bugün

Çoook küçükken deniz baykalın memleketlisi oldugunu sandıgım ancak deniz baykalıyla değil horozuyla ünlü şehir.
Şehirler arası yolculukta şehir merkezine girip bir kısa yemek molası verdiğimiz şehirdir aynı zamanda.
Denizi olmayan deniz kadar değerli insanların bulunduğu memleket.
Memleketim.
izmir'den sonra en sevdiğim ege kenti..
Bulunduğum yerdir.
esmiyor, esse bile sıcağı yakıyor dediğim memleketim.
kavruluyor resmen. tatile diye gittim. hasta geldim.
aman aman uzak durun

hele birde acıbademmmidir acıpayammıdır

tam konya.
Memleketim bee. Ama acayip sicaktir. Çınar ve çamlık gezilecek guzel yerlerdir. Ayrica zafer gazozun üretildiği şehir. Pamukkale,karahayit dogal güzellikleriyle insanlarin gormesi gereken yerlerdendir.
muğla-aydın tatil beldelerine yakın olması büyük avantaj, eğitim seviyesi türkiyedeki diğer illere oranla oldukça iyi, esnafı düzgün, trafik sıkıntısının her geçen gün arttığı, sıcağının kavurduğu, yalan yok belediyesi çalışıyor, altyapı işlerinin hiç bir zaman bitmediği ve sanırım bitmeyeceği, kızların ateş etme seviyesi oldukça yüksek iç ege bölgesi ili. merkez nüfusu 610k. toplam nufüsü 1m. dir.
sıcaktan yanarken, şuan bıcıbıcı yaptığımız şehir.
deniz olmadığını öğrendiğimde dünyam başıma yıkıldı.
arabamla içinden geçip bir alışveriş merkezine gittiğimiz şehir. altyapı üstyapısı ile avrupa da bir şehirde zannetim kendimi. bir parkın yanından geçerken durup fotoğrafını çektim. insan gurur duyuyor arkadaş. izmir den kaçıp gelmek lazım buraya.
Şu an icinde bulunduğum şehir.
Sıcağı bana evimi hatırlattı.
Cehennem gibi yanıyor yahu dediğim şehir.
Birazdan ayrılarak muğla yoluna çıkacağım için özlemle anacagim şehir.

Edit: cidden çok sıcak!
Adı doguzlu'dan gelmektedir.Deniz ile alakası yoktur. Sadece adında denizi olan denizsiz şehirdir. Pamukkale travertenlerini barindirir. Üniversite adını bu doğa harikasından alır.Karahayit, çamlık sahin tepesi görülmesi gereken yerlerdir. Bu arada haciseriften dondurmali irmik helvasini yemeyi unutmayın.
üniversite şehrim. denizi olmasa da güzel yer. ama çok sıcak bir şehir
Sicagina da amenna ama her caddesi her sokaginda kazilmis yollar, tozlu dukkanlar, tozlu masalar nedir ? Iki yildir kazisi da tozu da ruzgari da bitmedi gitti.
Kızı, tozu, horozu meşhur derler. Kızının güzelliğini hala göremedik.
Sokakları denize çıkmamasına rağmen adı ''denizli''dir. Değiştirilmesi bir ara gündemdeydi.
Sürekli gitsem de benim için de özel şehir.
adana da bir semt adıdır.
kızı, tozu, horozu meşhurdur. tozu özelliğini kaybetmesin diye sürekli altyapı çalışması yapılır.

yeter nefes alamaz olduk !
şuan gök yarılmış gibi yağmur yağan şehir.

şehir merkezini kesin gene sel götürür .
altyapısı olmayan küçük büyük şehir. bir yağmur ya da kar yağdığında yarından sonra filminden sahneleri izler gibi hissetmenizin felaket mümkün olduğu şehir. şimdi meydanı filan yıkıyorlar. 42 yaşındaki ağaçların anasını sikip alt geçitlere çiçek diken zihniyet ürünü. anlamak çok zor bu şehri. her yerinden bi mantıksızlık bir yapmacıklık fışkırıyor amk.
Okuduğum şehre on basan,doğup büyüdüğüm tekstil sehridir. Sezen Aksu'nun ve Sila nin kabullenemedigi memleketleridir.