entry'ler (228)

arrow

iyi başlayan bir 3. sezon ve bol sürprizli ara final yapan, ayrıca bakmaya doyum olmayan bir baş rol oyuncusu (bkz: stephan amell) barındıran çizgi roman uyarlaması dizi.

ziazan

20. gezici film festivali kapsamında gösterilen bir kısa film. derya durmaz yazmış, yönetmiş.

--spoiler--
ziazan isimli bir çocuğun arkadaşlarına kendini ispatlamak için ermenistandan türkiye'ye çikolata almak için uzanan yolculuğu.
--spoiler--

the mentalist

bu sezonu hiç yapmasalardı daha iyiydi izlenimi veriyor ilk iki bölümüyle. en önemli unsuru red john'u erken harcadılar. çünkü diziyi en izlenilir yapan kısım red john'du. ne olacak diye merak edip izleniyordu. umarım en kısa zamanda red john'u bi' şekilde tekrar dahil ederler. ayrıca van pelt ve adını unuttuğum kocasını da göremedik 2 bölümdür. onları da ekipte görmek isterim.

friends

hakkında çok şey isteyip yazamadığım dizi. yazılmaz, izlenir, izlenmelidir. bunu izlemeyenler sitcom izledim dememelidir.

karışık kaset

hoş ama boş bir film olmuş. zaman geçişlerinde kopukluk var. sürekli 10 yıl atlıyor dizi ama bize o geçen süre hiç hissettirilmiyor ancak filmin sonunda anlaşılabiliyor. bu yüzden izlerken "noluyo burda ya" tepkisi veriyor insan. güzel bir konu, kötü bir senaryo, eh işte yönetmenlikle 10 üzerinden 6'dır benim puanım.

sinop

yakın zamanda türkiye'nin en mutlu şehri olarak anket sonuçlarında yerini almıştır.

house md

şimdiye kadar yapılmış olan en iyi hastane dizisidir. greg house sherlock holmes'ün doktor versiyonu denebilir, zira esinlenerek oluşturulmuş karakter. vakaların ilginçliği yanında house ve ekibinin kişilik gelişimi çok güzel aktarılmış. insan ilişkileri açısından bakarsak, aslında tam bir pislik olan house'u geçmişteki yaralarından dolayı seversiniz, onunla üzülürsünüz, ona acırsınız. house'un aforizmalarıyla hayatı tekrar sorgularsınız. kısacası izleyin, izlettirin.

true blood

--spoiler--
bu virüslü vampirleri bir gösterdiler bir daha yoklar ortada. dolayısıyla aksiyonda yok. eric'ten sonra bill de virüsü kapınca iyice dram havasına soktular. sürekli ağlayan bi' sookie modeli. finalde de bu sarah tüm vampirleri iyileştirecek. sookie ve bill'in saadetiyle bitecek herhalde.
--spoiler--

the walking dead

4. sezonu yayınlanan zombi dizisi.

--spoiler--
arkadaşlar bu hershel'ı zombi ısırınca ölmesin diye bacağını kesmemişler miydi. adamın bu sezon 2 tane bacağı var. ben bir şey mi kaçırdım acaba?
--spoiler--

çocukken aşık olunan çizgi film karakterleri

şeker kız candy kime aşık olduysa bölümler boyunca ona aşıktı bir zamanlar türkiye'nin tüm çocukları.

çok sevmek

eninde sonunda depresyona girme sebebidir.

how i met your mother

son sezonuyla gülmekten yarmıştır. ted'in sevdiceğiyle geleceğini de gördük ya artık daha umutluyum. seneler seneler boyunca başarısız ilişkiler yaşasakta hala umudumuz var sözlük.

dexter

final bölümü yayınlamış olan dizi.

--spoiler--
nasıl ya? gayet iyiydi debra, kurtuldu derken ters köşe yaptılar bizi. ama dexter diğer insanlar gibi hissetmek istedim hep şimdi de bu duygu gitsin istiyorum falan edebiyat yapıp debra'ya nasıl kıydın? hadi kıydın neden denize atıyorsun kızı bari adam gibi bi mezarı olsaydı. hem acı çekiyorum moduna giriyorsun hem hadi hannah'yı geçtim harrison'u görmeden nasıl yaşayacaksın? dexter oduncu olduktan sonra da cinayet işlemeye devam ediyor mu? hiç kimse debra nereye kayboldu diye sormadı mı? sonuçta kimsenin öldüğünden haberi yoktu. masuka'nın kızından da bi halt çıkmadı. kızı çeşit olsun diye koymuşlar sanki. yine de özleneceksin dexter.
--spoiler--

sevgiliden ayrıldıktan sonra yapılanlar

ağlamak.

dexter

--spoiler--

--spoiler--
dexter iyileşti, artık kimseyi öldürmeyecek kıvama gelmişti. hatta hayalet babası bile bu anın geleceğini hiç düşünmüyordum, artık bana ihtiyacın yok diyip ışığa gitti. fakat o salak federal saxon'u serbest burakıp deb vurulunca dexter'ın içindeki canavar tekrar uyanır mı?
--spoiler--

--spoiler--

kızların erkeği nasıl seçmesi

iq'su en yüksek olanı seçerler.

darmaduman

duman yapar da olmaz mı albümü. harika olmuş.

göbekli erkeklerden hoşlanan kadın

gerçekçidir. türkiyede göbeksiz erkek bulmanın zorluğunun farkındadır.

bir şey sorulmadığı sürece konuşmayan insan

tembelliğin dibine vurmuş insandır. konuşmaya üşeniyordur.

bal gibi anlayıp da anlamazlıktan gelmek

tecahülü arif sanatının günlük hayattaki uygulamasıdır.