bugün

dün akşam bursa gibi zorlu bir deplasmanda 5 yabancı kuralındaki tercihini formsuz bir alex telles yerine formda bir bruma ile kullanarak takımının 7 sene sonra deplasman galibiyetiyle tanışmasında ön ayak olmuş hocadır. bruma da asistini yaparak onu üzmemiştir zaten.

umarım bu şekilde götürür de süper kupa daki kötü oyunla yarattığı soru işaretlerini hızlıca kafamızdan siler. bu maçtan sonra inanmaya başladım kendisine, yalnız tek başına burak yılmaz ile olmaz bu iş, yönetime de iş düşüyor.

hadi bakalım...
yeni transferlere bakılırsa ligde durum pek değişken olmakla beraber, şampiyonlar liginde mourinho'nun inter'ini model alacağını düşündüğüm italyan hoca. transferleri öyle diyor.

bu da büyük ihtimal şu diziliş ve 11'le olacaktır:

kale: muslera

geri dörtlü: eboue chedjou semih tarık

ön libero: melo dzemaili

orta üçlü: bruma sneijder pandev

forvet: burak yılmaz.

başarırsa, galatasaray'ı çok iyi yerlerde görebiliriz. en azından iyi futbol oynarız ki aslolan budur.

bununla beraber direkt 11 oynayan telles, olcan gibi adamlar da kulübede. yani hem kadro derinliği, hem de bir lüks durumu var.

kartlarını çok iyi oynadı. umarım şansı da yardımcı olur.
aysal, yöneticiler ve hatta tüm futbolcular da dahil şu an kulüpteki en güven veren kişiliktir kendisi.

çok sıkı çalıştığı söyleniyor. inanıyorum ki öyle.

türk futbol ortamı, çok saygın ve gereğinden fazla çalışkan yönetici kadromuz izin verirse galatasaray'a çok şey katacağından zerre kuşkum yok.
insanlık ve oyuncuya yaklaşım olarak şenol güneş'e benzettiğim hoca.
adamdır.

görsel
fenerbahçe'yi $ampiyon yapacak bir ba$ka teknik direktör. daha 2 haftada takımın anasını sikmeye ba$lamı$tır. 4-3-1-2 gibi sikik bir sistem oynatıyor, sneijder'i tanımıyor, burak yılmaz'ı oyundan çıkarıyor. ellerine sağlık. galatasaray'ı para için sikmeyen kaldı mı?
Şike hükümlüsü td. Geseliler adını daha bu sene duyduğu için bilmezler tabi. Tescilli şikoşçudur kendileri.
mancini gibi kendisini de çok sevdim fakat bende 1 maçlık kredisi kalmış hocadır. hayatımda gördüğüm en boktan dizilişi oturtmaya çalışıyor kaç maçtır. yapma hoca gözünü seveyim yapma ya. 3 orta saha, önlerinde sneijder ve serbest bir kanat oyuncusu ve burak. lan bu kadar ben futbol oynamak istemiyorum diyen bir taktik daha olamaz amk. bu takım 2 senedir kanatlara o kadar yatırım yapmış. elinde bruma, olcan, yasin, pandev gibi yerli yabancı kanatlar var. çok mu zor şu amına koduğumunun 4-2-3-1'ini oynatmak ya? 4-4-2'ye bile razıyım amk. bir tane isabetli pas atamayan selçuk'u kesemiyorsan nasıl bir hocasın sen? o iğrenç taktiği ve selçuk inan'ı bir kez daha sahada görürsem prandelli'ye olan güvenim tamamen bitecek ve eminim ki bu taktikte ısrar ederse ilk 3'e giremeyiz ligde. avrupadan bahsetmek dahi istemiyorum...
süper ligin bir seri a olmadığını henüz kavrayamamış teknik adam. katı defans, karşılayan bir orta saha noluyoruz lan. 3 büyükler veya her ne sikimse bu takımların anadolu takımlarına karşı psikolojik bir üstünlüğü zaten var sen kime karşı savunma futbolu oynatıyorsun. anadolu takımlarının karşısına bu taktik dizilişle çıkan bir takım yarın akşam ş.liginde ne oynayacak çok merak ediyorum.

galatasarylı değilim sevmem de zaten, ancak teknik adamların bu kadar korkak olması bir futbol sever olarak beni üzüyor arkadaş. selçuk formsuz mu keseceksin lan, yedek kulübesinde sahaya sürsen topu yiyecek adamlar bekliyor yazık günah lan. fatih terim'de aynı inadı sürdürüyor. türkiye'de anlamadığım bir hadise var ayakta uyuyan adamı sen sürekli sahaya sürersen nasıl toparlayacak kendini. yedeğe çekmezsen, bak oğlum gidişatın fena böyle gidersen formayı sana vermem mesajını gözüne gözüne sokmazsan bu adam nasıl toparlanacak? selçuk milli takım ve gs'nin en önemli oyuncularından biri eywallah ama oda insan onunda form düşüklüğü olabilir. sürekli sahaya sürüp yuhalatmak eleştirlerin hedef noktası haline getirmek bir hoca korkaklığıdır selçuğun zerre i miskal suçu yok.
mancini den daha fazla şey beklediğim teknik direktörümüz.aslında bakınca 3 resmi maçımızda gol yemedik.oynadığımız takımlar da 120 dk fenerbahçe, 90 ar dakika bursa ve eskişehir.yani 2 şampiyon ve bir de ligin iyi takımlarından biri.demem o ki defansif olarak beğendim.ancak gol de atamıyoruz sorun o.3 maçın 2si 0-0.gol atmaya da başlarsak iş yapacaktır takım.prandelli bir an önce çözümü bulmalı.
bazı ondan bundan olmaların şike hükümlüsü diye tanıttığı futbol adamı.

şikeden hüküm alan o değil kulüp ve şike yapanlardır. zaten onlarda cezasını aldı. yok hani herkesi kendi gibi zannediyor bu zerzevatlar. şike hükümlüsünü ertesi sene italya'nın teknik direktörü mü yaparlar lan? almış mı men cezası lan şerefsiz.

şike hükümlüsü kişiyi kulübe yönetici yapan (bkz. cemil turan) kimdir lan? http://kupabizim.blogspot.../cemil-turan-ve-sike.html
italyandır.
Taktik bilgisi şüphesiz biz çakma futbol dahileri Türklerden çok daha iyidir.

Benim söyleyeceğim şey de o değil aslında. Ancak hocamdan bir isteğim var, yarın burak ve selçuk'u oynatma hocam. Hatta kadro dışı bırak. Yemin ederim milat olur o gün. Onu yapabilecek yürek ve yeterlilik kendisinde kesinlikle var.
akıllı teknik direktör. bu birbiriyle uyumsuz isimlerden oluşan, dandik kadro ancak iyi defans yaparsa bir şeyler başarabilir; bu takım göze hoş gelen ofansif futbol oynayamaz. burak'la, selçuk'la, yekta'yla, veysel'le bu mümkün değil...

O yüzden prandelli mantıklı davranıyor; defansif oynatıyor. bu sene kazanırsak 1-0, 2-0 falan kazanırız maçları, ama kolay kolay da kaybetmeyiz. çok fazla beraberlik almazsak, ve yeterince maç kazanırsak seneye yine şampiyonlar ligine gideriz.

kabul edelim; tff'nin sikimsonik yabancı kuralı'ndan sonra galatasaray'ın aldığı hal sürpriz değil; ki zaten amaçlanan buydu... prandelli durumu doğru analiz edip, ona göre akılcı davranıyor.

ama tabii ki türk milletine ters gelen bi tarz bu ve çok eleştirilecektir.
yapılacak en kötü hakaret mancini ile kıyaslamak olur. bu yüzden meslektaşlarıyla kıyaslanmalı , vatandaşlarıyla değil.
Pandev'i veysel sarı sanıp oyundan almıştır.

Ama bruma da iyi hamle gibi oldu.

Neyse 25 dakika sonra okkali küfür ederim.
mal lan bu adam pandevi cikardi ulan senin kafani sikiyim mal selcuk veyseli cikarmadi.
Veysel ile cemaili yi çıkarmayan kafasına saygılar.
anderlecht maçından önce selçuk'u oynatması ve aynı boktan dizilişle sahaya çıkması halinde gözümde kredisinin biteceğini yazmıştım, şimdi rahatça söyleyebiliyorum ki bu adam bildiğin gerizekalı. 24 yaşındayım, kendimi bildim bileli gs maçı kaçırmam, izlerim. çok net bir şekilde söylüyorum, galatasaray'da bu adamdan daha kötü bir teknik direktör görmedim ben. senelerdir kanatlara milyonlarca euro yatırım yapmış takımda, çağdışı bir şekilde kanatsız, tatsız, tuzsuz bombok bir taktik oturtmaya çalışıyor. lan yemin ederim hayatımda gördüğüm en iğrenç taktik, en iğrenç diziliş ya. bu taktikle futbol falan oynanmaz. ayrıca oyuncu seçimleri de berbat. tarık dururken veysel'le başlar, selçuk gibi bir adamı hala ilk 11'e yazar, olcan gibi takımın en hırslı, en istekli adamını oynatmaz, yabancı sınırı olmayan maçta burak gibi bir adama bizi mahkum eder. bittin gözümüzde be prandelli.
Fazla iyi niyetli bi hoca. Bu iyi aslinda ana bunu suistimal edecek yavsaklar var takimda. Zaten onlar yavsak olmasaydi bugun bu takim bu halde olmazdi. O yuzden bazi isliklarin, kufurlerin arasina atma hoca sen kendini. Beceremeyene ver siktiri. istemeyen oynamasin. Sen o kadar para alacaksin, mac sececen, is basa dustumu kacacak delik ariycan, isler iyi giderken sovunu yapican, zoru gorunce elini tasin altına sokmayacan he mi heee oldu amk.

Veysele falan kizmiyorum cunku adam bu seviyelerin oyuncusu degil. Fakat bazilari var ki gercekten hak ediyorlar.

Bu adamlari kollayacagim diye digerlerine haksizlik yapmamasi lazim prandelli'nin. Bugun burak yerine sahada kalmasi gereken pandevdi bana kalirsa. Burak oyunda kaldikca taraftar da cildiriyor. Al buragi. Yedek baslat. Bugun sonradan girip gol atsa burak, ne kadar sempati kazanirdi. Keza selcuk. Dokulen ortahasaya sonradan girip katki verse butun negatif algi tersine doner.

Bu adamlara biraz bole firsatlar yaratilmasi lazim ve bunun yolu da her firsatta arkalarini kollamakla olmuyo. Bu adamlar kredisini tuketti ve isliktan kurtulmalari mumkun degil. Kesik yemeleri, akillanmalari ve taraftarin da bunlarin kiymetini anlamasi lazim.

isin taktik teknik kismi eminim ki ilerleyen gunlerde cozulecektir ama bunlar hocayı da yer, baskani da, kulubu de yer bitirir bu meselelerin cozulmesi sart.
hoca senden tek bir şey istedik geldiğinden beri. formayı hak edene ver dedik. kimseye eyvallah etme. kes artık kötü oynayanları şu takımda. ben ruhsuz selçuk u, yeteneksiz burak ı, takımı sikine takmayan sneijder i izlemektense, umut gündoğan ı, berk ismail ünsal ı, emre çolak ı izlemeyi tercih ederim.
baskı kurmamız gerekirken neden kanat oyuncu yerini sol bek değişikliği yaptığı merak edilen adam. oyuncu değişimlerini bile maçtan önce hazırlıyor sanırım.
kişilik olarak kendisini sevdiğim hocamız. ama kendisine buradan şunu söylemek istiyorum. şimdi hocam futbol dediğimiz oyun ne yazık ki ''kanat futbolcuları'' olmadan oynanmıyor. o yüzden takımı ön libero doldurmak yerine sol kanata bruma'yı, sağ kanata da olcan adın'ı al. oyun ortada sıkışıyor ya sürekli, hah işte o zaman oyunu bu adamlara yık. bırak çalım denesinler top kaybetsinler. ama oynat şu iki delikanlıyı.
Onu bunu takımdan kessin istenen hoca. Lan en iyi adamı kaleci olan takımdan kimi kessin herif var mı o kadar adamınız.
(bkz: 16 eylül 2014 galatasaray anderlecht maçı)nda ki 90+ da gelen golde bir sevinci vardı ki,sanırsın dortmund deplasmanından 3 puanla döndü.yazık lan.