bugün

diego capel trinidad

ben küçükken ablam benimle makara yapardı "senin ismin ingilizcede nasıl okunur bil bakalım diye". bizde daha yeni sıçılmış bok, akıl mı var uğraş dur işte. sonra baktım ki bu isimler ancak dil ailelerinin köklü farklılıkları sebebiyle dil döndürmez imiş. sonra ben okulun fırlamasıyken sınıfta kalmış kalın kafalı arkadaşlarımla ara sıra bu yöntemle de dalga geçmeye devam ettim. bana büyük eğlencedir potansiyeli olan her malzeme. ancak baktım ki bu gece içimizdeki ispanyollar diye nitelendirilenlerin oturduğu köşede capel arkadaşımızdan çok şey beklerken kötü futbolundan ziyade isminin yanlış okunduğunu fark ettim. gözlerde aydama problemi olduğundan bulduğum ilk gözlüğü taktım, güneş gözlüğü çıktı, nitekim o karartıda bu adamın gerçek adının ibrahim üzülmez olduğunu görebildim.

müthiş bir kanat oyuncusu kombinasyonu olarak gözlerimize çarpan bu çocuk birebir ibrahim kaptanın kopyasıdır. ben hissiyatında fanatik, değerlendirmede objektif bir futbol eski taraftar yeni futbol izleyicisi olduğum için sayın üzülmezin futbol karakterini de ölçebilmişimdir. uzun uzun anlatmaya ne gerek var diyor konuyu özetle bu çocuğun önemine parmak basıyor ancak problemlerinin boyutunuda rahatsız edici olarak gözlemliyorum.