bugün

entry'ler (41)

futbol izleyen erkeklerin düşük iq lu olması

ayan bayan gerçektir efendim.

bu hıyartolara gelin gençler akşam sohbet var desek "yok babuş ya akşam fenerin maçı var" derler. beynâmâzlar... televiziyonda top izleye izleye gafaları da dop olmuş bunların haberlerü yok. halbuki iki kadir mısıroğlu sohbedi açıp izlese feyizlenecek, bu sacmalıklar silsilesine bi son verecek.

gece sözlüğe giren kızın asıl amacı

kendi bileceği işdir. amma pek hayırlı olduğunu zannedmiyorum. yarın hiç mi ev işi yapmayacak bunlar? kocası bunlara azarı çekse hâkktır vallâhi...

içki içen insanların ahirette vereceği hesap

ben çok merak ediyorum şahsen, bu beynamazların nasıl bir surât ifadesinde olacaklarını. münker nekir melekler gelince "babuş iki bira kap gel ya :D madıköy moruk, tekila moruk" diyen zübbelerin ne bok yiyeceklerini... cenâb-ı hâkk bunlara hidâyet versin. her içtikleri yudum, ateşine bir parça odun atıyor.

arapça varken ingilizce öğrenmek

bir gün ölüp paklanıp, pamuklanıp defnedildiğinde kâbir melekleri suâle geldiğinde "men rabbüke? rabbin kim?" diye sorduklarında "havaryu vatirzorneym" mi diyeceksiniz? suâl melekleri dopuzu gafanuza bi kere indirüverir vallahi. aman ha dostlarım. ingilizce gibi gêvur lisanı ezberleyeceğinize, kur'ân dili olan arabcayı bilin daha iyi. kabirde kurtarır sizi.

dizi izlemek haram mıdır

çokca dile getirülen bir suâl.

bu konuda fedva verebilecek yedkinlikde değilim ammâ şunu diyêbilirim ki. öpüşmeli sırnaşmalı filimler, diziler izlemek insanda şehvêd oluşduracağı için iman açısından risklidir. amel defderünü soldan alabilirsiniz, iman giderse de.

ya işte öte tarafda cehenneme gidiyorsun, soruyorlar "nasıl düşdün buraya diye". "sırnaşmalı, haram diziler izleyib bêynâmazlık yapdım" diyebilir misiniz ki?

dizi izlemek

dinen sakıncalı bir eylem. trt dizilerini hâric tutuyorum tabii. ailecene izleyebileceğiniz filimlerde fıkhi bir sıkındı yoktur. ama bu netfiliz dizisi izleyenler de ne bileyim yani şey... ahired biraz sıkındı gibi...

hanzo diye film çekip milyonları cebe indirmek

iq düşürmek için yapılmış bir fiildir efendim. yönetmenler hep böyle. dinimizi, dilimizi örfümüzü anladacak bir film çekmek yerine böyle saçma sapan filmlere büdçe harcarlar...

çocuğun ismini arapça koymak

yapılması icab eden yegâne fiildir efendim.

şimdi dışarılarda görüyorum kudluk bilge, tomris, tonyukuk, ilderiş gibi islâm dinine nâmüsait, beyhude isimler koyuyorlar. halbuki hasan, hüseyin, abdullah, hatice, fatîma koysalar hoş olmaz mı?

olmaz tabii. çocuklarını da kendileri gibi faşist yetiştirdirmeliler tabii. öncelikle dinden uzaklaşdırıyorlar sonra o evlat takvâyı bulsun... tabii bulabilirse!

en güzel isimler kur'ânı kerim azimüşşân'ındır dostlarım. evladlarınıza kur'ân'dan isimler koyunuz.

pop müziğin dinen sakıncalı olması

sözlerinin şehvî duygular getirmesinden ötürü dinen sakıncalıdır. üstad kadir mısıroğlu bu konu hakkında telli çalgı içeren her enstrüman meyhane müziğine hitab etmektedir. ayrıca günümüz pobcularının islâm fîkhîna uyduğunu söylemek nâmümkündür.

üstad'ın görüşleri:

https://www.youtube.com/watch?v=T6Ctb6ZM9lk

fetö nün kandıramadığı kesimler

kadir mısıroğlu cemaati.

edid: âyrıca, kadir mısıroğlu fetoya feto diyebilmiş birisidir.

türkçülüğün türkiye ye zarar verdiği gerçeği

açık ve net bir gerçekliktir. bunun aksini iddia edmek abesle iştigâldir. türkçülük ne zaman devledümüze katkı sağlamış? bunu bir düşünün. yok! evet yok! hiçbir zaman bu atsızcı kafatasçı tayfanın bir icraadi yok devletü aliyyemize karşı. ne kadar kominist çapulcu tayfa var, hepsinin mantar gibi çoğalmasuna neden olmuş.

halbûki islam birliği, islamiyet öyle mi? "ne olursan ol gel" mottosu hakim dinimüzde. bu gafatascılar gibi değiliz biz. her insan eşiddir.

türklerin islamiyetle şereflenmesi

devlet-i osmanlının kuruluşunun esâs felsefesidir. türkler islamla müşerref olunca cihan devleti oldu biiznillâh.

patlamış mısır

sünnettir. peygamber efendimiz, zemzem suyuyla birlikte her gece yatmadan önce bir adet yutarmış. sindirime iyi geliyormuş herhalde.

sımsıkı sarılmak istenilen yazarlar

(bkz: kadir mısıroğlu)

yanına gitsem de kucaklasam üstadı.

kadir mısıroğlu

bize doğru diye yutturulan tarih safsatalarının gerçeğini öğreten üstad gibi üstad.

barış özcan ın tırt bir youtuber olması

bilen bilir. kendisi amerika'da yaşar. oradan buradan gördüğü, yabancı yutubırlardan arakladığı şeyleri yeni bir şeymiş gibi aktarır. halbuki beyin sulandırmaktan başka bi halta yaramaz. bunun yerine açın bi kadir mısıroğlu sohbeti dinleyin mınake.

enes batur un en dünyanın en iyi youtuberı olması

şüphesiz açık bir gerçek. barış özcan gibi ne idiği belirsüz aylakları izlemekdense, enes batur gibi yudubun içerik kalitesünü güzelleştiren bir yayıncıyı izlemek daha güzel. herkese tavsiye ederim.

fethullah gülenin orospu evladı olması

Üstad Kadir mısıroğlu bunu tee zamanında söylemişti ama siz sekuler zihniyet bunu anlayamadınız. Deli dediniz üstada.tovbe haşa bi rahmetullahi ve berekatuhu.

ekşi sözlük

Türkiye'nin en çok ziyaret edilen web sitelerinden biri olmasına rağmen hala daha sunucu hatası ve birtakım yoğunluklar sözkonusu hatası veren platform. Bi duzeltemediler şunu.

iklimler

Henüz izlediğim film. Film için anlatılacak o kadar şey var ki, benim anlatacak kelimelerim yok...