bugün

ilginç şekilde, düştüğü yerden kalkmaya çalışacak olan teknik direktör.

2005-2006 sezonunun son haftasında denizli'de, denizlispor maçı ile uğradığı hüsran sonucunda gitmişti. yeniden göreve geldiği 2009-2010 sezonunun ilk lig maçını da yine denizli'de denizlispor ile oynayacak.

velhasıl denizli ile gitmişti, denizli ile geliyor. peki aradaki zaman kırılmasında yaşananlar?

bu bir işaret mi?
sezonun ilk hazirlik macinda, selcuk sahin'in kendisinin 3 sene önceki biraktigi yerde kaldigini görünce, ikinci yariya onun yerine ali bilgin'i sahaya sürmüs adam. yani türkcesi ali bilgin'i ön liberoda denemis adam. dogru veya yanlis bilemem ama en azindan bu macta birseyler deniyor olmasi ve de islemeyen bir seyin (selcuk) üstüne gitmek konusunda israrci olmayisi beni bir fb'li olarak heyecanladirmistir.
avrupayı ikinci planda gördüğünü açıklamıştır. anlaşılan 2005 model fenerbahçe geri döndü.
iyice sevgi pıtırcığı haline gelmiştir.
her basın toplantısında "fenerbahçe'yi çok seviyorum, türkiye'yi çok seviyorum, ben yarı türk'üm, aziz başkanı çok seviyorum, güiza süper adam, 45 gol atar, 25 de alex atar, ben de güzel atarım, yaz geldi, havalar ısındı, çiçekler böcekler" falan...

kardeş sen ne ayaksın, ne oldu sana, ne içtin?
fenerbahçe şampiyon olamasa bile şampiyonluk yarışının içinde olmasını sağlayacak,3 yıldır özlenilen "güze hoş gelen futbol"u oynattırabilecek teknik direktör kişisi.
elektrik kesintisiyle arasında bağlantı kurulmuş adam.
ironidir umarım.
beşiktaş-fenerbahçe arasındaki kupa finalinden sonra, gecenin bir yarısı futbolcularına 2 saat daha antreman yaptırmış psikopat teknik direktör. kondisyonu yüklüyor, en iyisini yapıyor.
takımın başına gelmesiyle son dakika golleri de geri gelmiştir.

ayrıca sivasspor maçından sonra "şampiyon olmak isteyen takımlar fenerbahçe'den daha iyi olmak zorunda." diyerek inceden meydan okumuştur.
gollerden sonra sevinmesiyle, maç esnasında yedek kulübesinden tepki vermesiyle bir teknik direktörümüz olduğunun kanıtıdır. geçen sene gollerden sonra somurtup oturan bir adamdan sonra hareketliliğiyle baş tacı edilesidir.
iyileşen özer hurmacıyı ve hafif sakatlığı bulunan mehmet topuzu takıma dahil etmesi gereken teknikadam. bu iki futbolcunun yetenekleri ve hırsları feneri dehşet-ül vahşet atağa kaldırır.

umarım kafasındaki şablon ve oyuncu seçimini katı biçimde devam ettirmeyip antreman performansına göre bu kardeşlerimize kadroda yer verir.
24 ağustos 2009 diyarbakırspor fenerbahçe maçına mustafa kemal atatürk rozetiyle çıkmış, dingillere ayarın kralını vermiş delikanlı adam. helal olsun.
maçtan sonra lig tv kameralarına en büyük türk atatürk diyerek vatan hainlerine ayarın tillahını vermiş delikanlı hoca. alkış olsun.

(bkz: 24 ağustos 2009 diyarbakırspor fenerbahçe maçı)
maç sonrası basın toplantısına atatürk rozeti ile çıkmış ve türkçe olarak "en büyük türk atatürk" demiştir. türkiye'de yaşayıp, kimliğinde t.c. ibaresi bulundurup, ülkenin her olanağından fazlasıyla hatta bedava faydalanan canlılardan daha çok haketmektedir bu ülkeyi.
fenerbahce'ye bu sene en azindan ruh ve kazanma istegi getirmis hoca. saha ici hucum paslasmalarina onem vermesi de guzel goller izlettirmektedir bize.
bm: amacı provakasyon olan bir basın mensubu
cd: christoph daum

bm: galatasaray'ın 3 haftada bu kadar çok gol atması sizde eziklik yaratıyor mu?
cd: biz 3 maçımızdan 2sini deplasmanda, galatasaray ise evinde oynadı, bunu unutmayın. ayrıca Galatasaray sezon sonunda bizden 10 gol fazla atmış olabilir. Ama biz 10 puan öndeysek çok mutlu olurum. çünkü Şampiyonluk atılan golle değil alınan puanla belirleniyor.
bm: peki sizde eziklik yaratıyor mu? (amaç tahrik)
cd: hayır, yaratmıyor. hem daha onlarla oynamadık ki.

yine inceden meydan okumuş, mesajını yollamıştır.
bir insanın atatürk'ü sevdiğini söylemesinin bu kadar antipatik olabileceğini tahmin edemezdim.

sanane yani atatürk'ten be adam. bak işine topunu oynat sen. marsel filan, baba-oğul ekmek yiyorsunuz bu ülkeden diye bu kadar yalakalığa gerek yok.
bizim takımın teknik direktörü... Ayrıca adı Rijkaard olsaydı, dün gece yaptığı jestten sonra dübürünü emecek çok adam olurdu.
taktığı atatürk rozeti, okuduğu istiklal marşı bazılarını rahatsız etmiş. zoruna gidenin gani gani borusuna gitsin.

yediği kaba sıçmayanlardandır.
kemalist olduğu söylentileri çıkan teknik adam.
http://www.milliyet.com.t...uclu%20Turkiye&ver=83
spekülasyonlar haricinde fener'e verceği şeyler sıkı kondisyon ve disiplindir. aragones gibi bir isimden sonra takımı düzlüğe çıkartıcak kapasitenin fazlasına sahip olmasına rağmen yaratıcı bir teknikadam değildir. yaptığı her hareket önceden planlı ve değişmezdir. sabit fikriyatı yüzünden kadronun tamamını düşünmez, sokacağı oyuncuları bile taktiksel değişlikmiş gibi hep son 10-15 dk. içerisinde sokar.

sözün özü: kötünün iyisidir.
kokaini biraktiktan sonra saclari gene eski rengine donmustur.
fenerbahce spor kulubu icin eski sevgili konumunda olan teknik adamdir. biriyle uzun sure cikmissinizdir, sevmeyi, paylasmayi, deger vermeyi ogrenmissinizdir.iliskinin vadesi doldugunda o hayatini yasamaya devam ederken, siz bir turlu yeni bir iliskide mutlu olamamissinizdir.yeni bir adim atmaktan korkutugunuz, kimseye guvenemediginiz icin hala onun ozlemini duyuyorsunuzdur. fenerbahce icin daum olayi boyle birsey iste. deneyip basarisiz olunmaktan korkuldugu icin hep ayni isimde kalmak. bir nevi vizyonsuzluk.
30 ağustos 2009 fenerbahçe manisaspor maçı ndan sonra maç sonu değerlendirme toplantısına üzerinde ay yıldız olan kırmızı bir tişörtle çıkan teknik direktör.
fenerbahce spor kulubu icin eski sevgili konumunda olan teknik adamdir. biriyle uzun sure cikmissinizdir, sevmeyi, paylasmayi, deger vermeyi ogrenmissinizdir.iliskinin vadesi doldugunda o hayatini yasamaya devam ederken, siz bir turlu yeni bir iliskide mutlu olamamissinizdir.yeni bir adim atmaktan korkutugunuz, kimseye guvenemediginiz icin hala onun ozlemini duyuyorsunuzdur. fenerbahce icin daum olayi boyle birsey iste. deneyip basarisiz olunmaktan korkuldugu icin hep ayni isimde kalmak. bir nevi vizyonsuzluktur. ama bu fenerbahce adina yapilabilecek en iyi hoca tercihi oldugu gercegini degistirmez.