1. 1.
    1.Disk atmada kullanılan,erkekler için 2,kadınlar için 1 kg ağırlığında,genellikle metal bir çember ile çevrelenmiş tahta ağırşak.
    2.Gramofon plağı.
    3.Omurları birbirine birleştiren ana madde.
    4.ince ve çapı oldukça büyük teker şeklinde parça.
    ... italiano
  2. 2.
    (bkz: Devrimci işçi Sendikaları Konfederasyonu)
    2 ... italiano
  3. 3.
    bilginin depolandığı manyetik ortam. manyetik disk ****
    1 ... atipik
  4. 4.
    (bkz: hard disk)
    ... 6.4.r.1.$.h
  5. 5.
    disk, teker, daire. Okunması ve yazılması için dönmesi gereken yuvarlak yassı veri ortamı.
    ... snowman
  6. 6.
    (bkz: disk atan atlet)
    ... amanbenburadakalmisim
  7. 7.
    başkanlığını süleyman çelebi nin yaptığı konfedarasyon.
    ... haydee
  8. 8.
    kum kitabı ndan bir borges öyküsü..

""Beni duymamış gibi sürdürdü: Sürgün yollarında başıboş geziyorum, ama hâlâ kralım,

çünkü disk bende.

Görmek ister misin?

Kemikli elinin ayasını açtı. Elinde hiçbir şey yoktu. Boştu.

işte o zaman şimdiye değin hep kapalı tuttuğunu fark ettim. Gözünü benden ayırmadan: Dokunabilirsin, dedi.

Kaygıyla, parmak uçlarımı ayasına dokundurdum. Soğuk bir şey duydum ve sanki zayıf bir ışıltı gördüm. Elini aniden kapattı. Bir şey söylemedim.

Bir çocukla konuşurmuşçasına sözünü sürdürdü: Bu, Odin'in diski, dedi. Yalnız tek yüzü var. Yeryüzünde tek yüzü olan başka hiçbir şey yok.

Elimde olduğu sürece kral olacağım... ""

sonra bir balta yalımlar saçarak sırtına saplanacak ve avucundaki disk elinden fırlayıp, olan yüzünü bir gösterip bir görünmeden hava da dönecek bir kaç kez ve,

ormanın beyaz karları üzerine, olmayan yüzü dışa dönük düşecektir..
    1 ... havada panik
  9. 9.
    35.000 kadın üyesinin varlığına karşın yönetiminde bir tane kadına yer vermeyen "devrimci" sendikal örgütlenme;

disk tüzüğünden: "ırk, cins, inanç, din, mezhep, dil ve düşünce ayrımı yapmaksızın, tüm işçilerin, işyerlerinde, işkollarında, ulusal ve uluslararası düzeyde birlik ve dayanışmasını sağlamayı,

Tüm sendikal çalışmalarda tabanın söz ve karar sahibi olmasını, demokrasinin ve demokratik hukuk düzeninin her alanda egemen kılınmasını temel ilke sayar."

demek ki neymiş? disk, cins ayrımı yapmamayı temel ilke sayarmış. oldu.
    1 -1 ... nuhungemisi
  10. 10.
    dayak ile sakinleşen konfederasyon.

çok sevgili türk polisinin haftalar önceden "taksim'e gelmeyin, sopa atarız" demesine rağmen, ısrarla gidip sopa yiyen konfederasyon. neden ısrar ediyorsunuz be evladım, neden hala 1977 de takılı kalıyorsun? senin bir görevin de bugünkü işçilerin sorunlarını anlatmak değil mi? hal böyleyken ve bunu anlatmak için sadece bir günün varken, neden o gün de gidip sopa yemeyi tercih ediyorsun. mazoşistmisiniz nesiniz, anlamadım ki.
    2 -7 ... mirnettin