Kaval, baldır ve uyluk kemiğinin birleştiği yeri seyretmek.

(bkz: dizi film izlemek)
herkes kabul etsin ki avaralıkdır. o kadar boşsundur ki zamanını dizi izleyerek geçirirsin.
(bkz: türk dizileri)
boş beleş insan işi.
Eğer izlenen yabanci dizi ise tadina doyulmayacak dizilerdir. Hepsi surukleyici, hepsi güzel.
Yani şunu sittin sene okumuş avrupa görmüş öğretmen teyzem de yapıyor ya ben daha bir şey demiyorum. sigara kadar zaralı alışkanlıktır.
Hele bir de çekirdek citleyip yorum yaparak izlemenin genlerimizde var olduğunu düşünüyorum.
izlenen diziye göre çok şey değişir. bir game of thrones bir prison break ya da dexter varken pis yedili izleyen insanı kına hatta sıç aklına, haketmiş.
günlerce yataktan çıkmadan sevgiliyle yapılması gerekenler listesinde.
* *
Sıkıntı gidermek.
Akıllara sağ dizi mi izliyorsun yoksa sol dizi mi esprisini getirir.
uyku öncesi aktivite.
Yugoslavya parçalanırken yugoslav halkının yaptığı eylem. Bilmem anlatabildim mi?
eylemin kendisi zaman öldürmeye,boş vakit geçirmeye, veya kafa dağıtmaya yarayan bir şeydir aslında.
Ama nedense buna da türüne göre anlamlar yüklenir.
Yabancı dizi izleyen cooldur, batılıdır, enteldir.
Yerli dizi izleyen kırodur, salaktır, boş şeylerle ilgileniyordur.

şeklinde bir algı var,
Halbuki dizi izlemek dizi izlemektir.
Yabancı ya da yerli olması bir şeyi farkettirmez,o seçim sadece zevk meselesidir. neticede ikisi de zaman öldürmeye yarayan bir şeydir.
bir istektir.

ama izleyememek...
çünkülüm ders çalışmak var.

neyse amk.
neyse.

bugün çok çalışmıycam.
dizi izliycem.

çünkülüm hak ediyom.
Sınavlar olmasa yapılacak eylem.
Pazar keyfi.
Bir külfettir.
"Bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete" şeklinde bir kez başladık diye, sonuna kadar devam etmeye zorunlu hissettiğimiz bir pranga.
diziler bitince yaşasın özgürlük diye gizli gizli seviniyorum.
http://galeri.uludagsozlu...om/r/dizi-izlemek-797854/
depresyon belirtisi olabilir evden çıkmadan kimseyle görüşmeden konuşmadan günler geçirebiliyorum dizi seyrederek.
Uzun zamandır televizyon izlemediğimden sarmayandır. Elitlikten bırakmadım bu arada, yokluktan oldu. Yurtta tv olmayınca kopuyorsunuz sonra da sarmıyor.

Internetten izlenir ama. Walking dead, fear the walking dead, game of thrones ve milyon yılda bir çıkınca sherlock güzeldir.
Çok fazla dizi izlemek diye başlık açacaktım da gerek yokmuş. izlediğim diziler hakkında entry girerken aklıma geldi; bir noktadan sonra o kadar çok dizi izlemeye başladım ki hangi dizinin kaçıncı sezonunun kaçıncı bölümünde kaldığımı excel tablosunda tutmaya başlamıştım. Daha sonra telefon için dizi takip aplikasyonu keşfettim ve artık daha rahatım. Diziler biriktikçe içimde huzursuzluk oluyor. Aynısını yaşayan var mı ?
adamı aptal eder.
ancak boş beleş ev kadınlarının yapacağı iştir..
dinen sakıncalı bir eylem. trt dizilerini hâric tutuyorum tabii. ailecene izleyebileceğiniz filimlerde fıkhi bir sıkındı yoktur. ama bu netfiliz dizisi izleyenler de ne bileyim yani şey... ahired biraz sıkındı gibi...
gizli ibnelik belirtisidir. erkek adam dizi izlemez, kovboy filmi veyahut beşiktaş maçı izler.