1. 11.
  istanbul'da yapılan 20. dünya liseler basketbol şampiyonası'nda erkeklerde türkiye'yi temsil eden takımlardan biri olan ve finale kadar yükselerek finalde sırbistan temsilcisi knjazevacka gimnazua'yı 86-64 yenerek, dünya şampiyonu olmuş takımdır.*
  2 ... tommy vercetti
 2. 12.
  içi seni, dışı beni yakar okuludur.*
  1 ... once upon a time in fikirtepe
 3. 13.
  bir şubesi de sarıyer'de bulunan kolej.
  1 ... yendik mi lan
 4. 14.
  Doğa konseptli eğitim anlayışıyla kendilerine ait bir vizyonu ortaya koymuş,akademik eğitim ile sosyal gelişimi bir arada sağlamaya çalışan, bunun neticesinde '2009 Erkekeler Liselerarası Dünya Basketbol Şampiyonluğu' gibi birçok başarıyı yakalamış okul. Veliler tarafından tercih edilirlikleri arttıkça haklarındaki spekülasyonlar da rakiplerince arttırılan bir kurumdur ayrıca. Biri SBS'de diğeri ÖSS'de derece yapan yeğenlerimden bilmekteyim ki, samimi ve yenilikçi bir eğitim amaçlayan bir kurumdur.
  2 -3 ... tilldeath
 5. 15.
  istanbul'un her yerinde reklam panolarını görmek mümkündür. Eğitimdeki ve sosyal aktivitelerindeki başarılarının var olduğu gibi hakkında bazı spekülasyonların da eksik olmadığı eğitim kurumudur. Bunun nedeni belki de reklam yaptıkları panolarda zaman zaman hayal ürünü cümleler kurmalarıdır. Mesela "2008 - 2009 Türkiye Liselerarası Bayanlar Hentbol Şampiyonu" gibi. Zira bu unvan Antalya Muratpaşa Lisesi'ne aittir. Bir başka özellikleri ise devralmadıkları okulları bile almış olduklarını söyleyip velilerin kafalarını karıştırmalarıdır. Ne de olsa kimse araştırmayacaktır ve onlar da istediklerini yazıp söyleyip duracaklardır. Öte yandan ödüllü çok büyük kampüsleri ve midillileri vardır. Ki bunlar da bir çocuğun eğitimi için olmazsa olmazlardandır.
  -1 ... travis
 6. 16.
  vaktinde evimi zırt pırt arayan, her arayışlarında reddetmeme rağmen hala bedavaya veya çok düşük bi fiyata okuyabileceğimi söyleyen bayanların gelmemi istediği okul. eğitiminin pek iyi olmadığını okuyanlardan duymuştum.
  2 -1 ... chroma
 7. 17.
  vakti zamanında mezun olduğum gökdil koleji'ni de satın almışlar bunlar. her e-5'ten geçtiğimde bakar bakar hüzünlenirim.
  1 ... cemilflower
 8. 18.
  alternatif çocuk dizilerinde çocukların gittiği okuldur genelde.
  (bkz: selena)
  (bkz: en iyi arkadaşım)
  (bkz: bilimum boktan dizi)
  4 ... kewell the wizard of oz
 9. 19.
  ayrıca lisede şort etek falan yoktur, bir hevesle gidersiniz şort etek giyecem holeey diye ama sonuç; şort etek sadece ilkokul içindir.
  1 ... aaliyahqueen
 10. 20.
  kendi velisini okul tanıtımı için arayabilen okuldur .
  2 ... solucandil