bugün

kadıköy panteri lakaplı, beşiktaş'tan geçtiğimiz günlerde ayrılan, unutulmayacak futbolculardandır. özellikle de fenerbahçe taraftarlarınca unutulmayacak...
tam adi Daniel Gabriel Pancu..Mircea Lucescu'nun istegiyle Romanya'nin Rapid Bucharest takimindan 2002 yazinda transfer edilmistir..Baslarda Lucescu'nun torpillisi olarak anilsada ligin ilk haftasindan itibaren ortaya koydugu performansla sadece Besiktaslisini degil Galatasaylisini ve Fenerbahcelisini bile kendisine hayran birakmistir..UEFA'da ceyrek finale cikan Besiktas takiminin en golcü ve en etkili futbolcusu olmustur..100. yil sampiyonlugumuzdada cok büyük katkisi vardir..Avni Aker'de Trabzona 90. dakikada attigi gol Besiktas'in namaglup unvanini sürdürmesini saglamistir..

Besiktas taraftari olarak Pancu muzu 100. yil haricinde birde (bkz: 17 Nisan 2005 Fenerbahce-Besiktas maci) nda hatirlariz, hatirlamak isteriz..Geri kalan yillarda pekde kayda deger bir sey yapmamis, yapamamis, bizi kahretmis ve bu günlerde geldigi takim olan Rapid Bucharest'e geri dönmüstür.. Unutulmayacaktir..
kendisine 1 numaralı kaleci forması bastırılan beşiktaş futbolcusu ve kalecisi..
(bkz: bi pancu vardı nerde o)
kalecilerden hariç çok çok nadir 1 numaralı formayı giyen romanyalı futbolcu.
100. yılda ki süper hareketleri,takıma sonsuz katkıları unutulmayacak futbolcudur.trabzon maçında son dakika goluyle namağlup durumu korumuştur,yanlış yerlerde oynatılmıştır zaman zaman,ama her yerde,kaleci mertebesinde bile işe yaradığı iyiniyeti azmi görülmüştür.yolu açık olsundur,allah ne muradı varsa versindir.beşiktaş taraftarının asla unutmayacağı bir kişiliktir kendisi de ''beşiktaşımızın golüüü gabriel daniel pancuuu'' cümleleride,o gollerin ve asistlerin hepsi de.
bursaspor'un yeni futbolcusu.
beşiktaşlılar'ın çok sevdiği rumen futbolcu.

100. yıldaki insanüstü performansıyla şampiyonlukta en büyük pay sahibi futbolculardan biri olmuş, taraftarların gönlünde taht kurmuştur. dillere destan 17 nisan 2005 fenerbahce beşiktaş maçı'ndaki performansı ve kurtarışları* ise onun adını hem beşiktaş tarihine hem de türk futbol tarihine altın harflerle yazmıştır.

siyah beyazlıların unutulmayan yabancı futbolcuları arasındaki yerini çoktan almıştır. rakip takım forması altında olsa bile inönü'ye çıkacağı gün özlemle beklenmektedir.
(bkz: daniel gabriel pancu)
bursaspor'un yeni kalecisi...
9 mart 2003 Trabzonspor Beşiktaş macı'ndaki 90+3 uncu dakikada cezasahası dısından yaptıgı muhtesem sutla beraberligi saglayan , ve giden bir sampiyonlugu getiren futbolcu.
perşembe itibari ile bursasporlu olacak futbolcu.
attığı imzayla 3 yıllığınabursaspor forması giyecek rumen futbolcu.
bursaspor'un hem orta sahayı hem hücum hattını hemde kaleci problemini çözdüğü transferidir... (bkz: isviçre çakısı pancu)
belinde kist oldugu ortaya çıkmış ve bursa acıbadem hastenesinde operasyon geçirmiştir.yaklaşık 2 ay sahalardan uzak kalacaktır.
ilk kez hagi döneminde romanya milli takımına çağırılan kaleci-oyuncu...
http://www.bursaspor.org....gileri.asp?futbolcu_id=45
beşiktaşın yüzüncü yılındaki şampiyonluğunda büyük rol oynayan kendi kapasitesinin dahi çok üstüne çıkan rumen futbolcu lakin lucescu'nun gönderilmesinin ardından hızlı çıktığı yerden gene hızla yere düştü ve sonunda bursaspor'a transfer oldu beşiktaş taraftarının hep gönlünde kalacak unutulmazlardan.
ben bu adamın formasını nouma'nın tombala yaptığı maçta staddan aldım, o güne kadar destanlar yazan çimleri topları ağlatan pancu o maçtan sonra bi saçmalamaya başladı, bi daha da toparlanamadı zaten. ben mi gaspetim anlamadım. pişman mıyım peki pancu diye yazdırdığıma? hayır. o hala beşiktaşlılarca özlenen.
yuvası rapid bükreş'e geri dönmüş bulunan eski beşiktaşlı futbolcu. halen beşiktaşlı taraftarların kalbindedir. ayrıca avrupa kupaları'nda attığı 9 gol ile halen siyah beyazlıların, avrupa kupaları'nda en çok gol atan yabancı oyuncusu olma ünvanını korumaktadır.
fc terek grozny'de oynayan eski beşiktaşlı ve bursasporlu futbolcu.
kadıköy panteri olmazdan önce kendisi,
bir trabzon maçında 90 + 1 de attığı güzel gol ile
benim kalbimi kazanmış güzel insan, süper futbolcu.
hala anlamam gönderilmesini..
unutulmayan futbolcular arasında kendisine yer edinmiş kişidir.
beşiktaş'ın 100. yıl şampiyonluğunun mimarlarından bir tanesidir. beşiktaş'a forvet olarak gelmiş fakat kale dahil her mevkiide oynamıştır.

(bkz: joker futbolcu)
terek grozny takımından, bulgaristan'ın cska sofya takımına transfer olmuştur.