bugün

(bkz: karmakarışık)
Duman'ın çıkartacağı yeni albüm. Eylül 2013 içinde çıkması bekleniyor.

görsel

görsel

Şarkı listesi

--spoiler--
Melankoli
Eyvallah
Kolay Değildir
Seviyorsan inanıyorsan
Deli, Yürek
Köpekler
Akıbet
Saldır
Gönül ister
Gözleri Kanlı
Öyle Dertli
Sınana Sınana
--spoiler-- *

edit: şarkı listesi eklendi.
bu hafta sonu müzik marketlerde yerini alacak duman'ın 2013 albümü.

merakla bekliyoruz bakalım.
bugün piyasaya çıkacak son duman albümü. başta pekte beğenilmeyip dinledikçe hoşa gitmesi olası...
hayırlı olsun albümüdür. alınacak. nokta.
duman grubunun 13 şarkıdan oluşan yeni albümüdür. ayrıca içinde gruptan herkesin şarkısı vardır, şu an beni al diye bağırmaktadır.
Kaan Tangöze "ben arabeskciyim" diye bas bas bağırırken, Batu attığı sololarla "dur oğlum, biz rock'cıyız" demiş. Sololar hariç çöp albüm.
ilk dinleyişte ısındıramayan, devamında hastası eden klasik bir duman albümü. Bu adamlar kendilerini tekrar etmiyorlar, her albümde farklı bir şey yapıyorlar. Bundan dolayı garipsenebilir ama kalite devamlı daha üste çıkıyor
duman yapar da olmaz mı albümü. harika olmuş.
albüm adıyla ironik bir şekilde darmaduman etmiş çok sağlam bir albümdür.
Duman'ın yeni ve son albümü. mutlaka bakılmalı, dinlenmeli ve sevilmeli.
duman'ın, tarzından birazcık çıktığı bir albümdür. Hiç alışık olmadığımız tarzda şarkılar var. Adını şu an hatırlamıyorum ama malt söylesede olurmuş dediğim bir şarkıları var birde sınana sınana hiç hiç hiç alışık olmadığımız tarzda bir şarkı olmuş. iyi olmamış mı? olmamış. çok iyi olmuş.
(bkz: kral çıplak)

ama iyi terzidir eskilerinden de güzelini yapar.
Biraz geç kalmış olsamda en sonunda temin edebildiğim duman'ın en son çıkarttığı albümdür. Açıkçası bu kadar harika bir çalışma beklemiyordum. Umarım böyle güzel albümler çıkartmaya devam ederler.
en iyi parçası eyvallah olan albüm. belki de tek güzel parçasıdır bilmiyorum.
duman grubunun bünyeyi hoş eden son albümü. bir önceki albümlerine kıyasla daha başarılı bir çalışma diyebilirim.
albümü beğenmemdeki başlıca sebep isyankar, protest şarkılar tabiki. eyvallah, köpekler, salına salına, gözleri kanlı şarkıları mesajını direkt ve etkili bir şekilde veren şarkılar olmuş. öyle dertli damar klasmanında duman klasikleri arasına girebilecek kadar iyi diyebilirim. saldır ve deli şarkıları ise epey matrak* ve konserlerde seyircinin de katılımıyla birlikte coşturacak cinsten. genel olarak güzel parçalar bir tek seviyorsan inanıyorsan ortalamanın altında tınladı bana. onun da seveni çok olacaktır. tüm albümler arasında da hatırı sayılır bir kıvamda bir albüm.

bi de albüm kapağı konusu var. son iki albümdür* sade kapak tasarımına devam ediyorlar. zaten genel olarak albüm kapağı konusunda iddialı oldukları söylenemez. olsun, şarkılar iyi olsun da varsın gerisi tam olmasın.
fazlasıyla duman dinleyen birisi olarak, beğenmediğim albüm. Kaan tangöze ve saz arkadaşları amatör bir grup misali şarkı söylemişler.

Edit: yakın zamanda girdiğim bir diğer entry. (#20234355)
son duman albümü. kendi tarzlarının dışında çok farklı tınılara sahip bir albüm olmuş. en güzel parçalar ise ari barokas'ın; yürek, gözleri kanlı.
turkgitar.net takipçileri tarafından 2013 yılının en iyi albümü seçilen duman albümü.

https://www.youtube.com/watch?v=YCg2WVs6FaU
taş gibi albümdür, kötü ses kalitesi bizi 90'lı yıllara göndermiştir.
Melankoli parçasını ölen kız arkadaşına yazdığı albüm. çoğu konserinde ağladığına denk geldiğim parça.
tüm albümü dinleyin gerçekten başarılı. evet.
bir emrah serbes kitabı.
Zana Gümüş tarafından çıkarılan bir şiir kitabıdır.
Gecenin albümüdür. Dinleyin lan.