national geographic'de cikan bir kopek egitmeni. gercek adi cesar millan'dir ve meksikalidir. nedense normalde psikopata baglayan kopekler bu elemani gorunce sus pus olup gidip adama sirnasirlar. bi de programda 'kopeginiz soyle yapiyorsa siz boyle yapin vs vs..' diye akil verir. ama nedense verdigi akillar genelde bir ise yaramaz, cosan kopek siz ne yaparsaniz yapin cosmaya devam eder. 'kopeklerle fazla yuz goz olmayin, cok costurmayin, sakin takilin' der kendisi. malesef verdigi ogutleri tutmak her zaman kolay degil. 'kopegi alip heryerini minciklayip havalara atip tutmayacaksam, ne anlarim ben o hayattan' dedirtir.
bir south park bolumunde gorulmuslugu vardir. cartman'in annesi cocugu nasil yola getiririm diye dusunurken bu elemani cagirir, eric kisa zamanda 180 derece donmustur ve olaylar gelisir.
gazan mübarek olsun yazarıdır.
amaclarını ve emellerini gizlemeyen açık sozlu yazar.
düğüne davet beklediğimi belirtmek istediğim aramaya inanan nesildaşım.
(bkz: ghost whisperer)*
bir national geographic programı. 7/24 bunu yayınlıyorlar, ne zaman baksak köpeklere fısıldıyor eleman. bık geldi, kanal listesinden silme nedenine dönüştü. *
national geographic'in sikime fısıldamaya başladığı saçma programlardan biri..
(bkz: suyu ısındı)
geçen gün bir adet pitbull u adam ettiğini gördüğüm eğitmendir. her pitbull sahibi böyle bir eğitmen bulamayacağına göre bu hayvanın psikopatlığını bir nebze düşürmek isteyen sahipleri ilgili bölümü derhal izlemelidir.
köpeğiyle sorun yaşayan kadın: köpeğim almaması gereken bir şey sahiplendiğinde çok asabileşiyor. onu almaması gerektiğini biliyor...

dw: nerden biliyor? kitap mı okuyor?
çok sağlam program. benim oğlanı eğitse eğitse anca bu pezevenk eğitir. yolda yürürken ne biçim çekiyor. adamı da gören köpek dut yemiş bül büle dönüyor var bir ibneliği ama çözemedim.
anasına fısıldamak istediğim adam. national geographic'in yarısını işgal etmektedir kendisi. bok varmış gibi durmadan bunu yayınlıyorlar, bir sürü güzel belgesel varken.
kişisel olarak gayet başarılıdır sezar efendi. ancak benim köpeğe aynı taktiklerle yaklaştığımda; misal, güven vermek için kuyruğunu başını havaya kaldırdığımda hayvan deli oluyor. sezar efendi, kendi dinletiyor ama aynısını. ya benim köpek anormal, ya da sezar biraz köpeğimsi.
4 saattir aralıksız yayınlanarak, national geographic tarihinde rekoru kırmıştır.

(bkz: eyyytt yeter bea)
şu sıralar national geographic'i esir almış şahıs. bir dönem 7\24 bez bebek dizisi yayınlayan fox tv böyleydi.
o değil de, hayvanlara biraz sert davranıyor sanki. gözüm üstünde sezo..!
atına fısıldayan kovboylu bir versiyonuda mevcuttur.
konuşma yok göz teması yok amerikada büyük bir başarı sağlamış tv programı. birde yahşi batıyı izleyenler bilir atlara fısıldayan kovboy vardı.
(bkz: dog whisperer)
köpekleri çözmüş bir adamdır kendisi. istediğini yaptıramayacağı, terbiye edemeyeceği köpek yokmuş gibi bir izlenim bırakır.
izlendikçe taktiklerinin işe yararlılığını görüyor insan...

çok pis sardı lan
*
köpeklerin dilinden konuşan adam. aşmış bir insan bana göre.

(bkz: cesar millan)
(bkz: hiç acımayacaaak şş sakin ol)
adını ilk duyduğumda köpeklerle cinsel ilişki kuran sapıklar hakkında polisiye bir program olduğunu düşünmüştüm. işin aslı öyle değilmiş. sürekli "sakin bir ruh hali" "teslimiyetçi bir zihin yapısı" ve "özgüven dolu bir duruş" cümlelerini tekrar eden eğitmen bir eleman hakkında imiş program.
an itibariyle ilk defa bir köpekten korktuğunu gördüğüm bölümü izlemekteyim. vay be bu adam bile korkabiliyormuş köpeklerden.
köpeklerle gerçekten konuşabildigini düşündügüm adamdır, köpeklerde güveniyo sanki bu adama.
sloganı müthiştir : köpekleri rehabilite edip, insanları eğiten adam.

aslında cesaR'ın sahiden yaptığı bu. adam resmen köpek sahiplerini eğitmeye gidiyor evlere, köpekleri değil . hah

hastasıyım.
köpeği olan herkesin izlemesi gereken program. bir köpeğe sahipseniz, eğitimli olmanız gerekir.