bugün

2000 senesinde 3210 çıkmış ve antensiz telefon olma özelliğiyle çığır aşmıştır. sene 2011 olmuş iphone çıkmış ve telefonun aslında sadece konuşmak için yapılmadığını ispat etmiştir. 10 sene sonra nasıl bir telefon çıkacak merak ediyorum.
son aldığım blackberry nin bir modeliyle laptopu almasaydım keşkesine düşüren icat. teknolojinin suyu çıktı azizim.
sigara gibi etkilerinin yıllar sonra ortaya çıkacağı ve kullanımının yasaklanacağı söylenen, zararlı mı yararlı mı olduğun bir türlü anlayamadığımız; ama gelişen teknolojiyle birlikte çıkan her yeni modelini almak istediğin cihaz.
ülkemizde her yeni alınan cep telefonunun değiştirilme ömrü ortalama 6-7 ay civarındadır. ya kaybolur, ya bozulur, ya modası geçer, kısacası yeni model telefon satıldığı andan itibaren 6-7 ay ortalama süre içerisinde el değiştirir. 2010 yılında türkiyede sıfır ve faturalı olarak satılan cep telefonunun yıllık cirosu 17 milyar olar civarındadır. kaçak ve 2. el satışları saymıyorum bile ama her halukarda sıfır satışlarının 2 katıdır. yani özetle yıllık cep telefonu ciromuz ortalama 60 milyar dolar civarında.
çağımızın ihtiyaçlarındandır. olmazsa olmaz.
(bkz: 1 mesaj alındı)yazısını görmek için bünyeme sınırsız totemler yaptıran hede. biraz şöyle dursun. birazda böyle. acaba yanmı koysam biraz? sürekli baktığım için gelmiyor. hı hı evet. şimdi gözlerimi kapatıp aniden bakarsam gelecek.* *.
http://www.google.com.tr/...,s:22&tx=61&ty=62

bu linkteki modeli acayip merak edilen ama bilinemeyen telefondur.

bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa pek iyi olacaktır.
webcam'le birlikte milyonlarca kalitesiz video ve fotoğrafın kaynağıdı.
devletin en önemli gelir kapılarından biri. bu alanda her 100 lira'dan 48 lira vergi alıyor devlet. maşallah.
başına gelmedik iş kalmayan zavallı aygıtlardır.
geçen gün tıka basa dolu bir otobüste parendeler atarak yere düştü, bugün yarım bardak çay içti falan. yazık lan.
insanlık için büyük bir adımdır.

düşünsenize bundan 15 yıl önce böyle bir şey türkiyede yoktu ve insanlar nasıl haberleşiyodu. sadece ev telefonları yeterli miydi. hayır. görüşmek istediğin kişiyle görüşmek belki de çok zordu. * *

bu yüzdendir ki insanlık için büyük bir şeydir. tabi daha büyüğü için (bkz: telefonun icadı)
cepte taşınan telefondur.
elden düşmeyen telefondur.
artık her ailenin aylık bir bütçe ayırmasına neden olan icat. önceden evde bir telefon olurdu. 5-7 lira sabit ücreti olup o sabit ücrete belli bir süre hediye verilir, bütün ev halkı o telefondan birilerine ulaşmaya çalışırdı.
yanlış kullanılması halinde özgürlükleri tamamen kısıtlayan iletişim aracıdır. insanları kanser eder,bağımlı hale getirir iyi yanlarıda bir hayli fazladır. işlerinizi hızlandırır, acil durumlarda yardımcınız olur.
2 gun bakmayınca kafanın en rahat olacağı andır.
son yıllarda en çok gelişen teknoloji muhtemelen. nokia 3310'un kral telefon olduğu dönemden nerelere geldik.
artık smart phone'lara bırakmıştır yerini.
Son zamanlarda bir çok özellik eklenilen insanlarda sürekli yenileme hırsı yaratan elektronik alet.
çok fena bir alet kilometrelerce ötede bir sevgilinizde olsa onu aldatma potansiyelinizin sıfır km olmasına sebeptir. eski telefonumda filtre mesajı vardı filtre özelliği vardı öyle bir telefon almak istiyorum deyip telefoncuda tüm gözleri üstünüze çekmektir. cep telefonu olmayaydı belki daha fazla kaçamak yapabilirdik. allahtan uçak modu var. deneyin burdan telefonculara sesleniyorum uçak modunda uçağı kaldırın arkadaş insan hep temkinli olmak zorunda oluyor. gerçi bu karşıdakinin cinliğine hinliğinide bağlı.
cep telefonları çıkmadan önce bütün telefon numaraları ezberimdeydi. şimdi kendi numaramı zor hatırlıyorum. kahrolsun teknoloji.
dışarda muhteşem bir manzara olduğu zamanlar bile seyretmek yerine onunla uğraşarak çevreye meşgulum izlenimi veren, konuşmak istemediği biriyle karşılaştığında onu çıkartarak konuşuyormuş gibi yapmaya yarayan yeni insan modelinin en önemli aleti.
artık isminin el telefonu olması gereken bir alettir. zira bugünlerde kimsenin elinden düşmez oldu telefon.
dandik marka aldığımdan dolayı her gün bir tuşu daha bozulan, tembelliğimden dolayı hala tamir ettirmediğim ve mesajlarımı emo gibi yazmama sebep olan alet.
insanın huzurunu ve zamanını elinden alan bir organımız.