bugün

ALLAH belanı versin ALLAH seni kahretsin şarkısını ithaf etmek istediğim denklemler.
konunun yarısına çalışıldığında başarılı bir şekilde not alındığı, ineklendiğinde ise dersten kalındığı tecrübeyle sabittir.
tanım: yaz okulunda kaldıran, mideye oturan bir ders türü.
lanet bir istatistik 3. sınıf dersi...
denklemlerin türevlenmiş halidir. yani bu demek oluyorki bu şeyi duyduğunda oradan koşar adım uzaklaş. bakma arkana sakın.
allah belasını versin dersi.
fizikçi falan olmamama rağmen az buçuk tanık olduğum lanet ders.allah uğraşanlara sabır versindir.
kitabı artık işine yaramayanların bana yollamalarını rica ettiğim ders.
hani derler ya gençliğimin katili diye işte o bu ders.
vakti zamanında finalinde yüz (100) alarak yine de kalmayı başarabildiğim dersti.
kol gibi dersler listesinin müdavimi. bunun sınavlarında 2 tane soru sorulur, çözümleri sayfalar sürer zaman bile zor yetişir. *
bu gazabı bize yaşattığı için newton'un kemikleri sızlasındır.
ya ilk seferde çalışır geçersin yada son seneye kadar arkandan gelir öyle lanet bir ders.*
bari sözlükte karşıma çıkmasaydı dediğim derstir. malesef hemen hemen bütün mühendisler ki aralarında benim gibi 3 yıl alttan alanları da vardır mağdur oldukları derstir. arkadaş ne oldu o kadar türev, integral öğrendik de anlamadım gitti valla. ki öğrendik mi orası da tartışılır.
sınavdan önce öğrenirsin*, sınavdan sonra unutursun, hiç bi halta yaramaz.
an itibariyle birkaç gündür uğraştığım ödevleri tam çözememenin verdiği tutuşmuşlukla yardım aradığım derstir.

help me obiwan kenobi...
tüm matematikçileri ağlatan konu. hatta o derece ki; nasıl her erkeğin askerlik anısı varsa, her matematikçinin bu problemlerle ilgili anlatacağı/ağlayacağı vardır.
beni çok zor durumda bırakan ders.
Ödevlerle kurtarma umudum da kalmadı.

--spoiler--
çözmem gereken sorular var yapamıyorum, birileri yardım etse ne olur.
--spoiler--
wolfram ile artık sıkıntı olmayan derstir. bu da alemlere bir hizmetim olsun. birazdan linkte vereceğim site belirsiz integral, türev ve diferansiyel denklem çözebilmektedir. kopyaların yeni adresi;

http://www.wolframalpha.com/
Koskoca sözlükte yardım edecek kimseyi bulamadığım ders.

--spoiler--
Bu sözlükte bu dersle uğraşmış ya da uğraşan tek ben mi varım?
--spoiler--
ısı denklemleri gibi çok çeşitli alanlarda kullanılırlar.

Bilen varsa ne olur yardım etsin, durum vahim, final'in %50 si bu ödevler olacak.
iki sene önce hakkında (#6505151) şu entryi girdiğim ders. gariptir, hala bu derse çalışmam gerekiyor.

ananı avradını sikeyim diferansiyel, seni de bulanı da öğretmeye çalışanı da, o kağıdı okuyanı da, oradaki abuk sabuk şeylere puan vermeyenleri de götten sikeyim.
vizesinden 30 alıpta, 3 yıl aynı vizeyi saydırdığm derstir efendim.
koreceden dilimize geçmiş bir kelimedir. 'zulüm' anlamına gelir.
odtü'de 90 üzerinden olan sınavın ortalaması 60 olan derstir.
notlarına baka baka kararttığım ders. notlar karardı, gözlerim karardı, bernoulli kararttı, lagrange kararttı...