Cehennemin +insan sayısıyla inletecegi karsılasma. Ust biter.
gidip de gelen mi var? gidip görelim hele, ikna olmam gerek.
tanrının bize ölünce ya ateş ya sex tarzında bir teklifle gelmesi sonucu ortaya çıkan karşılaştırma.
cehennem elindeki mütahitler mühendisler avrupalı kumandanlar ve helak olmuş onca kavimden oluşan kudretli bi orduya ve kurnaz şeytanlara sahipken cennetin elinde bi avuç yiğit şehit bi yığın alim ve dürüst melekler vardır. Allah müdahil olmazsa tarihin en heycanlı kapışması olur.
ikisi de yoktur.
(bkz: cnnet cehennem mağarası) serbest çağrışım
insana rahat batması diye bir eylem vardır bu dünyada bile. cennetteki rahat burdan kat ve kat fazla olduğu halde burdan sıkılıyorsa insan oradaki ebedi yaşamda cenneti karıştırır bu insanlar **. *
gaşiye suresi , rahman suresi gibi ikisinden birarada bahseden sureleri inceleyerek yapılabilecek bir karşılaştırmadır.
Cehennem sıcaktır. Orada üşümezsiniz cennette ise öyle bir garanti yoktur.
gerçekliği olmayan kavramlardır ancak olduğunu hayal edersek eğlenceli, zeki, sanatla ilgilenen insanların olduğu cehennem açık ara birinci gelir. cübbeliler alın siizn olsun cennetin otlarında otlayın biz einsteinle kömürde çay içeceğiz !!
cennetin çok sıkıcı bir yer olabileceği konusunda görüşler mevcuttur.
müslümanlar bu şirki 72 huri ile ters düz etmişlerdir.
malum sonsuzlukta 72 huri ile canı sıkılmaz insanın.
cennet mükafat, cehennem arınmadır.
Peygamber efendimizin yüzü suyu hürmetine yaratıldığı Kuran'da geçmektedir.
Mustafa kemal Atatürk cehennem mi

Güldürme beni.
vay şimdiden gitmişler mi?

benim bildiğim daha hala arafta.

hadi onu geçtim bana böyle bir bilgi gelmedi.
yani şimdi yine sordum da yok yok daha gruplar belli olmamış.
Cennet her türlü alır. Günah varsayılan davranışlarıma rağmen eğer adalet varsa ve cennet de varsa bence ben cennete giderim. umarım bir huriye dönüşmem, çok onur kırıcı olurdu benim için.
Cehennemi de merak ediyorum adana'dan farklı mı hihih.
https://youtu.be/lQ9rXzwbrKU
Mersin de gezilmesi gereken turistik mağaralar birliği.
Araf.

Çit mit bulur atlarız bi şekilde hangisi daha eğlenceliyse.
Her ikisi de şu an da burada

dünyada.
Zalimler için cehennemin almasını istediğim versus.
Çok fazla veri ihtiva edilmemiş bu konuda. Gidince göreceğiz işte. Acaba hangi psikolojide olcağız, pişman mı, yalnız mı, mutlu mu? O anı yaşamadan bir şey söyleyemem. Ayrıca benim cennete gidip gitmememi ben değil yüce allah belirler.
Yoktur. içimizdedir. Cennet ve cehennem bipolar hastası insanların yarattığı hayali yerlerdir. iyi ki yarattılar. Yoksa cahiller birbirini keser dururdu.
Cennet ve cehenneme geçişte araf'a takılanlardanız.
ikisi de dinsel düşüncenin iki vazgeçilmez hayali ögesidir. Biri olmadan diğeri var olamaz. Tabii dimağlarda...