bugün

hufflepuff quidditch takımının arayıcısıdır aynı zamanda takım kaptanıdır.
wikipedia'da Sayfa kategorisi: Harry Potter karakterleridir.
harry potter serisinin, hufflepuff binası öğrencisi olan ve bu binanın quidditch takımında oynayan, amos diggory adlı kendini beğenmiş bir babaya sahip, ancak genlerine aldırmaksızın pek efendi pek mütevazı olan yakışıklı* çocukcağız.

şimdi biraz da kendi yorumumu yazacak olursam..

valla da spoiler
ben oldum olası* cedric'i harry'den çok sevmişimdir. harry hep biraz eziktir bana göre, kendi popüleritesi altında ezilen, sınıf başkanı olan arkadaşlarını istemeden de olsa kıskanabilen bir tip yani.

ama bakın cedric öyle mi? efendi, mütevazı, kıskançlığı yok, içki sigara desen ağzına sürmez. e yakışıklı da çocuk. daha ne olsun?

zaten harry, cho'yu uzaktan uzaktan keserken, cedric çoktan kızın elini tutmuştu, onu balolara davet etmişti .hıh. zaten cedric, 4.kitapta ölmeseydi, cho'nun harry'le falan çıkacağı yoktu. bakmayın siz, harry kızın mızmızlığından sıkıldı diye uzaklaşmışlar teranesine. kız cedric'deki uyumluluğu, kibarlığı, anlayışı bizim potter'da bulamadı işte. olay bu.

neyse, biz cedric'e dönecek olursak, filmde kendisini robert pattinson adlı hoş bir ingiliz canlandırdı. keşke birkaç film daha oynasaydı dedik hem zaten artık oliver wood* da yoktu ama işte kitaba sadık kalınması gerek ne yapalım.geç bulduk böyle de çabuk kaybettik işte.

spoilerimiz burada sona erdi
şimdilerde edward cullen isimli deli saçması bir vampiri canlandırarak karizmasını gözümde yerle bir etmiş robert pattinson'ın canlandırdığı küvidiççi potır karakteridir.
ölümü herkesi yasa boğmuş, akıllı, cesur, çalışkan, yakışıklı, hp karakteri. rowling abla 2-3 kitapta daha olsaydı cedric olmaz mıydı? ya bi de sen tut cedric i harry yüzünden öldürt.oldu mu ama yaa?
"cesedimi babama götür" repliği ile akıllara kazınan karakter.
--spoiler--
voldemort: tı, tı, tı such a handsome boy. (cedric diggory'nin yüzünü ayağı ile kendisine doğru çevirip incelerken)
--spoiler--

üç büyücü turnuvası sırasında sınıf başkanlığı da yapmıştır aynı zamanda. unicorn tüyünden yapılmış bir asaya sahiptir. yetenekli çocuktu vesselam, sümsük wormtail'in elinden olmamalıydı ölümü.
harry bebesi yüzünden ölenler kervanındadır. (bkz: james potter) (bkz: lily evans) (bkz: alastor moody) (bkz: remus lupin) (bkz: tonks)...

ne eksiliyorsunuz lan doğru değilmi ?
ölmese o kadar da davası yapılmayacak eleman. he severiz ayrı konu da, yakışıklı, düzgün karakterli, sporcu bir elemandır kendisi. o kadar da kritik bir karakter değildir. ölümü voldemort'un yükselişinin delaleti olduğundan biraz daha öne çıkmıştır.
kara toprak kimleri almadı da bunu mu almayacak kardeşim dememize neden film kahramanıdır.
Ölmesine çok üzüldüğüm hufflepuff'un gülü.
Karakter olarak serinin en iyi yardımcısı olabilirdi aslında.
adam gibi adam harry potter karakteriydi. çok çabuk gitti.
ölümü üzen karakterlerdendir.