bugün

dün istanbul'a gelişinin 3. yıl dönümü olmuştur. covid-19 türkiye'de artık 3 yaşında.
topyekün mücadele ettiğimiz görünmeyen bir düşman. mikroskop görüntülerinde rüzgarda ters açılmış şemsiyeye benziyor. zıplayarak mı ya da yuvarlanarak mı geliyor belli değil.
olmasaydı daha güzel olacaktı. ölenler yine ölecekti ama covid'ten değil. insanlar daha uzun yaşayabileceklerdi.
dün istanbul'a gelişinin 3. yıl dönümü olmuştur. covid-19 türkiye'de artık 3 yaşında.
anladık 3 yaşında.
2019-2020 falan vay unutmuştum gergindim biraz.
Öyle böyle 2023 e geldik.
2020,2022 den daha iyidi valla.
2022 de yolculuk yaparken benzinlikte covid 19 panosu görmüştüm.
Sonra unutmuştum tabi.
kıbrıs'ta bu hafta 4 kişi ölmüş. yaşlılar maske takmalı gerçekten de.
2019 da çıkan virüs.
2020 de Türkiye de görülmüştür.
görsel
geçen sene bu zamanlar en çok korktuğumuz şeydi.. onu bile unuttuk.
vaka sayıları açıklanmıştır. vaka sayılarını o kadar merak ediyordum ki hele şükür açıklandı çok şükür. 4 ayı geçmişti açıklanmayalı. ben artık kimse ölmüyor zannediyordum koronadan türkiye'de ancak geçen ay türkiye genelinde 85 kişi koronadan ölmüş. vaka sayılarına hiç girmiyorum bile. vaka sayıları da artmış geçen ay bir önceki aya göre. hiç de yalan olduğunu düşünmüyorum. korona virüs diye bir şey var bilimsel olarak. yarasalardan bulaştığı düşünülebiliyor. özellikle yaşlılar maske takmaya devam etmeliler bence. şimdi bile böyleyse 2021'i düşünmek bile istemiyorum.
sahi ne oldu bittii mi bu sırada ne var?
aşı müptelaları şimdi siktirip gidebilirsiniz. ölen yüzbinlerde sizin gibi koyunların emeğini unutmayacağız.

https://www.uludagsozluk.com/k/covid-19/@congolos/

https://www.sozcu.com.tr/...isina-cikiyorlar-7710521/
çok şükür artık yok gibi ama kadir şeker'in hapse girmesine bu sene de engel olmuş olan bir şey. 30 temmuz'da kadir şeker yeniden hapse girebilirmiş.
Dünya ve ülke ekonomisine, pahalıya patlamistir. Gereğinden fazla abartıldığıni düşünüyorum.
Bağışıklıkla alakalı olduğunu düşündüğüm illet. Dibimdeki adamlar sağlam geçirdi çok şükür bana bulaşmadı. Ama covid gelmeden önce çok sağlam grip olmuştum öyle böyle değil ağır ateş öksürük titreme ne varsa. Ondan sonra da hasta olmadım pek.
görsel
Özlediğim yıldır.
Bu yüzyılın en büyük felaketi bu olmalı. Milyonlarca kişi öldü bu hastalıktan.
vaka sayıları eylül'de açıklanır inşallah.
Dünyanın 2020-2022 arası döneminde milyonlarca insanın ölümüne neden olan hastalık. Günümüzde varyantlarının devam ettiği söyleniyor.
özlediğim yıl.

1 sene maske takmaya razıyım.

Bazı şeyleri bırakamıyorsun nefret ediyorum yılbaşından.
ama covid-19 bir yıl değil bir hastalık. sen herhalde 2020 yılını ya da 2021 yılını özlemişsin. o yıllar da yaşandı ve bitti.
ilginç ama kötü bir dönem aslında. hayat sağlıklıyken daha güzel.