1. 1.
  laboratuvar çalışmalarına dayanan psikoloji demektir.
  2 ... unique270
 2. 2.
  davranışın temel ilkelerini bulmaya ve anlamaya yöneliktir. duyum ve algı, öğrenme ve bellek, güdü ve duygu ile davranışın fizyolojik temelleri gibi konularla ilgilenir.
  2 ... cevapsiz soru
 3. 3.
  Deneysel psikoloji bir davranışı etkileyen çevre koşullarını ve uyarıcıları tanımlayıp ölçerek hangi davranışı, nasıl ve ne derecede etkilediğini bulmayı amaçlar. Bunu yaparken hayvanlar üzerinde laboratuar deneyleri yapar, bunları insan davranışları ile karşılaştırır.
  3 ... lilith
 4. 4.
  Aynı isimli derste kitap kitap deneyler ezberletilir, sınavında değişkenleri onları bunları şunları ile yeni deney tasarlattırılır.
  1 ... alegria
 5. 5.
  'Psikoloji bunla doğdu' diyebileceğimiz psikoloji alanıdır. algı, öğrenme, bellek, düşünme yapılarını; bu yapıların kullanımını ya da evrimini çalışır. daha bir çok genel iç ya da dış davranış örüntülerini deney desenleri aracılığıyla çalışır. freud'dan başka bir şey bilmeyenlere ve psikoloji denince klinik psikoloji anlayanlara ısrarla anlatmaya çalıştığım biricik altalan. psikolojide son söz deneysel çalışmalar söyler diyesim geliyor.
  2 ... alokimsinbe
 6. 6.
  yaradanın yarattığı her türlü yaratığı şimdi niye bööle davranıyo da o zaman da öleee diye kurcalayan bilim. bazen şeyini çıkarttığı da olmuyo değil. bırak dağınık kalsın.
  ... feiletekrariveze
 7. 7.
  yakın zamanda başvuracağım yüksek lisans bölümü.
  ... kamil24