bugün

Böyle bir olay yaşanacağını sanmıyorum. Astım tanısı varmış çocuğun atak sırasında verilmesi gerekenler evde daima olmalı. Bitince anne babası tarafından alınmalı o ilaclar basit ilaçlar reçetesiz alınabilir. Ailenin ihmali var. Ayrıca hiç bir doktorun on dakika geç kaldın sana bakamayız diyeceni sanmıyorum.
uzmanlık alanı olmayan bir konu hakkında atıp tutmayı seven doktorlar beni benden alıyor.

bugün göz doktoruna gittim, zamanında beyinden kaynaklı ciddi bir sağlık sorunu yaşadım ve çok şükür bunu atlattım. ancak gittiğim doktor, o dönem gelişen süreçlerden (ameliyat öncesi, esnası, sonrası) hiçbir bilgi sahibi olmadığı halde, "bu ameliyatı yapmışlar ama bunun böyle olmaması gerekirdi" minvalinde konuşmaya başladı.

göz ile beyin bağlantılı şeyler elbette ama bir nörolog edasıyla yorum yapacak, hatta o işi başarılı bir şekilde yapmış meslektaşını sorgulayacak kıvama ne ara geldin be adam?
görsel
şundan yaklaşık 4-5 sene sonra olacağımdır. ama md değil arkadaşlar phd.
açılın ben doktorum diyeceğim ama yüksek ihtimalle ambulans çağırmak dışında pek bir işe yaramayacağım.
ama size efsane karışımlar yapabilirim ve birlikte paranın dibine vurabiliriz. evt.
hak ettiklerinden çok kazandıklarını düşünenler doktorların nasıl şartlar altında çalıştıklarını bilmeyenledir. genellikle ruhsal çöküntü içindedirler. hiçbir Can güvenlikleri yoktur. birisinin ölümünden sorumlu tutulup bir gece yolun ortasında öldüresiye dayak yeme durumları vardır ki çoğu hastane de bile şiddete maruz kalabiliyor. kimsenin vergisi ile maaşlarını almazlar emeklerinin karşılığını alırlar.
Latince: öğretmen.
hakkıyla yapana can feda ama lütfen insanları umutlandırıp kobay yapmasınlar.
Sabah 9 9 buçuk - 11 11 buçuk
Öğleden sonra 1 buçuk 3 buçuk arası çalışan meslek.

Keyfine göre hasta alır almaz, yoğunum der içeride tıbbi sekreterle pişti oynar.

Edit: doktor koca arayanmış abi ne güldüm ya djsjs. Belgelerle konuş.
Daha dün Samsun'da bir tanesi dayak yemiş, şakağına gelen tekmeyle ölümden dönmüş. Yazıktır.
Bütün doktorlar artık yeter deyip işi bıraksa da tüm Türkiye göt gibi kalıp değerlerini anlasa.
sevmeyeninde de gizli bir hayranlık var ya neyse. hatta şiddet uygulayanlar da dahil bu gizli hayran grubuna.

özünde incelersek bazen akıl işi değildir. yüksek kapasitede bir insansın, başka güzel meslek ve pozisyonlarda da çalışabilirdin, ama doktor oluyosun. ne için, bitmeyen nöbetler, belli olmayan gece gündüz, koşuşturmalar, acil karmaşası, süresi belli olmayan ameliyatlar, yaptığın işin hassaslığı ve tüm fiziksel ve mental yorgunluklar için mi. üstüne bir de bazı insanlıktan çıkmış kendini bilmez davar sürüsünün sözlü, psikolojik ya da fiziksel şiddeti için mi.

evet insanlara yardım etmek gerçekten çok güzel ve keyif verici, bir çok açıdan da güzel meslek ama yukarıda yazdıklarım bazen acaba dedirtiyor.
ne demiş atalarımız: önüne düşmeyelim, yokluğunu görmeyelim.

doktorların kazandıkları para zihin ve el emeği, göz nurudur, kimse dil uzatmasın.
görsel
bulsam kaçırcam bi tane kendime baktırcam.
mesleğini hakkını vererek, onuruyla icra eden herbiri için söylüyorum ki yarı-tanrıdırlar. en yüzeysel bakış açısıyla insan arızasını anlayıp onarmak kadar zor bir iş var mıdır acaba şu dünyada diye düşünüyorum.
Birisi doktor ve iyi bir insan ise, o kişi hayatta tanıyabileceğiniz en muhteşem insanlardan biridir.

Birisi doktor ve ruhunu para ile sosyal statü hırsına kaptırmış biri ise, o kişi hayatta tanıyabileceğiniz en ciddi derecede olumsuz insanlardan biridir.
Hastalarin gozlerine bakarak cok kolay oleceksiniz diyip gönderen, bu söz bir yakınına söylendiğinde kaldıramayan insandir doktor.
iyi olanlarına çok büyük saygı duyduğum meslek.

Genelde iyi doktorlar ya üniversite hastanelerinde oluyor ya da özel hastanelerde.

Devlet hastanelerindekiler insanın yüzüne bile bakmıyor.
ne muhtaç olalaım ne de yokluğunu çekelim.
iyiki varlar.
önüne düşmeyelim, yokluğunu aramayalım.
Mümkün olan her sosyal medya mecrasında isim ya da rumuzunun başına doktor yazan, bunu yapamazsa steteskoplu fotoğraf paylaşan, bu da olmazsa taksim meydanında soyunup ben doktorum diyerek tik tok videosu çeken insan topluluğu.

elbette her genelleme gibi bu da yanlış ve evet kardeşim tamam, sen onlardan değilsin tamam.
koyu antoloji versiyonu ayrı bir his veren şarkı.

Ayrıca anın şarkısı.
Sözlükte doktor varsa yardım etsin, durup dururken beynim ve omurlarım önce karıncalanmaya şimdi de elektriklenme gibi bir his yaşamaya başladı.

Vücudum da bir ısınıp bir soğuyor, akşamdan kalan buzdolabına koymadığım gıdaları yemiştim. Gıda zehirlenmesi mi bu? Noluyor bana?
(bkz: https://m.sondakika.com/h...-ederek-oldurdu-12064452/) ülkemdeki insanlık dramları gel de inan.
Türk milletinin hışmına uğrayan meslek sahipleridir.
güncel Önemli Başlıklar