizza yeniliyorsa ilerki yaşlarda şeker hastası olma ihtimali artıyor. 3 veya 4 kap ev yemekleri yeniyorsa çeşitli besleniliyorsa şeker hastası olma ihtimali azalıyor.
Gözlemlerim doğrultusunda katıldığım önerme. Çapkın ve abaza oluyorlar. Meslektaşlarına yavşıyor çoğu.
Bu doktorluk ve hukuk okumak savcı hakim hatta avukatlık acayip bir etiket statü mesleği oldu ülkede.
Mucizeler yaratması beklenilen insan.
güncel Önemli Başlıklar