1. 1.
  genellikle Eski evlerde bulunur.. pencere hizasından sokağa doğru uzanan kafese benzer çıkıntıdır.
  4 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  mahmure'nin yattığı yer.
  2 ... sıçtırtma lamasına
 3. 3.
  izmir buca'da bolca gorulebilecek mimari figur. Ayrica istanbul un eski semtlerinde (sisli , kurtulus , balat vs) de gorulebilir.icine oturup kahve icmesi, rakı icmesi, karsilikli satranc ya da tavla oynanması farzdır.
  ... papaya
 4. 4.
  eski istanbul evlerinde bulunan önünde küçük bir divan olan sokağa doğru uzanmış çıkıntı.
  ... kiwo
 5. 5.
  argoda goguslere verilen isimlerden biri.
  ... messen
 6. 6.
  Kitap. Yazar Karin Karakaşlı'nın Agos Gazetesi'nde 1996 - 2008 yılları arasında kaleme aldığı yazılarından seçtiklerini biraraya getiren kitap, Everest Yayınları'ndan çıkmış. "bazen bir köşede sessizce büyür insan" alt başlığı ile yayımlanan kitapta, yazarın özellikle Wolfgang Borchert, Cemal Süreya, Abidin Dino, Mayakovski, Tezer özlü, Joaquin Cortes, Marc Chagall gibi sanatın farklı kulvarlarından isimler üzerine notları, "şairlerle hasbıhal" başlığı altında ikinci yeni ve sonrasının şairleri üzerine incelemeleri, ayrıca ermeni kimliği ile yaptığı çok boyutlu akıl yürütmeleri dikkat çekiyor.
  1 ... rick blaine
 7. 7.
  köpek öldüren sınıfında bir şarap markasıdır. 1.5 ve 0.75 litrelik mataralar halinde satılır. içinde üzüm parçacıkları bulunur. 1.5 litresi içildiğinde 2-3 gün kadar mide yanmasına yol açar. içmeyiniz.
  ... letis
 8. 8.
  eski Türk evlerinde zemin katın üzerindeki birinci ya da müteakip katlarda dışa taşan kafesli oda bölmesi.
  Dışa taştığı için alttan desteksiz kalan cumba, çökmelere karşı binanın ön cephesine yaslanan payandalarla desteklenirdi.
  Türk mimarisinin ağırlıklı olarak ahşaba dayandığı dönemlerde yoğun olarak kullanılan ve şehirlerdeki türk mahallelerine damgasını vuran bu üslup, taş ve betonarme yapılar yaygınlaştıkça terk edilmeye başlanmıştır. ayrıca yaşamak istediğim ev tiplerinden biridir.
  1 ... cilekli sakiz
 9. 9.
  eski evlerde olan çoğunlukla sardunya saksıları ile dolu ve saksılara kolay su dökülebilmesi amacıyla pencere hizzasında olan kafes görüntüsünde küçük balkon. bursa'daki eski binalarda bol bol görülebilir balkonlardır.
  4 ... cumba
 10. 10.
  on birinci nesil istatistikçi yazar. kendisini sevmedim, neyse.
  4 -1 ... cilekli sakiz