bugün

zamanında fosforlu t-rex maketi vermiş, bununla yetinmemiş jurassic park filminin çizgi romanını da eklemiş; ayrıca içeriği itibariyle de zamanın çocuğu bana güzide bilgiler öğretmiş dergi.
(bkz: jurassic park dergisi ve 3 boyutlu gözlük) .
fosforlu t-rex maketi verdikten sonra maketin üstüne koyu yeşil plastik (et) vermesine anlam veremedigim dinozorlar ile ilgili dergi.
Günümüzde yaşamayan çok zaman önce yok olmuş yaratıklar. Bol bol sardığım haklarında fazla bir şey bilmediğim ve sorularıma cevap bulamadığım konu.

Et oburlar ot oburları yer miydi?
Ot oburlar bazı otları yiyince kafa oluyorlarmıydı?
Dinozorlarda cinsel yaşam?
Bir et obur ile bir ot obur arasında üreme, duygusal bağlamda ilişki olabilir mi?
Dinozorlarda aile kavramı var mıdır?

vb sorularıma hala cevap bulamıyorum.
doğan medyanın belki de farkında olmadan 87 nesline yaptığı en büyük iyiliktir. en azından benim için. pozitif bilime olan inancım bu dergi sayesinde vardır. daha 7 yaşında beni bilimin müthiş dünyası ile tanıştırmıştır.

(bkz: yanıtlar arka kapak içindedir)
eski dünya tiranları.
65 milyon yil once cok buyuk bir cogunlugu yok olmustur. Bir kac tur bi sure daha yasadiktan sonra onlarda yok olmustur. Suan gunumuzde yasayan bazi hayvanlarin atalari oldugu dusunulmektedir.
BUgün ün hakim türü olan insanlarla benzer bir şekilde, heheyt biz çok büyüğüz, güçlüyüz, istersek dünya nın amına bile koyarız triplerine girmiş, kısacası kibire teslim olmuş fakat öngörülemeyen ve tam olarak bilinemeyen bir şekilde aniden dünya tarihinden silinip gitmiş büyük sürüngenlerin genel adı. belki de onların yok olması insanlara bir mesajdır.
günümüzde bazı yerlerde kemiklerinin tespit eildigi ve yaşadıkları kanıtlanmıs yaratıklardır.
kuş ve sürüngen arası canlılardır. dev meteor patlamalarıyla yok olmuşlardır. evrim kuramı'nın kanıtlarından biridir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.