bugün

cepte taşınan ömür törpüsü...
mesaj çekmek 5 dakika
aramak 2 dakika
ok tuşuna basıp konuşabilmek 30 saniye
yemişim telefonunu neymiş ram bitmiş yok hafıza yetersizmiş (bkz: gh 688) kullanırken çok daha rahattım
hayatımıza çaldırma ve ödemeli arama gibi kavramlar getirmiş alet. ayrıca kullanmayanı dövüyorlar.
cepten çok elde olduğu için "el telefonu" olarak isimlendirilmesi gereken araçtır.
Gunumuz sartlarinda Telefon islevinden cok bilgisayar islevi gordugunde memnun edendir.
O bizim malımız deĞil de, biz onun malı olmuşuz.
yaklaşık olarak bir adet buz dolabı veya fırın ile aynı fiyattadır. bu ne böyle lan.
cebimizde dururr kaybolması muhtemeldir titreşimdeyse zor bulunur iletişimimizi sağlayan buluşunu grahm bell in başalttığı ve bilimum bilim insanlarının geliştirdiği bol radyasyonlu icat.
1,5 metre yarı çaplı auramın içinde mutlaka bulunması gereken, günümüz şartlarında olmazsa olmazım.
cepte taşınan telefondur. kullanşı kolaydır, insan sağlığı açısından uzun vadede zararlı olduğu ortaya çıkmıştır.
Elektrik ten sonra en önemli icat.
yıllar önce bir gazetede telefonların, yakında cebe girecek kadar küçüleceğini ve arayan numarayı gösterecek bir teknik donanıma sahip olacağını okumuş ve hayret etmiştim, insan oğlu bunu da yapar mı lan diye.. daha ötesine geçti ve dünyayı küçültüp telefonun içine zerk etti valla!!

büyük türk düşünürü bülent arınç'ın bir sözü geldi aklıma

(bkz: saflığıma verin)
mükemmel teknoloji ürünüdür.
özellikle smartphone olanları türk insanının %50 si için gereksiz olandır.
cebe giremeyecek kadar buyuk olanlari. vardir.. ilginc tabii...
bas belasi.
Bir gün benim de alabileceğime inandığım alet.
cep telefonunu herkes cepden ara diyerek kısaltmaya gitmiş bir kelime atılmıştır. cep numaranı ver. cebine neden bakmadın. cebimin sarjı bitmiş . aslına bakarsanız olmazsa bir icattır ve olmadan ne yapılırdı bilinmez .
sadece telefon olan versiyonunun nesli tükenmeye yüz tutmuş aygıt.
olmazsa olmaz kişisel eşya grubuna giren insanoğlunun yaptığı en en en güzel icat!
bide en yakının tubeyden sonra !
her yenisi alındığında bir dünya karın ağrısı çekilen baş belası.

(bkz: kararsızlık)
önce kocaman biçiminde üretilen, teknolojinin gelişimi ile küçülen, teknolojinin daha da gelişmesi ile yine büyüyen aygıtlardır.
el üstünde tutulup, bol bol okşanırlar. bazen öpücük atılır, bazen sinirle bakılır.
yalnızca telefon değildir; bizi dünyaya ve hayata bağlayan, olmaması halinde dünyadan soyutlanacağımız, sürekli daha da iyilerine sahip olunmak istenen ve de ileride ne konumda olacağı merak edilen gereçlerdir.
paket harici aramalar 15 temmuzdan itibaren 46.25 kuruşla ücretlendirilecektir.
Hücresel telefonun ülkemizdeki adıdır. Yeni nesil telefonlar artık Phone ve tablet birleşimi anlamında olan phablet adını almışlardır.
gerçek anlamıyla kullananların, gözleri pek seçmeyen teyzeler ve amcalar olduğu alet.
sadece telefon. haberleşme aracı olan hani.

(bkz: beni cepten ara)
iletişim aracı. Sevgilinizin mesajına geç cevap yazarsanız, iletişimi yok etme aracı da olabilir.