bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  irlandalı müzisyen. the traveller şarkısı mükemmeldir
  4 ... maskelibalo
 2. 2.
  borderline şarkısı ile insanın yüreğini titreten müzisyen.
  2 ... devedikeni
 3. 3.
  (bkz: im not crying over you)
  1 -1 ... andromedian
 4. 4.
  bir de lady in red, when i think of you isimli parcalari vardir ki burda zikr etmemek ayip olacaktir.
  1 -1 ... confusedy
 5. 5.
  lady in red şarkısı oldukça güzeldir.
  1 -1 ... hakande84
 6. 6.
  http://www.cdeb.com/

  http://www.rainer-muenz.de/deburgh/pic/photo1.jpg
  2 ... j butterfly
 7. 7.
  Aslen ingiliz olan Chris de Burgh 1948de ailesinin görevi nedeniyle Arjantinde doğdu. Bu ülkede geçirdiği çocukluğu sanatçıya ikinci anadil olarak ispanyolcayı kazandırdı. Anavatanına döndüğünde ailesinin sonradan otele dönüştürdüğü 12.yy şatosunda gitar çalmaya başladı. Bu atmosferden etkilenerek Beyond The Castle Walls isimli ilk albümünü düzenledi. Daha sonra Spanish Train ve Crusader isimli albümleriyle ismini adaya duyurdu.

  De Burgh, "The Way You Look Tonight isimli bir parça üzerinde çalışıyordum. Ama bu isimle başka bir şarkı varmış." diye anlatmaya başlar şarkının hikayesini. Ancak sanatçıyı bu satırları yazmaya yönlendiren bir başka olay şarkının anlattığı öyküye doğrudan ilham kaynağı olacaktır.

  Chris ve eşi Diane bir davet için lüks bir gece kulübünde buluşacaklardır. Geceye daha sonra katılacak olan sanatçının eşi o gece göz kamaştıran kırmızı bir kıyafetle davetteki yerini almıştır. Zaten çok kalabalık olan gece kulübünde daha da kalabalık olan tek bir yer vardır. Etrafını saran erkeklerin arasından Dainei seçebilmek mümkün değildir. O sırada Chris de Burgh kulüpten içeri adımını atar. Kalabalık dikkatinden kaçmaz. kırmızılar içindeki kadın onun da ilgisini çekmiştir. Ancak kalabalığın yanına vardığında şaşırtıcı bir sürpriz karşılar onu. Kırmızılar içinde erkeklerin başını döndüren kadın eşi Daineden başkası değildir.

  Chris o anda fark eder ki; bizlere lütfedildiği halde normalde farkında olmadığımız kimi şeyler, aslında tanrının bize bahşettiği güzelliklerin ta kendisidir. Bu durum sanatçıyı çok etkilker ve şöyle der "O bir anda kırmızılı kadın olmuştu - bulmacanın son parçası."

  Artık şarkının ismi de hazırdır. Şarkıyı doğrudan Daine için/hakkında yazmış olmasa da bu olay sanatçıya büyük esin kaynağı oluşturur. *
  4 ... beyazyelkenli
 8. 8.
  tender hands.

  başka söze gerek var mı?...
  2 ... deli
 9. 9.
  spanish train parçası kesinlikle dinlenesidir.
  1 ... cennetten kovulan
 10. 10.
  yazdığı şarkı sözleri hayrete düşüren, her konuda şarkı yazabilen, geniş ses yelpazesiyle kulaklara bayram ettiren, çağdaş ozan.
  ... magictouch