1. 1.
  izin, musaade anlamida bir sozdur.
  1 ... painkiller
 2. 2.
  halk arasinda geceleri bir yere iserken cin carpmasin diye soyleyin denilen soz.
  3 ... burningfingers
 3. 3.
  "hooop, ağır ol" anlamına da gelen kelime.
  2 ... asiti kaçmış kola
 4. 4.
  anne babanın yada icerde uyuma halinde bulunan bi çiftin odasına girerken insanın içinden sölediği kelime.... kapıyı mutlaka calın ama....
  ... şenlik
 5. 5.
  cin çarpmaması için tuvalet yapmadan önce söylenen sözdür.
  1 ... snowman
 6. 6.
  edebiyatımızda, nutuk niteliğinde yazılan nefeslerdir.
  ... yasak merve
 7. 7.
  deniz bayrak, erkan güler, hüsnü arkan'dan olusan saglam enstrumantal ve rock muzigi harmanlayan bir grup. 2004 yilinda deli bu dunya isimli albumu yayinladilar.
  3 ... antistar
 8. 8.
  Destur, 2003 yılının başında Deniz BAYRAK, Erkan GÜRER ve Hüsnü ARKAN'ın biraraya gelmesiyle kuruldu.Albüm repertuarının ve düzenlemelerin hazırlanmasından sonra, 2004 Mart’ında başlayan stüdyo kaydı Temmuz sonunda tamamlandı. Bu süreç içinde Sumru AĞIRYÜRÜYEN ve Cem AKSEL de gruba katıldılar.Deniz BAYRAK, 1974 yılında Çerkez bir annenin ve Bulgaristan göçmeni bir babanın en küçük çocuğu olarak istanbul'da doğdu. ilk ve orta öğrenimini istanbul'da tamamladı. 16 yaşında Grup Baran'a katıldı; 1991 yılında yayınlanan "Kuytuda Başak" albümünde gitar çaldı ve grup dağılana dek Baran'la çalıştı.

  kaynak: last.fm

  deli bu dünya adlı şarkılarını es geçmeyin, biraz yeni türkü tadında, ama tadından yenmeyen, iç acıtan, bir tatlı huzur veren şarkıdır. of ki ne of.
  2 ... aura
 9. 9.
  (bkz: deli bu dünya) sını çok sevdiğim ara ara dinleyip leziz bişey dinlemenin keyfine vardığım gruptur.
  ... sone
 10. 10.
  (bkz: içip içip ağla) adlı şarkılarını ayrı bir sevdiğim, keyifli grup.

  sana güldüğüm gibi gülmedim kimseye den sonra, gülen kız, ilk başlarda itici gelse de sonradan seviyor insan. tecrübeyle sabitlendi en azından.
  ... ask olsun ayten teyze