devletinin verdiği helal parayı harama yatıran öğrencidir. evet.
ota veren modeli de vardır.
Kumara veren modelide vardır.
330 liraya da 6 karı getittiren ve 1 saat süren bir eğlence yapmıştı bir arkadaş .
Günde 2 bira yapar
afiyet olsun.
Yemek de yemiyorsa tiamin yetersizliğinden ölüp gider. Olmadı kafa gider.
ya napaydı? 330 lirayla napılırki olm???
devlet kazandığı paranın yüzde 17'sini alkol ve tütün ürünlerinden kazandığı için aslında haydan geleni huya götürmüş öğrencidir.
Aldıgı paranın büyük bir kısmını devlete geri veren öğrencidir. Malum içki fiyatlarının neredeyse yarısı vergi.
arabasına yakıt doldurarak paranın çoğunu geri iade edenide vardır.
nasılsa geri ödeyeceği parayı içkiye veriyordur.
Trakyalı arkadaşım var aynısı eksiye iniyo bide.
okumak için devletimizin verdiği parayı sakıncalı işlere yatıran ahlaksızdır. evet.
devletin sigaradan içkiden aldığı öküz gibi vergileri düşünürsek,en doğrusunu yapan öğrencidir..zaten paranın çoğu devlete dönüyo,milleti ne geriyo ki
yılbaşından sonra 400 lirayı içkiye verecek öğrencidir.

ancak ayın 8'inde ağlamaya evden para istemeye başlar.
Devletin verdiği değilde "devletin gelecekte almak üzere borç verdiği paradır.ileride alınmasını bir kenara koyacak olursak ülkenin geleceğine yapılan yatırımdır aslında.gelecekte kazanacağı parayı içkiye harcayan bu kişilerin istisna olması tesellidir devlet adına.
Devleti dolaylı yoldan günaha bulaştıran öğrencidir.
içkiye 330 lira veren öğrenci mi yoksa öğrenciye 330 lira veren devlet mi yargılanmalıdır? Siz karar verin.
(bkz: adam içiyor ama ders çalışıyor)
O parayı içkiye verip ay sonuna kadar açlıktan nefesi kokar. Fakirsen fakirliğini bil git aç karnını doyur.
Nasil istiyorsa oyle harcar kime ne dir.
parasını çalışmaya başlayınca tıpış tıpış kendi ödeyecek öğrencidir, biri de benim, işe girer girmez başlayacağım ödemeye o yüzden para benim borç benim ister içerim ister sıçarım ister gariban çoluk çocuk doyururum kimseye zararım yoksa kimsenin özgürlük sahasına girmiyorsam istediğimi yaparım kime ne kalkıp burda tantasını yapıyorsun.
Devletin verdiği helal(?) 3 ayda bir 330 liradır. Gerçekten ne kadar sosyal bir devlet olduğumuzu gösterir. O kadar para içkiyle nasıl bitirilir şaşılır. Ayda 110 tl. Günde 3,66 TL. Bozdur bozdur ye. Ayrıca çok az sayida ogrenciye verilmektedir ve temel liseye geçen öğrencilerin nursu kesilmiştir.
geçinebiliyorsa ek iş yapıyordur.
Sıkıntı su ki; devlet veriyor vermesinede alim gücünden haberiniz var mi ya ? Ben 19 yasinda universite ögrencisiyim devlet bana 2000 lirada verse alim gücünü zayiflattigi surece bi bok a yaramaz. 200 lira versin 2 liraya sigara satsin 25krs a ekmek sattirsin bak ozman ogrenci haklidir. Ögrencinin sigaraya alkola vermesinden sizene? Oytunkara ben ahlaksizim senin dedigine göre ozaman zewkler tartisilmaz fikrini savunuyosundur kesin ama dimi?