bugün

super komik zenci aktor.filmlerde aktorluk harici stan-up gosterilerinde herkesi kirip gecirmektedir.o derece ki gulmekten aglayanlar goruruz sovlarinda.
(bkz: sosyete polisi)
(bkz: beverlyhills cop)
ses tonu, başarılı oyunculuğu ve kendisine ait espirileri ile kötü filmleri bile izlenebilir hatta komik kılan 3 Nisan 1961'da brooklyn de doğan amerikalı aktör.

(bkz: i spy)
(bkz: showtime)
dr. dolittle filminde beğenilmeyen ama nutty professor * filminde müthiş bulunan aktör. kesinlikle komedi dünyasında iyi aktörlerden biri. yalnız film seçimlerinde vasat olduğunu düşündüren genelde aksiyon komedi filmlerinin içinde bulma imkanımız olan aktör.
http://www.film.gen.tr/star/star.cfm?pid=2329
beyonce ile birlikte rol aldığı dreamgirls filmindeki performansıyla 79.oscar ödüllerinde en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında aday gösterilen amerikalı aktör.
1980'lerin ve erken doksanlarinin stari olan oyuncudur. kendisinin en iyi filmi muebbet kuslari olmakla ne yazik ki kendisi yeteğini har vurup harman savurmakta ve sosyete polisi olmakta direnmektedir. binaeylehen spice girls'un mnel c.'sinden bir evlat sahibi olan adam.
ayrıca 80'li yıllarda party all the time isimli hoş bir şarkıyı seslendirmiştir.
(bkz: tracey edmonds)
80'li ve 90'li yillarda zamanina göre güzel filmler yapmis olsa da özellikle 2000'li yillarda cektigi filmlerle düsüse gecen aktör. he hala axel foley'e hastayiz orasi ayri!
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.