bugün

yeni doktor tırt. david'in yerini kolay kolay kimse alamaz arkadas bos konusmayin burda. hee bu arada aga dizi cok karmasik

--spoiler--
thank you J.K
--spoiler--
27 ağustos 2011 - cumartesi günü yayınlanacak let's kill hitler adlı yeni bölümüyle ekranlarımıza dönecektir.

yalnız 6. mevsim mi 7. mevsim mi muallakta. kimi kaynaklarda 6. mevsimin 8. bölümü olarak, kimi kaynaklardaysa 7. mevsimin ilk bölümü olarak gösteriliyor. anlamadım.
her sezonu, her bölümü beni benden alan dizi.

--spoiler--
altıncı sezonun ilk bölümünde doctor un 'space, nineteen sixty nine' demesi ayrı bitirmiştir beni *
--spoiler--
ilk iki bölümü seyrettiğimde fazla sevmemiştim.
avare sözlük kodırı.
s06e08 ile geri dönmüş timelord harikası.

--spoiler--
bad smoke! don't breathe the bad,
bad, smoke. bad, deadly smoke,because somebody shot my tardis!
--spoiler--

ayrıca

--spoiler--
Hitler: Thank you. Whoever you are... I think you have just saved my life.
Doctor: Believe me... It was an accident.
--spoiler--
david tennant ayrıldıktan sonra izlemeyeceğimdir.
(bkz: doktor bu ne)
Özellikle birinci sezonu bilim kurgu tarihinin yüz karasıdır, hiçbir şeye benzemeyen bir şeydi birde salak sarışını koymuşlar işi ikide bir karıştıran annesi desen ayrı sevgilisi desen ayrı aptal. *
6x08'le gene bomba gibi dönmüş dizidir.

alex kingston'ı severim ama sıkmaya başladı. daha genç ve güzel hatun istiyorum doctor'ın yanında. Nina Toussaint-White pek güzel olmasa da yeterince gençti ve uçuk kaçıktı. keşke dönüşümden sonra alex kingston'a değil başka birine bağlasalardı.
6X8 ile ağzımıza çatır çatır abdest bozmuş dizi,

--spoiler--
oha anasını satim , anca oha denir ne oldu ne bitti kız geldi öldürmeye çalıştı ki o deneme kısmı bile harikayken yetmedi bambaşka olaylar , mevzular çıktı. anam anam müthişti.
iyiki varsın doktor.
--spoiler--
bir zamanlar remzi kitabevinin hiç kurulamamış olan bilimkurgu dizisini kurma kapsamında senaryolarını "doktor kim" adı altında çevirttiği ünlü ingiliz yapımıdır.

çok sükür bütün yapımlarını başkalarından kopyalamalarına karşın hala daha çin'i kopyacılıkla suçlayan abd doktora da el atmadı.

remzi kitabevinin bu kitapları çevirttiğini eski kitapçıda sans eseri gördüm. sadece 3 tane bulabildim. idefix'te 6 tane eser görünüyor.

http://www.idefix.com/kit...asp?fid=931&dzid=1682
1963 yılından beri yayınlanan türkiyede de cnbce ve e2 kanallarında yayınlanan şimdiye kadar 9 doktor değiştirmiş güzel fantastik bir dizidir. diziyi anlamanız için baştan itibaren seyrediyor olmanız da gerekmez çünkü her haftası farklıdır her hafta doctor farlı zamanlara yolculuk yapar seyredilesi bir dizidir.
yeni serinin en sıkıcı bölümüne 6. mevsim 9. bölüm ile imza atmış dizidir. mark gatiss kimse o yazmış. tiz kellesi vurula!
stefan moffat'ın tabir caizse sıçtığı yapımdır. çoğu gerzeğinde en büyük mantıksızlığı ve hatayı hala daha göremediği dizidir.

simdi bütün dünyaya açıklıyorum ve ortalığın amına koyuyorum.

aha ilk kanıtım. http://www.youtube.com/watch?v=cTXjWyE7NIs . bu videoda daleklerin ışını sonrasında doktorun öldüğünü görüyoruz. fakat tardisteki eline yenilenen hüclerini göndermesi sayesinde gen alışverisi yapılıyor ve doktor david olarak kalıyor. o durumda david bir kere öldüğünden dolayı 4x12'den sonra biz 10. doktoru değil 11. doktoru izliyoruz.

11. doktor ölüp yerine matt gelince matt'in 12. doktor olması gerekiyor. veeeeee bomba geliyor. doktor son ölüşünden sonra river onu tekrardan canlandırdı. hücre yenilenmesi yaşayamadığı için başka bir doktor görmedik fakat öldüğü için bu doktorun 13. doktor olması ve matt değiştikten sonra doktorun 3 büyük zaman lordu tanrısının genetiğini taşıdığı için 13 yaşamdan fazlasına hakkı olup olmadığını anlayacağız.
Küçük çocuklardan nefret ettiren dizidir.

--spoiler 6x09 ve genel--
Daha parçasını izlediğimde 6x09'un boş bir bölüm olduğunu, fillerlığını sezmiştim. Bu yüzden bilgisayarımda bekletip izlemekten kaçınıyordum fakat bugün izledim. Çok da izlenmeyecek gibi olan bir bölüm yazmamış Mark Gatiss, ama ağzı açık bir halttan anlamadan aval aval bakan ve korkudan bir şey yapamayan veletlerden fenalık geldi artık. David Tennant zamanında bir bölümde Doctor insana dönüşmüştü ve aptal bir velet cep saatini saklayarak olayların bizimkiler lehine gelişmesini engelliyor ve oturduğum yerde beni küplere bindirtiyordu. Silence in the Library bölümünde de her ne kadar insanları kurtarıyor olsa da korkudan ne yapacağını bilemeyen küçük kız çok sinir bozucuydu. Kısacası iyice soğuttu artık bu dizi çocuklardan. He, dizinin normal gidişatını beğeniyorum yoksa...
--spoiler--
6 mevsimin 10. bölümü the girl who waited yayınlanmış, mâlûm ortamlara düşmüş ve elan izlenmektedir.
10. bölüm itibari ile tutarlı bir kurgu nasıl olur bize göstermiştir.

--spoiler--
doctor , 2 amy yi birden kurtarmaktan bahsetti. bunu yapsa paradox olacaktı. paradox olmamalı. olursa şayet zibilyon bölüm öncesine gidiyoruz. rose , araba çarpacak olan babasını kurtarıyordu. ve paradox yarattığı için zaman canavarları çıkıyordu piyasaya. tardis felç oluyordu vs.

biraz daha yakına gelelim. master , tardis i paradox makinası na çevirip bilmem kaç bin yıl sonraki insan ırkını şimdiki zamana getirip günün insanlığını katlediyordu.
dolayısı ile olası bir amy yi kurtarma durumu

a- doctor geniş kapsamlı bir paradox makinası yapar . bu yüzden tardis kullanım dışı olur ve o "nezaket" sevdalısı robotların olduğu yere tıkılıp kalmakla sonuçlanır

b-tardisin felç olur .zaman yaratıkları çıkıp , 2 amy den birini yer ve herşey eski haline döner.

kısacası 2 ucu boklu değnek. 2. amy için bir kurtuluş yoktu.

doktorun amy yi kurtarmak için yaptığı hokkabazlık , tardis i ufak çapta bir paradox makinasına döndürmektir. yani master ın yaptığı şeyin çok daha ufak çaplı olanını yapmıştır. 2. amy yi içeri alsaydı o makina tırtlıycaktı.

kısacası öylesine güzel dizidir.
--spoiler--
ilginç bir bilim kurgu tabanlı yabancı dizi. her sezondan bir iki bölüm izlemiştim ve neredeyse her sezon farklı bir oyuncunun doktor karakterini oynadığını görüp, bu karakterde bir lanet olabileceğini düşündüğüm dizidir.
matt smith döneminden bahsedilecek olursa; 5. sezon amy, 6. sezon river üzerine kurulu oldu. asıl soru ise şu; matt smith'in son sezonu olan 7. sezon kimin üzerine kurulu olacak? cevap; büyük ihtimalle doctorumuz matt smith üzerine kurulu olacak. ölümüyle ilgili detayları izleyeceğimiz bir 7. sezon bekleyebiliriz.
6. mevsim 11. bölümde yaptığı göndermelerle vay vay, sonuyla vah vah çektirmiş dizidir.

--- çok spoiler ---

otelde herkesin en büyük korkularının gizli olduğu bir oda var. bunlardan 7. oda amy pond'un; 11. oda the doctor'ın. doctor'ın korkusunun kendisi olduğuna dair bir gönderme bu. 11. doktorun en çok korktuğu şey gene kendisi: of course who else. gözleri falan doldu bir de...

sanırım amelia pond'u sondan bir önceki kez bu bölümde görmüş olduk. 12. bölümde, uzun süre önce 10. doktor ile gördüğümüz craig owens bir bölümlüğüne yeniden görünecek. 13. bölüm olan the wedding of river song'da alex kingston, karen gillan ve arthur darvill dışında kimsenin yeri garanti değil anladığım kadarıyla ama bir umut amelia pond diziden ayrılmaz diye bekliyorum. 11. doktor bile bile ölüme gidecek sanırım. bakalım işte, iki haftaya tüm düğümler çözülecek ve 6. mevsim sona erecek.

7. mevsimde neler olacak, nasıl olacak, kim olacak... wallaa bilmiyorum.

--- çok spoiler ---
2011 noel'i için hazırlanan christmas special bölümünün konuk oyuncuları belli olmuştur.

(bkz: claire skinner)
(bkz: bill bailey)
(bkz: arabella weir)
güzel bir finalle sezonu kapamış dizidir.

--spoiler--
-çok büyük bir numara yoktu. tahmin edilebilirdi. robotun içine saklanmak...
-hala önceki sezon tardisi kimin nasıl yokettiğinden bahsedilmedi. umarım unutulmamıştır. zira doktor "hala tardisi kimin yokettiğini bilmiyoruz" demişti.
-bu yoketme eylemini gerçekleştiren , çakma tardis yapmaya çalışanla aynı kişi olsa gerek.
-hem bu kişiden(silence) hemde bu sezonda doktorun öldüğü noktayı tasarlayandan bahsedilmedi. çok cevapsız soru var.
--spoiler--
bu nasıl bir sezon finalidir ? bu nasıl bir bölümdür ? gelmiş geçmiş en iyi doctor who bölümlerinden biri benim gözümde izlenmeli izletilmeli heleki sondaki o soru beni benden aldı

--spoiler--
doctor who ?
--spoiler--
ilk başlarda; çok sıkıcı başlamışken, gittikçe güzelleşen dizi.
ama yine de eğlencelik. boş zamanlar için.
güncel Önemli Başlıklar