bugün

mühendislik öğrencisiyseniz gayet kolaydır a getirmesi. derslere gidin yeter.
differential equations and boundary value problems adlı derstir.
eğer ki muhiddin uğuz hocamız koordinatörse dersi geçmek hayal ürünü olur.
dünyayı analogdan dijitale çevirmek için kullanılacak harika yöntemlerin anlatıldığı mucizevi bir derstir.

yani en azından düzgün şekli olmayan bir cismin alanını bulabilmek için bambaşka boyutlarda** işlemlerin yapılabildiğini ve yeniden ait olduğu boyuta geri çevrildiğini görünce ufkumu bir miktar genişlettiği için şahsen minnet duyduğum derstir.*
dif iyidir dif, zevkli derstir kerata.
x,y ve z'den, türevden, integralden nefret ettiren derstir.
(bkz: hayata dair iç burkan denklemler)
severek girdiğim derslerden biriydi hatta bi taneydi. hocamız sağolsun çok iyi anlattı bize dersi. sınıfın çogu ba ile geçti dersi. kitabını da en son mangal yaparken harcadık. öyle işte paylaşmak istedim lan sizle hepsi bu.
üniversite hayatında alınabilecek en zevkli derslerden birtanesidir.insan kendini bilim adamı sanmaya başlıyor riccatilerden sonra.*
Matematiğin sayıyla hiçbir alakası olmayan mümtaz bir dalı.
fourier ve laplace dönüşümleri kullanıldığında 10 kat kolaylaşan denklemlere sahip derstir.
insanı canından bezdiren denklemlerdir. bunca senelik öğrenciyim hayatımdaki ders çalışma rekorunu bu ders ile kırmıştım. oturursunuz başına saat 22:30 da , 4 tane soru ile uğraşırsınız ve kalktığınızda saat sabah 4:15 tir. bir soru kimi zaman 7 sayfa sürebildiğinden çözdüğünüz soruları kontrol etmek bile 20 dk sürebilir. inanılmaz kasmak gerekir. ama çalışırsanız karşılığını alırsınız.ba almıştım , ey gidi günler...

ek olarak küfür dağcığınızı geliştiren bir derstir. ben hayatımda bir derse böylesine dolu dolu içten gele gele sövmemiştim...
4. sınıfa gelmeme rağmen halen daha işime yaramayan buna mukabil de zaten veremediğim derstir. okul uzatır.
kısmi diferansiyel denklemlerden basit bir derstir. *
Bu döneme sezona merhaba dediğim sürekli x, y ve bir sürü bağımsız değişkenle uğraştığım biricik dersimdir. Zor olmasına zor ama sanırım çok zevkli. Ve dersi aldığım hoca gayet iyi ya, çok ilgili davranıyor bakalım sonumuz ne olur?
ezber, mantık ve sabrın buluştuğu bir ders.
'sözel ders' olarak adlandırdığım derstir.

arkadaş nasıl sayısal derssin sen ya! bir tane sayı olmaz mı o denklemlerde!? neyse ki ilk ve tek alışım oldu.
(bkz: açılın ben matematikçiyim)
çok kolay bir derstir. ne varki soruları çözmek saatlerinizi aldığından, sınavda bir soruyu bile çözmenize vakit yetmez ve o dersten defalarca kalırsınız.
Birçoklarının çok basit bulmasına rağmen, bana en zor gelen derslerden biridir. Ezber ile pek aramın olmamasını buna bağlayabilirim sanırım.
lanet 3.dönem dersidir.ama ben 5.dönemimde hala almaktayım bu lanet dersi benim kafam matematiğe basmıyor arkadaş üniversiteye 12 mat2 netiyle gelmişim bana çok katlı integral filan sayıyorlar yok bu üni bitmez.
bide bunun daha mat4 ü var ölme eşeğim daha çok harç gelsin yok böyle mantık.
çözümü sayfalarca süren sorularıyla bıktırıcılığı had safhada olan, derslere düzenli gidildiğinde* geçilebilen bir ders. yükseltmek için almak pek mantıklı değildir.* gece gece süründürür.*
mak. müh.te hatrı sayılır derslerden biridir. geçmek sevindirir fakat sırada akışkanlar mekaniği, otomatik kontrol, hidrolik makineler * girince açılmayacak semsiyelerin kapalı durumda beklediği unutulmamalıdır. *
3. defa alışımda geçtiğim derstir.

fakat gördüm ki sorunun kaynağı ben değil çalıştığım kitapmış. itü yayınlarına geçince başarıyı da yakalamış oldum.
çarşamba günü 7. defa sınavına gireceğim derstir. 2. sınıfta alıp ilk vizeden 3 (100 üstünden) alınca bırakmıştım. 3.sınıfta alıp d ile kaldım. yaz okulunda vericem inşallah.
ömür törpüleyen, iç çürütendir.

eski müfredat nedeniyle fen bilgisi öğretmenlerinin bile öğrenmesi geretiği düşünülen matematiiğin çok afedersiniz içine edendir. ne işe yaradığını hala çözebilmiş değilim.