1. 1.
  1993de Washington Bullets tarafindan draft edilen ama nbada oynamadan fenerbahçeye transfer olan, bir sene sonra fransız pau orthez takımına geçen ve daha sonra müthiş başarılar elde edeceği efes pilsene transfer olan, petar naumoski, tamer oyguç, ufuk sarıca, volkan aydın, murat evliyaoğlu ile birlikte 1996da koraç kupasını kazanan, daha sonra paoka transfer olan ve orlango magic yaz kampında 1999 senesinde kalp krizi geçirerek ölen, smaçları ile ünlü basketbolcu.
  5 ... devedikeni
 2. 2.
  efes pilsen,fenerbahçe,pau orthez,real madrid,paok formaları giyinen amerikalı basketbolcu çok süper bir basketçiydi daha alley-hoop nedir doğru düzgün bilinmezken kendisi şakır şakır alley-hoop yapardı..nba de hiç oynamadı tam kısmet ayağına gelmişken orlando ile yaz kampında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti...
  3 ... tttddd
 3. 2.
  basketboldan bir cok insanin zevk almasini saglayan bir kisiydi.
  zamaninda turkiye'de yapilan allstar da basket topunu yakip onunla smac basmasi gordugum en orjinal hareketlerden biriydi.
  olumu tarafli,tarafsiz herkesi uzmustu.
  3 ... a fine day to exit
 4. 3.
  murat murathanoğlu'nun o müthiş anlatımıyla, her bastığı smaçtan sonra daha da bi çoştuğumuz basketçiydi. efes pilsen'in koraç kupası'nı aldığı sezonki efsane kadrosundaydı.*
  1 ... redwinemania
 5. 4.
  mükemmel smaçları olan, efes pilsen in koraç kupasını aldığında kadroda bulunan, petar naumoski ile birlikte efes e çok büyük katkı yapmış, bana ve birçok insana basketbolu sevdirebilmiş oyunculardan biri...ölüm haberini duyunca bu o olamaz dememe neden olan büyük basketbolcu...
  1 ... i dont need that shit
 6. 5.
  Basketbol sevgimi artıran basketbolcuydu.Daha sonra Türkiye'ye onun gibisi gelmedi.Zaten bence Efes'in sonraki kadrolarından en en en iyisi ve pahalısı Granger-BROWN ikilisinin oldugu takımdı.O takımda bile yoklugu cok belliydi.
  2 ... anil teknik
 7. 6.
  talihsiz basketbolcu.
  1 ... anil teknik
 8. 7.
  http://basketbol.tblstat....history.asp?a=l&p=556 adresinde kendisiyle ilgili bilgiler bulabileceğiniz 29 yaşında kalp yetmezliğinden vefat eden unutulmaz basketbolcu. kendi adıma deplasmandaki bir cibona maçında hava atışına çıkmadan önce sahanın bir köşesine çökerek dua etmesini ve murat evliyaoğlu'nun verdiği bir pası havada yakalayıp ters smaç yapmasını unutamam.
  2 ... stockton to malone
 9. 8.
  ilki 1996 yılında istanbul'da düzenlenen eurostars karşılaşmasında, sahaya çıktığında yer yerinden oynamıştı. mcrae sahaya geldi, dizlerinin üstüne çöktü seyirciyi selamladı. türk basketbol severi hiç bir oyuncuyu bu denli sevmemiştir..
  1 -1 ... sciende
 10. 9.
  allah taksiratını affetsin çok sevilirdi.. bir keresinde 99-99 biten bi avrupa asya all star maçında parfüm sıkıp yaktığı topların üstünden şahane bir smaç yapmıştı hey gidi..

  (bkz: rest in peace)
  3 ... veritas