bugün

ispanyol aydın yılmaz.
sporting lizbon'un ispanyol sol kanadıdır.
ibrahim üzülmez'in sarışını. istikrar olarak üzülmez daha iyidir.
yılın kazığı olur. inşallah alır galatasaray. evet.
bir ara sevilla taraftarlarının 'uğur boral'ı yerine alalım diye' isyan ettiği topçuydu. sporting lizbon'a kadar düşmüş şimdilerde. 6s'Ye de gelirse kariyeri dip yapar aminüm.
bruma'nın alternatifiymiş. bunu alacağınıza ibrahim üzülmez'i alın daha iyi.
Portekizli bi arkadasa gore galatasaray'in bruma'yla beraber alacagi sol kanat.

Gerekli mi? Gereksiz.
ilk zamanlar hepimize fazlasıyla umut verdi. ama sonra bir cacık olmadığı anlaşıldı hayal kırıklığı yarattı. keşke sevilla daha akıllı menajerlerle iş birliği içinde olsaydı da bu adamdan bir bok olmayacağını anlayınca iyi paraya kakalasaydı bir yerlere.
3.5 milyon etmeyecek adamdır. hız dışında hiçbir meziyeti yoktur. lakin hızını da kullanamaz.
sporting lisbon'a transfer olmuş. hem de 3.5 milyon euro'ya. hem de sadece 23 yaşında.

türkiye'de millet birbirini sikiyor 9-10 milyon euro'lara.
hızından başka bi boku olmayan büyüüüüük balon.
bileklerinin seriliği ile beni sevilla-fenerbahçe maçında etkileyen ama sonra bidaha hiç izlemediğim futbolcu.
saçları pislikten rastalı gibi gözükmektedir.
tombik yüz hattına sahip bir kanat oyuncusudur ve bir kanat oyuncusunun sahip olması gereken özelliklere de sahiptir. çok hızlıdır fakat faul yapılsın yapılmasın her türlü pozisyonda kendini yere atar.
dünyanın en kolpacı sol açığıdır. işi gücü faul almaktır, başka da bir işe yaramaz. ceza sahasına bakmadan kafayı gömüp sıfıra koşar, yine bakmadan orta açar. evet sizin aklınıza da aynı kişi geldi değil mi? ibrahim üzülmez'in sol açık oynayan ve daha genç halidir bu faydasız.
star tv'deki müthiş ötesi program futbolig tarafından fenerbahçe'ye transfer edilen futbolcu.. imzalar atılmak üzereymiş.. ne derece ciddiye alınır bilemiyorum..

ayrıca mehmet aurelio'yu da galatasaray almışmış.. hayırdır inşallah..

(bkz: ertem şener)
#3096049 ugur boral tarafından yanlıs oldugu ispatlanan önermenin esittiri.
yerlerde hamsi gibi çırpınıp durmuş, binicem üstüne vurucam kırbacı dediğimin abartılmış futbolcusu.
süpürge gibi futbolcu. Sürekli yerlerde.
yanında osursan kendini yere atacak olan futbolcu.
o derece yani...

edit: vay bu entry de eksi oy almış. ya kendisi sözlük yazarı, ya da osuruktan hoşlanmayan arkadaşlar var sözlükte.
serkan balcı nın biraz daha tekniğidir. koşar koşar koşar koşar yere atlar.
ben küçükken ablam benimle makara yapardı "senin ismin ingilizcede nasıl okunur bil bakalım diye". bizde daha yeni sıçılmış bok, akıl mı var uğraş dur işte. sonra baktım ki bu isimler ancak dil ailelerinin köklü farklılıkları sebebiyle dil döndürmez imiş. sonra ben okulun fırlamasıyken sınıfta kalmış kalın kafalı arkadaşlarımla ara sıra bu yöntemle de dalga geçmeye devam ettim. bana büyük eğlencedir potansiyeli olan her malzeme. ancak baktım ki bu gece içimizdeki ispanyollar diye nitelendirilenlerin oturduğu köşede capel arkadaşımızdan çok şey beklerken kötü futbolundan ziyade isminin yanlış okunduğunu fark ettim. gözlerde aydama problemi olduğundan bulduğum ilk gözlüğü taktım, güneş gözlüğü çıktı, nitekim o karartıda bu adamın gerçek adının ibrahim üzülmez olduğunu görebildim.

müthiş bir kanat oyuncusu kombinasyonu olarak gözlerimize çarpan bu çocuk birebir ibrahim kaptanın kopyasıdır. ben hissiyatında fanatik, değerlendirmede objektif bir futbol eski taraftar yeni futbol izleyicisi olduğum için sayın üzülmezin futbol karakterini de ölçebilmişimdir. uzun uzun anlatmaya ne gerek var diyor konuyu özetle bu çocuğun önemine parmak basıyor ancak problemlerinin boyutunuda rahatsız edici olarak gözlemliyorum.
bazı kuralları öğrenmesi gereken süzme!

1- futbol "erkek" oyunudur! *
2- futbol "ayakta" oynanır! *
3- futbol "futbol topu" ile oynanır, hakem ile değil! *
4- futbol oynarken veya "oynamaya çalışırken" * "anneye küfür ettirmek için uğraşmak" hoş bir davranış değildir! *
5- futbol oynamak bir sanattır, sanatçı da fenerbahçe!!!

(bkz: 4 mart 2008 sevilla fenerbahce maci maçın süzmesi)
bu kafayla, bu kendini yere atmalarla bir bok olamayacak çocuk. muhtemelen bir transfer patlatır sonra da biter gider. bir üst modeli için,

(bkz: gökhan gönül)
4 mart 2008 sevilla fenerbahçe maçında her türlü pisliği yapmış, arif erdem'i bile mumla aratmış futbolcu müsvettesidir. o ne taklalar kardeşim öyle. adam yanında geçse 3 takla atıyor yerde.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar