bugün

bütün eğlenceli tiplerin cehennemde olduğu düşünülürse, sıkılacağımız kesindir.
bir arkadaş cennetten bildirmişti.

durmadan resetleneceksin. her defasında yaşadığın her şeyi ilk kez yaşıyormuş gibi olacaksın.

"önemli olan ne olduğu değil, ne hissettiğin" olacak cennette. Evet
Boş hayallerin, sanıların ortaya dökülmesine sebep olan sorudur.

Efendim cennette zaman olmayacakmış! ilgili kuran ayeti veya hadis? Yok. Kaldı ki Kuran'a göre zaman Allah için bile vardır. Sadece farklı akar.

Efendim sıkılma duygusu olmayacakmış! Yahu komaya girince de sıkılma duygun olmuyor. Her terso soruya o olmayacak, bu olmayacak, merak etme şunu Allah ayarlayacak diye verilen sözde cevaplar makul kabul edilse bile, iki dakika bir düşünün onca "ayarlamadan" sonra geriye kalan siz mi olursunuz? Daha da ötesi o kişi bir insan mı olur?
kocaman bir hiç olacaksın gerisi boş. binlerce yıldır yok ona inan yok buna inan hepsi boş. yani dert etme, sıkılacak 'sen' diye bir şey olmayacak.
Ademde cennetteydi.cennete gittim diye şımarmalak lazım.
abi ben dünya da sıkılan biriyim. mesela et yemeyi çoğu kişi sever ya da tatlı ben sevmiyorum yemeği sadece karnım doysun diye yiyiyorum.

saz aldım 1 ay denedim sıkıldım pianoya merak saldım. ondan sonra mesela bana aşık bir kız var 2 hafta sonra ondan sıkılıp diğer kıza daldan dala yani.
Ben Cübbeli Ahmet hocanın "cennette eğlence programı" isimli hizmetinden sipariş verdim beş bin dolara.
Tavsiye ederim, sende al.
huriler var.
Ben sıkılırdım kesin. Düşünsene her şey normal istediğin gibi ya da mükemmel eee ne olacak şimdi üzerimden dünya kirini atamam ben gidip cehennemde yıkanayım siz cennette artık huri mi Nuri mi arıyorsanız arayın ben cehennemde bulamadıklarımla yanmayı tercih ederim.
hayır. kale abinin de dediği gibi zaman kavramı yok ve bizim beynimiz sonsuzluk olgusunu anlayamaz bu yüzden orada olacakları ve nasıl yaşayacağımızı tahmin edemiyoruz.
Berzah âleminde zaman kavramı diye bir şey olmadığından öyle bir şey olmayacaktır. iman eden kişiler okuyabilirler. Cennette olup Dünyada da kısmi olarak bizlere Allah tarafından verilmiş bazı zevkler vardır. Bazıları cinsellikte verilmiş haz, susayıp ilk su içerken aldığın haz ve de yemek yerken ilk yoğun tat aldığın hazdır.
ulan sırf orada bile karı kızla takıllmaya inandığı için müslüman olanlar var.
rivayetler doğruysa hayır.
Orada sıkılma diye bir duygu olmayacak.
Sıkılanlar 2 dk cehenneme uğrayabilir.
yok be oğlum, orada kralsın.
Cennete girdik de sıkılmak kaldı.
Cennette sıkılma yok. Aksın çeşit çeşit nehirler, gelsin meyveler gitsin şerbetler. Bir de huri/gılman mevzusu var tabii. Ne güzel lan, hizmetkarlar var resmen, çalışın köleler! Ehehe. Böyle bir hayatta Sıkılma olur mu hiç.

Cennet hayal edince bile çoğoş. Gerçeğinin çoğoşluğunun derecesini aklımız almaz. inşallah gideriz, ne diyelim. Gerçi hak edecek ne yapıyorum o da ayrı mevzu, en azından kendimi eleştireyim.
Allahın ilimi sonsuzdur o bize sadece göstermek istediği kadarını gösterir.
Çok sıkıcı sen gelme.
hayır aptal,huriler var.
Sıkılma insanı bir durum. Cennette insan olarak bulunmayabiliriz o nedenle bence olaya daha farklı bir çerçevede bakmak lazım.
CENNETTE SIKILMA OLMAYACAK. ÇÜNKÜ, ORDA HER AN ORANIN HALKINA YENi BiR NiMET VERiLECEK VE ORDAKiLERiN DAiMA MAKAMLARI ARTACAK.

ŞUNU DA SÖYLEMEK iSTERiM Ki, ORAYA GiRECEK OLAN iNSANLARIN BÜTÜN FENA DUYGULARI ALINACAK VE ORDA SADECE GÜZELLiK OLACAK.
çok sıkıcı ya. düşünsene hep bir standart.
gel gel sen benim yanıma
(bkz: welcome to my hell)
cehennemde her yol var hacı. ben şahsen düşünüyorum gitmeyi.