bugün

Türkiyede kaldigi sure icinde kendi isminin telaffuzunu kendisi bile unutabilecek olan adamdir.
uzun süre hollanda'da yaşadım. ismini bir tek hollanda alfabesini bilen biri doğru telaffuz edebilir sanırım. dünyanın her yerinde yanlış telaffuz ediliyor.

aslında dirk keüğt , bu kadar basit.

http://www.goal.com/tr/sl...s%C4%B1l-telaffuz?ICID=OP .
penaltı atarken koşu hızını ritmik olarak yükselten kalite. çok amaçlı bıçak gibidir. manchester utd deplasmanına da akhisar deplasmanını da aynı önemi verir.
dünya kupası ilk 11'inde yer alması gereken hollandalı futbolcudur.
adamın ismiyle soy isminin ayrı ayrı 8'er okunuşu var. ben kendisini "dirk köyt" diye okuyorum. hesaplamalarım beni yanıltmıyorsa adamı benimle aynı şekilde telaffuz edecek insanı bulma ihtimalim yüzde bir ila iki arasında. ola ki o insana denk gelirsem ruh ikizimdir diye boynuna sarılıcam. sus deyip adıyla başlayacam. adını mıh gibi aklıma kazıycam. inandım.
golleri, asistleri, beyefendiliği ile sadece fenerbahçelilerin değil, her futbolseverin takdirini kazanmış değerli yıldız. bir galatasaraylı olarak kendisine büyük saygı duyuyorum.
alex de souza olayında yaptıkları yüzünden ısınamadığım futbolcu.

yaşlandı sanki. evet.
sempatik bir aileye sahip olan futbolcu.

görsel
Hollanda Milli Takımı’nı bırakmış.

http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=41766
en çok savaşan futbolculardan parasını hakeden tipten milli takımını bırakmış hayırlı olsun ne diyelim.
Beşiktaşlı olarak en çok kuyt'tan korkuyorum bu akşam.
Alexten daha ozverilidir ve en az onun kadar da zekidir. ALEx KADAR teknik olmayabilir belki ama yaşına rağmen verdiği mücadelesiyle ondan daha çok katkı sağlıyor takıma.
Fb'de Attığı 4 penaltının 3ünü kaçırmıştır.

Geldiği günden beri zararı katkısından fazla olan topçu.

Herifin sözleşmesinde her maç oynayacak maddesi var. Aksine iddia edemez kimse.

Baroniden kurtulduk, senden de kurtulacağız ama daha vakti var.

Hayır gol atacaksın biliyorum. Çünkü baroniye sövünce de atıyordu!
görsel
adamın ham maddesi olan tam bir profesyonel futbolcu. açtığın ortada valla gol diye hissettirdin.

(bkz: 24 kasım 2014 bursaspor fenerbahçe maçı)
35 yaşında tüm türkiye liginden daha çok koşuyor olması milli takımımızın neden son sıralarda olduğunu anlatmaktadır.

bide diyorlar takımı gençleştirecez kuytu gönderecez. lan adam 20lik adam gibi koşuyor keko yönetim.
salı günü, yani yarın, lig tv'de yayınlanacak olan 21 programında golleri seyre sunulacaktır.
böylesine geçmişi olan ve kaliteli bir kişiliğe sahip olan bir futbolcu için izlemeye değer olacağını düşünüyorum.
maçlara 2 kilo misur macunu yiyip maçlara çıktığını düşündüğüm futbolcudur.
görsel :
golcülüğünü, pasör yapısını, hücum aksiyonlarındaki başarısını zaten biliyoruz. aynı zamanda genç futbolcuların örnek alması gereken, 30' unu geçmiş olsa da sahada çalışkanlığıyla da göz dolduran bir yıldızdır.
spikerlerin ismini bazen dirk köyt okuduğu fubolcudur.
adamdir.
fenerbahçenin iyi kullandığı bir futbolcudur ama işlevi tamamlanmıştır bence , sözleşme uzatmak hata olacaktır.
yeni maradona lakabını sonuna kadar hakeden ve istatistikleri altüst eden efsanevi yıldız.
" turk taraftarlar, rakip kim olursa olsun hep kendilerini favori görüyorlar. bu gerçekten çok komik " diye aciklamada bulunmuş beyefendi...

teknik iyi, çalışkanlık iyi ama kafa yapısı tam bir kereste.