bugün

entry'ler (2966)

az bilinen görgü kuralları

kadınların yüksek sesle gülmemesi, son derece ayıp ve nezaketsizlik olarak görülürdü, bir zamanlar.

sünni türklerin hala yaşattığı türk gelenekleri

be onun oğlu ölünün arkasından yemek vermek, islamda yeri olmayan bir inanış nereden gelme şamanizm den.

öteki godoş şimdi roma dan der.

sözlüğe açık mektup

ortalığın amına koydular, polis çağırın, iki eskort birbirine girdiler sözlükte. yoksa siz hani şu saç saça baş başa sokak ortasında kavga edenlerden misiniz....

b12 vitamini

çaresi dodeks olan iğne. malesef belirli bir depolama kapasites var dolduğu zaman gerisi tırışka, ayrıca sürekli düşüyorsa bağırsak emilimlerinde de sıkıntı olabilir.

arapca kuran okumak

her şey orijinal dilinde güzeldir sevgili dostlarım, beyonce nasıl türkçe dinlendiğinde kabak tadı verirse, yada en sevilen film orijinal dil harici izlendiğinde pek keyif vermezse. kuran ı kerimde aynı şekildedir.
sevgiyle kalın.

hayatında hiç arapca kuran okumamış, okuyamamış, okusa tevcid,talim gibi kurallarına göre okumamış, okuyamayacak birinin bilmediği bir şey eleştirmesidir.

eşcinseller öldürülmeli midir

islam dinine göre kesinlikle öldürülemez, şii mezhebi ve büyük imamları humeyniye göre yakılarak öldürülmeli, insan olarak böyle bir soruyu soranın amına koymak, ulen teresler kaçıncı yüzyılda yaşıyorsunuz, cinsel eğilimleri farklı diye birini öldürmeyi düşünmek bile o kadar cahilce ve insanı çileden çıkaran bir durum ki. siz ölün çağın çağdaş yobazları.

evlilikten en büyük beklentiniz

playstation oynarken benimle ilgilen dememesi, rip atmaması. sikecem suratınızı hiç çekilmiyorsunuz.

annakaremella

hanı kıza laf atarsın da analı bacılı cevap verir ya... ilk o hissi uyandıran yazar.

alevilerin türkiye den nefret etme sebepleri

şimdi 400 yıl dır hem dine hem osmanlı ya, hem cumhuriyete musallat oldular keşke zamanında yavuz bunları şah ismail e verseydi, tamamıyla boşaltsaydı anadoluyu diyeceğim, inanılmaz sevdiğim, saydığım dostlarıma komşularıma çok büyük küstahlık ve eşeklik etmiş olacağım için konu bombok bir yere gitti.

neyse adamların ülke il problemleri yok, sadece ülkede yaşayan sığırlarla problemleri var birde afedersin çok çabuk yönlendirilebiliyorlar. ayrıca bizden çok daha fazla türkler, hemde orjinal türkler.

suriyelileri nasıl geri göndereceğiz sorunsalı

niye gönderiyoruz , ülkenin muhafazakar milliyetci insanlarının çoğunluğu sesini çıkarmıyorda, halkların özgürlüğü, eşit yaşam hakkı, sosyalizm, etnik köken nedeniyle yargılanmak, insanca yaşam, naraları atan gebeşler neden sesini çıkartıyorlar.
kalacaklar ulan armutlar, güney ve doğu da yaşayacaklar, istanbul da izmir de yaşayacaklar, inşaat larda çalışacak, otobüse binip, doktor belki başbakan cumhurbaşkanı olacaklar, itirazınız neye...

yoksa kendi savunduğunuz önermelere mi ?

aleyna tilki

galatasarayın şampiyonluk gecesinden sonra istanbul da ünlü bir otelde gomis çatur çutur ..... götürdüğü çirkin kız.

asgari ücreti 2000 lira yapmak

geri zekalı geri zekalı iş yapmayın, asgari ücreti yükseltmek demek, asgari ücretle geçinen daha refah yaşaması demek değildir.
yemin ediyorum asgari ücret bu gün 2.000 tl olsun benzin 15, ekmek 5 tl olur.

sagopa kajmer

son din açıklaması ardından herkesin salladığı ama sago nun kazandığı açıklamadır.

(bkz: melami)

(bkz: melamilik)

insan evliya demesin, namaz kılıyor, oruç tutuyor demesin diye ramazan günü ulu orta yemek yerler mesela, namaz vakti dışarda oturur namaz kılmaz, hatta inkar ederler mesela.

istermisiniz sago melami olsun...

sagooooo, kaffff, keffffff...

beyinler çalışmaya düşünmeye başladılar, cısss.

abdülkadir geylani nin yediği tavuğu diriltmesi

şarapnel parçası gelip saate isabet edince ölmeyen adama inanıp buna inanmamak daha bir absürt oluyor.

ulan diyelim hadi adam başka tavuk çıkardı piyasaya el çabukluğuyla, sen yüzlerce şarapnel parçasından tek bir tane gel o da ne hikmetse saate isabet etsin ve sen hayatta kal.

laiklik için 600 bin ilim ehlinin öldürülmesi

bazı şeylerin de bokunu çıkarmamak lazım.

600 bin ilim ilim ehli adı verilen insan o tarihte anadolu topraklarında ne işi var. tamam biraz asıldı, kesildi korku verilmek ibret i alem için, nizam ı sağlamak için ama o kadarda değil efendiler.

efendi erkekken piç erkeğe dönüşmek

beşiktaşlıyken galatasaraylı olmak.

yazarların nefret ettiği şeyler

tam böyle en güzel anında, en güzel yerinde, hani artık herşeyi bıraktığın tam gözünü kapattığın o anda, dişini değdiriyor ya tam ucuna...

arkadaşım şu dişinizi değdirmeyin organ bu ya.

kitap okumayan halk

Aslinda daha kolay kandirilan halktir.
Kitaplar insanlari mutlaka bir dusunceye, durusa, ideeolojik veya sosyal hayatta durusa iter.
insanin icinde var olan o kisiyi ortaya cikartir, bu durum kisinin okdugu kitaplarda hep ayni tur kitaplara egilmesini saglar, kisi ben gorus ve tur yazilari okuyorum modunda olsada aslinda gercek oyle degildir, kisi tamamen icinde sakli bulunan kisiye bu kitaplar sayesinde adim adim ilerler ve toplum genel olarak bu yonde egilim gosterir.

bütçeyi patlatacak 167 milyarlık problem

Hukumetin 15 yildir cuvalladigi ekonomi ve egitim sistemleri hakkinda cok uzun bir durum degerlendirmesi yapmasi gerekmektedir.
Hatta su bile yapilabilir bu iki kurum tamamen cumhuriyet halk partisi ve milliyetci hareket patrisin birakilabilir, ya da mutlaka buralardan yapilan elestiriler dikkate alinmali.
Terorist falan ama hdp aydinlari mutlaka dikkate alinmali, vatan millet diye konusmak kolay vergilerle halkin beli nukulmus durumda, su abd de ne istiyorsa verin ulke rahatlasin diyen yavsaklari siktiredinde ramba asagi gidiyoruz fren bosaldi, saga sola carparak olmaz bu is tum siyasi olgular kendini kamyonun onune atmalidir cunku kamyon sofuru degissede sonuc degismeyecek fren yok burakin kamyonun sofuru saga sola vurarak durdursun.

muharrem ince nin kuracağı partiye isim önerileri

Oz hakiki adalet ve kalkinma partisi.