1. 1.
  noi albinoi (buzdan hayaller), voksne mennesker (tutunamayanlar) gibi filmlerin danimarkalı yönetmenidir..filmlerinde özellikle mekansal kurguya çok önem vermektedir..seçtiği karakterler de daha çok sorunlu, sürüden ayrı karakterler olmaktadır..filmleri karanlık bir görüntü vermekle beraber, insanın içini ısıtan bir özelliği de vardır..
  2 ... insomniac
 2. 2.
  noi'yle takdirimi kazanan, voksne mennesker'le de kendisine olan hayranlığımı perçinleyen, özellikle günümüzde gitgide zor bir hal alan 'kendi dilini yaratma' hedesini başarıyla gerçekleştiren yönetmen.

  sinema tarihinin gelmiş geçmiş en büyük üstadlarından bergman haricinde iskandinav sinemasıyla pek alakası olmayan zat-ı alimin, bu coğrafyaya olan ilgisini arttırmıştır.
  2 ... louis cyphre
 3. 3.
  bir slowblow üyesidir aynı zamanda.
  1 ... pyndemonium
 4. 4.
  1973 izlanda doğumlu yönetmen. 1999 yılında Danimarka Uluslararası Film Okulundan mezun olmuş ve mezuniyet filmi Lost Weekend'i çekmiştir. 2003 yılında ilk uzun metraj filmi Noi Albinoi'yi, 2005 yılında Voksne Mennesker(Tutunamayanlar)ı, 2009'da ise "The Good Heart"ı çekmiştir. Ayrıca kendisi, Noi Albinoi filminin müziklerini de yapan Slowblow müzik grubunun da bir üyesidir.
  ... mkasap
 5. 5.
  yeni filmi fúsi yi sabırsızlıkla beklediğim izlanda'lı yönetmen.
  ... imagiro