bugün

bu caniyi kırmızı bültenle falan arasalar. interpol devreye girse, bütün dünya basınına havaalanlarına resmini dağıtsalar, biryerden biryere gidemese. acaba hala yakalanamaz mı?
bir yerlerde geberip gitmesini ümit ettiğim yaratık.

hem, başka kimselerinin başını gövdesinden ayıramasın, hem de öbür tarafta hesaplaşsın münevver'le.
http://www.interpol.int/p...009/78/2009_11878.asp#Top

aranan...
bugün bir ihbar ile adapazarı'nda görüldüğü iddia edilen, bir otobüste aranmış ama bulunamamış şahıs. böyle kaçak hayatı nereye kadar? bu hayat artık sana zaten zehir olmuş, bence artık çok kasma. interpol bile adına bülten çıkarmış. var olduğundan pek emin olmadığım vicdanının acısından hiç bahsetmiyorum bile.

http://www.hurriyet.com.t...ndem/11567506.asp?gid=229
(bkz: bunu okuyorsan tam bir ibnesin)
hem kendi ailesini hem münevverin ailesini öldürmüş kişidir. münevverin kardeşini düşünüyorum, cemin kardeşini düşünüyorum ne biçim bir hayattır ne biçim bir azaptır yaşadıkları.... annesi , babası seviyor mu saklıyor yoksa içlerindeki insan sevgisi mi yok olmuş saklıyor anlam veremedim. şahsen ben böyle bir vahşet yapsam eminim babam kendi elleriyle beni polise teslim eder. bu canavarı biz yetiştirdik diye vicdan azabı çekiyorlar mı acaba?
adam gibi gel teslim ol. Elbet bir gün yakalanacaksın bunu sadece geciktirebilirsin.
20 yıl yakalanmazsa suçu zamanaşımından düşüyor.
yakalanacağı ve yargılanacağını uman aptalların varlığı kendisinin varlığından daha çok üzüyor beni.

91 doğumlu, ailesi zengin. 18 yaşının altında biri yani. yakalanacak, daha sonra yaşının da küçüklüğü bahane edilerek psikolojisi bozuktu denilecek. tahmin ediyorum ki 8 yıl sonra da aramızda olacaktır. çıktığında 26 yaşında olur, hayatına devam eder. 30 unda babasının şirketlerinin başına geçer, 70 yaşına kadar mis gibi yaşar.

burası türkiye, ne adaletinden bahsediyorsunuz?
orman ve şehir kanunlarının eline düşmesini umduğum kişi. adaletten zaten bir bok olmaz bu dünya sisteminde. hiç olmazsa başka türlü ölsün; böyle umuyoruz.
münevver karabulut olayından beri türkiye'nin en ünlü zanlısıdır. yaptıklarından ötürü, kendisi yaptıysa (bundan neredeyse eminiz ama...) nefret edilesi insandır.
zengin olmasaydı halk ondan bu kadar nefret etmezdi, bu benim düşüncem. millet "onu yakalarsak şöyle yaparız, onu yakalarsak böyle yaparız, zengin piçi, gebersin" diye tutturmuş. ve benim sorum ise, türkiye'de bu kadar cinayet işlenirken, bu kadar kadın, kız, çocuk, adam boş yere katledilirken, nerede bu nefret ? bu nefret cem garipoğlu'na özel mi yoksa ?
ayrıca, buna ıssız bir sokakta rastlarsanız, size mi kalmış onu dövmek, toplanıp onu linç etmek ?

zekası yerlerde olanlar hemen "aaa bak bu zengin piçini savunuyor" diyecekler, biliyorum. ben burada garipoğlu'nu savunmuyorum, ve yaptıklarını asla tasvip etmiyorum. ama her gün ona küfür yağdırmak, gelip nefretini sözlüklere kusmak bize düşmüyor. tabi, sinirlenebiliriz bu olaya, ama enerjimizi küfür ederek harcamak saçmalıktır. tepkimizi başka bir şekilde gösterebiliriz.
cesedin karşısına geçip 15 dakika raca bar ile muhabbet edebilen soğukkanlı pardon kansız kişi.

jandarmanın arka sokağındaki evini polislere göstermesi gerekirken 20 dakika boyunca arayıp bulamadığı???? kişi.

emniyet güçlerine ve adalete olan inancı iyice zayıflatan züppe katil.

bir aileye hayatları boyunca başa çıkamayacakları acıyı yaşatan kalpsiz vicdansız insanımsı.
"zengin olmasaydı bu kadar nefret edilmezdi" denilerek, vicdanının sesini dinleyen herkes sanki "sermaye düşmanı"ymış gibi bir çağrışım yaptıran zat imiş efendim.

kollektif nefret kesinlikle ona özeldir evet, bizatihi onun içindir; "allah hayırlı ölüm versin" der büyükler, kastettikleri kafası kesilip atılmak suretiyle çöp konteynırında bulunmak değildir yani. kanıksamamıza koşut olarak, üçüncü sayfa cinayetlerini birbirimize anlatır, üzülür ve ne yazık ki geçeriz. çünkü işleniş bakımından "normal" cinayetledir onlar, bir cinnet anında işlenmiş olsalar dahi. ama asla bu zavallı kızın olayında olduğu gibi "vahşet" değildirler.

kardeş, herif ailesi kalın diye yakalanmıyor, bu sebeple adalet yerini bulmuyor, tepki de bu duruma yönelik. yoksa kimsenin, herifin malını mülkünü kıskandığı yok. yurtdışına dahi kaçabiliyor ağzında gümüş kaşıkla doğduğu için. sinirlenilen nokta o, adalet uçurumu yani. az iç az.
hala yakalanamayan ve moskova'da olduğu iddia edilen ruh hastası karakter.
içeri tıkılsa bile krallar gibi yaşatılacağına emin olduğum şahıs.

(bkz: money talks)

ha önce moskova tatilinden dönsün tabi, sonra cezaevi tatili canım..
sol framede adını sıkca görünce yakalandı sandığım katil. hoş, yakalansa nolcak ki?!
insan görünümlü ne idüğü belirsiz cisim ...
edit: neyini beğenemedin anlayamadım ?
moskova'da görüldüğü iddia edilen şahısımsı.
yakalanması durumunda bile türk adalet sistemi ve onunla girift çalışan money talks kuramı gereğince sembolik bir ceza alacak olan kişidir.

üzerinden ciddi bir zaman geçmesi sonucu aileye ödenecek tatmin edici bir diyet ile zamanla tv gündeminden de düşecek bu olay; senede bir kere anma törenlerinde hatırlanıp 5-10 sene sonra da tamamen unutulacaktır.

ne yazık ki!

üstteki satırları okuyunca ben kendimden nefret ettim ama bu şartlarda farklı bir gelişme olacagını zannetmiyorum.

ne olur yakalayın şu sapkın ruhu!
katildir. kaçaktır. doktor kimblecılık oynamaktadır... iran'a verilesi çocuktur.
(#5150970).
hakkında difüzyon yani kırmızı bülten'in bir önceki aşaması olan karar çıkarılmış sapık,cani. öyle ya da bulunacaktır.
moskova'da görüldüğü rus interpolü tarafından doğrulanmış ama türk yetkilileri tarafından doğrulanmamış insan. ey para sen nelere kadirsin demek geliyor insanın içinden. anlaşılan güzel ülkemde paran olduğu sürece cinayet işleme hakkına sahip olabiliyorsun. bu yüzdendir ki anneler, babalar çocuklarınıza sahip çıkın.
(bkz: türkiye nin hayret veren cem gariboğlu hassasiyeti)
2 aydır bulunamamasının türk polisinin beceriksizliği dışında bir diğer nedeni de, belki çok ütopik olacak ama ailenin mali durumu da göz önüne alınırsa, bir yüz değiştirme operasyonu olabilir mi acaba diye düşündüren insan(!)dır.
Kızlarına sahip çıkamayan(!) bir aile kızını ortadan kaldırdığın için ne kadar gurur duysan az. toplumun senin gibi çocuklara(!) ihtiyacı var cem, lütfen ortaya çık!