bugün

siyah kara ordek (artik o ne demekse). bugs bunny'i cok kiskanir, accayip acgozlu bir ordektir bu, surekli on planda olmak ister, kendini cok begenir, bence aslan burcu bu ordek.
Bugs Bunny'nin arkadaşlarındandır. Kaçık bir ördektir, sürekli bela çıkartır, karşılığında da pestil gibi olana dek dayak yer. Özellikle Bugs Bunny buna etmediğini bırakmaz, kafasına örsle vurup gagasını ensesinden çıkartır. istisnasız bütün Looney Toons elemanlarından dayak yemişliği vardır kendisinin.
tartışmasız en komik looney tunes karakteridir. ikinci adam olamayacak kadar zekidir ve bunun da farkındadır. bu farkındalık onda sinir yapar ve hemen hemen bütün looney tunes karakterlerine gıcıktır. z harflerini ss şeklinde söyler. öyle sanıyorum ki bunun sebebi yediği dayaklardandır. dayak arsızı olmuştur ama onsuz bir buggs bunny düşünülemess.. ayrıca çok da dayanıklıdır. hangimiz kafamıza örs vurulup ağzımız ensemizden çıksa bile saldırmaya devam edebiliriz ki..
bugs bunny le devamlı bir gereksiz tartısma içinde olan , hafif muhalif ve loser tavrıyla kendine has bir hayran kitlesi edinen kara kuru bir ördek karakteridir.*
(bkz: benim küçük domuz kumbaram)
(bkz: duck tracy)
"hepsi benim, benim, benim" diyerek açgözlülüğün sloganını yaratan; bugs bunny ile her an yarış halinde yaşayan ama hep kaybeden olmaya mahkum olan; diğer looney tunes karakterlerinden dayak yemeye alışsa da bunu içine bir türlü sindiremeyen; diğer kahramanlara kurduğu tuzakların hepsinin kendi başına bela olması yüzünden "şanssız ördek" olarak anılan; bencillikte sınır tanımayan sevimli, kara ördek. bugs bunny ile "tavşan sezonu, ördek sezonu" diye çekiştiği bölüm en güzel bölümlerden biridir.
tazmanya canavarı ile olan bir bölümü vardır ki unutulmaz bir şeydir o. tazmanya canavarı hayvanat bahçesinden kaçmıştır, getirene büyük ödül vardır. aç gözlü ördeğimiz hemen işe koyulur.
hatırlamayan izlememiştir. en kısa zamanda izlemesi tavsiyemdir.
dublajını yapan kişiyi acayip merak ettiğim cimri, açgözlü ve her seferinde aklıma nedense eddie murphy'nin gülümsemesini aklıma getiren en matrak looney toons karakteri.
(bkz: book revue)
6. nesil yazar. ancak duffy duck olanı.
çocukluğun kahramanlarından.
günümüzde animasyonlar, animeler, mangalar var iken yeni nesil aslında çok şeyler kaçırmış be sözlük. evet arada denk geldiği vakit izliyorum daffy duck'u. belki de çocukluğum canlanıyor gözlerimde o yüzden izliyorum ama hala güldürebiliyor. insan özlemiyor değil
duck lı,LAFF-A-LYMPICS lı, TSUBASA lı, red kit li günleri.
son zamanlarda çok terbiyesiz olmuştur kendisi;
görsel

burada tabii tam olarakta ne yaptığı belli değildir günahını da almak istemem belki de çamaşırını çitiliyor.
avcı tarafından vurulduğu zaman gagasının, kafasının etrafında 360 derece dönmesine hasta olduğum çizgifilm karakteri. o gaganın yere düşmüşlüğü de vardır tabi.
tam bi piçtir.
kendime en yakın bulduğum çizgi karakterdir. bilmiyorum ki ben de onun gibi çıkarcı, bencil ve kurnaz mıyım acaba, bundan mı çok sevdim onu. buggs bunny'den ne kadar nefret etmiş isem bu ördeği de o kadar sevmişimdir.
onca korkusuna rağmen tazmanya canavarı'ndan sadece 1 doları geri alabilmek için kafesine girip onunla dövüşmüştür. bir de elinde 4,999 dolar varken.

ben çocukluğumdaki TV zamanlarının sevimli kahramanlarını özledim.
karakterimi aldığım, çocukluğumun derinliklerinde yer etmiş, kişiliği ile bana örnek olmuş tiptir. ortak özelliklerimiz yoğundur. o ikinci olmaya tahammülsüz tavrı, ama ikinci olmaktan yakınmak yerine birinciyi kendine rakip gören zeki yapısı vardır. ayrıca umursamazdır.

duffy'ye benzemek için hep ikinciliği hedef aldım hayatımda.* real madride bile ikinci olmak bu kadar çok yakışmamıştır.
tam bir magandadır. 1. olmak için hertürlü pisliği yapabilir. ayrıca en komik looney tunes karakteridir.
çocukken kasetlerini takıp takıp izlediğim, ezbere bildiğim adını duyduğum anda da aniden çocukluğuma sürükleyen candır.
dünyanın en aç gözlü ördeğidir. 1 dolar için tazmanya şeytanın kafasını gözünü kırabilir. bakınız aşağıdaki videonun 5. dakika 55. saniyesi.
http://www.youtube.com/watch?v=hRORGrBUSUY#t=5m55s (direk linke tıkla yazarcan yandaki artıya değil)
leyla ile mecnun dizisini izlemesi yönüyle birleştiğim yazar. başarılar efem.
zekasıyla hayranlık uyandıran efsane ördek. büyük ihtimal türk geni taşıyor.
bugs bunny'den kat be kat zeki olan sevimli ördek. tek sorunu aza tamah edememesi. yoksa karşısında onunla denk bir karakter yoktur.
konuşurken sürekli tükürmekte ama yine de severim gavatı.
Sesine kurban.