bugün

2008 nba draftına katılması muhtemel olan basarılı guard. ilerde iyi bir nba oyuncusu olup adından söz ettirecektir.*
baron davis - dwayne wade karışımı bir tarza sahip olduğu söylenen bu seneki draftin beni en çok heyecanlandıran oyuncusu.
(bkz: malik rose)
(bkz: jalen rose)
chicago yerine miami'nin workout'larına katılan oyuncu.
2008 nba draft in en gözde oyuncusu. 2008 nba draft in birinci sıradan seçme hakkını elinde bulunduran chicago bulls un seçmesi muhtemel guard. ancak miami heat in takas yoluyla chicago bulls un birinci sıradan seçme hakkını alması için dywane wade i bile feda etmeye hazır olduğu söylenmekte. böylece ikinci sıradan seçim hakkını da elinde bulunduran miami heat genç ve kaliteli kadro kurmayı hedefliyor.
2008 nba drafti nda beklenildiği üzere birinci sıradan seçilmiş memphis tigers guardı. kıyası deron williams 'dır.
beasley 'i 2. sıraya atan oyuncudur.
potansiyelinin yüksek olduğu kesin, lakin chicago bulls'da kafadan bir numara oynayacaksa kirk hinrich'e ne olacak sorusunu sokmaktadır akıllara. "hinrich 2 numara da oynar saçmalama" diyenlere de "e o zaman ben gordon, thabo sefolosha, larry hughes ne olacak" derim cevap olarak. kısacası enteresan yönde ilerleyen bir takıma gelmiş enteresan bir oyuncudur rose.
oynatmak için oynayan bir oyun kurucu değil gibi gözüküyor bana, deron williams chris paul ikilisi gibi değil yani sanki, skorerliğine lafım yok ama artık "oyun kurucu" ararken hakkaten "oyun kuran" adamlara bakılıyor nba'de, eğer kendisini bu yönde geliştirirse bulls'u toparlayabilir. ama yönetimin de "rose'u seçtik oh ne rahatız" demeden o eldeki guardlardan birini bir uzunla takas etmesi gerekmektedir. kontratının çok fahiş olmaması nedeniyle kirk hinrich takas edilmeye en uygun isim gibi gözüküyor takımda. hadi hayırlısı..
şimdiye kadar izlediğim en iyi çaylaklardan bir tanesidir. muhtemelen yılın çaylağı ödülü onun olacaktır. potansiyel var, izlenmeli.
bostona tecavüz etmiş olan insan evladı. kariyerinin ilk play-off maçı ve son şampiyon ile deplasmanda oynuyorsun. 36 sayı 11 asist...

(bkz: hey maşallah)
son şampiyon boston'a karşı deplasmanda 36 sayı ve 11 asist üreten çaylak oyuncu. hakikaten muhteşem bir performans. şöyle anlatmak gerekirse bir çaylağın ilk playoff maçında attığı en yüksek sayı kareem abdul jabbar'ın kaydettiği 36 sayıdır ve derrick rose buna ortak olmuştur.
dwyane wade kendisi için benim ilk lige geldiğim halimden daha atletik demiştir. atletik derken ilk adım çabukluğu, zıplama çabukluğu ve patlayacılığı kastetmiş. bayağı bir şeyler anlatması lazım bu durumun, bu adam hakkında..
bu sene yılın caylağı olacağına kesin gözüyle bakılan gerçekten iyi bir oyuncu.
beklendiği gibi yılın çaylağı seçilmiştir.
2010 all-star maçında doğu karmasında boy gösterek olan çok yetenekli delikanlı. asil bir duruşu vardır. daha uzun seneler nba'de görmek isteriz kendisini.
geçen sene sakin sakin takılırken bu sezon özellikle sezonun 2. ayından sonra nba'den önceki yıllarda oynadığı gibi hareketlenmiş, agresifleşmiş, izlemesi tadından yenmez hale gelmiş süper yetenek. onu izlemek gerçekten ayrı bir zevk.
Her ne kadar yıldız olsada her maçta isminin türkçe anlamı aklıma gelir ve iç geçiririm Ziya Gül yada Mehmet Gül soyadı gül adamın karizmasız.
colin kazım a benzeyen basketçi. harbi benziyor lan.
ilk adımı en hızlı, en atlerik guard lardan.

süper ötesi bir çaylak sezonu geçirmiş fakat çaylak duvarından kaçamamıştır.
görsel
görsel
ne yaparsaniz yapin o potanin altina girecek oyuncudur. penetreleri cok etkilidir. iceriyi cok iyi kapatirsaniz bu defa da hayvan gibi sut cekiyor. fakat benim gordugum ve son macta da tekrarlandigi uzere eger ilk ataklarinda icerden ve disardan sayi bulamazsa o macin geri kalanini bok gibi oynuyor. litvanya macinda yanilmiyorsam hic sayisi yoktu mesela. insallah fiba 2010 finalinda de oyle olur.
bugünkü maçta milli takımımızı zorlayacağını düşündüğüm nba yıldızı. her ne kadar turnuva boyunca bekleneni veremese de her an herşeyi yapabilecek türde bir oyuncu.
şutlarını geliştirirse nba'nin en iyi guardı olacaktır önümüzdeki senelerde.
maça çok iyi konsantre olan şahsiyet, mevkisinin kevin garnett' i.
17 ocak 2011 chicago bulls memphis grizzlies maçı'nda 22 sayı, 10 ribaunt ve 12 asistle oynayarak kariyerinin ilk triple-double'sini yapmıştır. bu sene gerçekten kendini çok geliştirdi. hatta bazı kişiler tarafından mvp adaylarından birisi olarak gösteriliyor.
güncel Önemli Başlıklar