bugün

Sonsuz bir zaman dilimi olacaktır. Daha doğrusu zaman yok ama sıkılmayız herhalde.
Cennete bir girelim de hele...
sıkılırız açık ve net.

o yüzden cehenneme gidelim bence.
Cennete gerelim de sıkılırsak sıkılalım. Yeter ki cennete girebilenlerden olalım.
(bkz: hayırlısı be gülüm)

sıkılırsak bir hafta on gün izin alır şöyle "sıcak bir yerlere" gidip kafamızı dinleriz olmadı.
cevabı hayır olan soru. dünya üzerinde yapınca zevk alacağın şeylerin toplamının 70 kat fazlasından sıkılacağını düşünen beyinsiz olmalı.
Ben bunu cok dusundum. Bence bunun izahi soyledir: ahirette insan fitrati degisir, cennet icin sıkılmak, uzulmek gibi dunyevi kavramlar fitrattan cikartilir ve ayrica zihnimizin tamamini kullanabilmek gibi, daha iyi gorebilmek, duyabilmek gibi kavramlar fitrta eklenir ki cennette de sinirsiz nimetler varir. Sınırlı ve kusurlu yaradilis dunya icinde gecerlidir ki sinavin anlami olsun.
cehennemde her yol var hacı. ben şahsen düşünüyorum gitmeyi.
çok sıkıcı ya. düşünsene hep bir standart.
gel gel sen benim yanıma
(bkz: welcome to my hell)
CENNETTE SIKILMA OLMAYACAK. ÇÜNKÜ, ORDA HER AN ORANIN HALKINA YENi BiR NiMET VERiLECEK VE ORDAKiLERiN DAiMA MAKAMLARI ARTACAK.

ŞUNU DA SÖYLEMEK iSTERiM Ki, ORAYA GiRECEK OLAN iNSANLARIN BÜTÜN FENA DUYGULARI ALINACAK VE ORDA SADECE GÜZELLiK OLACAK.
Sıkılma insanı bir durum. Cennette insan olarak bulunmayabiliriz o nedenle bence olaya daha farklı bir çerçevede bakmak lazım.
hayır aptal,huriler var.
Çok sıkıcı sen gelme.
Allahın ilimi sonsuzdur o bize sadece göstermek istediği kadarını gösterir.
Cennette sıkılma yok. Aksın çeşit çeşit nehirler, gelsin meyveler gitsin şerbetler. Bir de huri/gılman mevzusu var tabii. Ne güzel lan, hizmetkarlar var resmen, çalışın köleler! Ehehe. Böyle bir hayatta Sıkılma olur mu hiç.

Cennet hayal edince bile çoğoş. Gerçeğinin çoğoşluğunun derecesini aklımız almaz. inşallah gideriz, ne diyelim. Gerçi hak edecek ne yapıyorum o da ayrı mevzu, en azından kendimi eleştireyim.
Cennete girdik de sıkılmak kaldı.
yok be oğlum, orada kralsın.
Sıkılanlar 2 dk cehenneme uğrayabilir.
Orada sıkılma diye bir duygu olmayacak.
rivayetler doğruysa hayır.
ulan sırf orada bile karı kızla takıllmaya inandığı için müslüman olanlar var.
Berzah âleminde zaman kavramı diye bir şey olmadığından öyle bir şey olmayacaktır. iman eden kişiler okuyabilirler. Cennette olup Dünyada da kısmi olarak bizlere Allah tarafından verilmiş bazı zevkler vardır. Bazıları cinsellikte verilmiş haz, susayıp ilk su içerken aldığın haz ve de yemek yerken ilk yoğun tat aldığın hazdır.
hayır. kale abinin de dediği gibi zaman kavramı yok ve bizim beynimiz sonsuzluk olgusunu anlayamaz bu yüzden orada olacakları ve nasıl yaşayacağımızı tahmin edemiyoruz.
Ben sıkılırdım kesin. Düşünsene her şey normal istediğin gibi ya da mükemmel eee ne olacak şimdi üzerimden dünya kirini atamam ben gidip cehennemde yıkanayım siz cennette artık huri mi Nuri mi arıyorsanız arayın ben cehennemde bulamadıklarımla yanmayı tercih ederim.
huriler var.