1. 1.
    cibali spor un bulundugu semtin karakolu
    1 ... gapkin
  2. 2.
    faruk saraç tarafından polis müzesine dönüştürülecek karakol.
    ... ben miyim
  3. 3.
    nejat uygur' un "benim oğlum bu sene meeezunoluyo" repliğini sıkça kullandığı oyun.
    3 ... fth
  4. 4.
    cüneyt arkın'ın çapkın bir hovardayı canlandırdığı filmde geçer.muammer karaca karakol komiseri rolü ile harika bir performans sergilemiştir.arşivlenmesi gereken, türk sinemasına yakışır bir komedidir.
    ... roy mustang
  5. 5.
    Adını taşıyan tiyatro oyunuyla zihinlerde yer eden, yakında polis müzesi olarak ziyarete açılacak olan karakol.
    3 ... sulh
  6. 6.
    1966 yapımı türk filmi. cüneyt arkın' ın en jön dönemine denk gelir. karakol atmosferi pek yoktur, olaylar karakol başkomiseri cafer saba etrafında gelişir. hatta çapkınlık yaparken kendisini zoka necip olarak tanıttığını hatırlar gibiyim.
    --spoiler--
    filmin başlarında, karakola gelen güzel bir bayan karşılanıyor; "buyrun efendim, resmi yere koyun vucüdunizi"

vazife herşeyden mukaddestir, marş!

filmin sonlarında, telefondaki konuşma; "hatçaaaaa, kız hatça, bana bak bu akşamüstü zebil polisle senin evi basıyoruz. bağırma! öyle emir aldık, şimdi beni dinle; senin karyolanın başında benim ahretli var, onu ordan kaldır. altını karala. sermaye kızlara izin ver, sonra da seccade ser, namaza dur, biz seni o vaziyette bulalım, anladın mı?"
    --spoiler--

bunun haricinde nejat uygur' un sen de yirmi, ben diyeyim otuz yıl sürdürdüğü tiyatrodur. televizyonda da çok uzun süre yayınlanmıştır. bununla ilgili acı bir nokta ise; ne zaman ki buna gülmeyi bıraktım, o zaman yavaş yavaş büyümeye başladığımı anladım.
    2 ... jhonner
  7. 7.
    nejat uygurun en çok oynadığı oyunlardan biridir.
    2 ... elroy74
  8. 8.
    muammer karaca cüneyt arkın sevda ferdağ ın oynadığı müthiş siyah beyaz türk filmlerinden birisi. hele birde sabaha doğru izliyorsanız hemen çay yapıp izlemeye koyulunuz.cüneyt arkın filmde bir çapkını canlandırır. ama oyunculukta tavan yapmıştır.
    ... kobayashi
  9. 9.
     Refik Kordağ ve Muammer Karaca’nın bir Fransız bulvar komedisinden uyarladığı seyirlik oyun. ilk olarak 1951'de oynamistir.
    ... carbonara
  10. 10.
    http://www.youtube.com/watch?v=i03b6d45334+
    ... dinleyin ulan develer