1. 1.
  (bkz: sovyet sosyalist cumhuriyetler birligi)
  3 ... vernon sullivan
 2. 2.
  sayuz sayvyetskiy sasyalisticeskiy respublik.
  1 ... medeni hali medeniyetsiz
 3. 3.
  eskiden sovyetlerin milli fitbol takımlarının beyaz formalarının önünde kocaman kırmızı bir şekilde duran harf öbeği. şahsen ben fitbol formalarında hatırlıyorum belkim başka dallarda da formalar veyahutta eşorfmanlar böyledir. neden olmasın???
  1 ... isildur
 4. 4.
  (bkz: ccsb) türkçe meali (bkz: sscb)
  2 ... pavell
 5. 5.
  t-shirtleri vardır bunun, giydiğinizde bazı bayanlar hemen tanıyıverir sizleri.
  3 ... disco inferno
 6. 6.
  "Combined Community Codec Pack" 'in kısaltılmış hali..
  -1 ... seyir
 7. 7.
  kozmonotların kaskında da 1991'den önce görebileceğiniz bir yazı.
  3 ... okanist
 8. 8.
  olimpiyatlarla ilgili belgesellerde kürsüye çıkanların yanları beyaz şeritli kırmızı eşofmanlarında yazar cccp diye.
  3 ... tufi
 9. 9.
  insanoğlunun tarihindeki en önemli olaydır büyük ekim devrimi. emekciler tarihlerinde ilk defa gerçek anlamda iktidarı alıp, yeni insan ve yeni toplumu yaratmak için bilimsel marksizm ışığında lenin ve stalin yoldaşın önderliğinde yola koyulmuştur. ve bu muazzam değişim yaşamın her alanında olduğu gibi sporda da kendini açıkca ortaya koymuştur. ve yaratılan değer o kadar güçlüdür ki 1953 sonrası iktidarı ele geçiren revizyonist ve karşı-devrimcilere rağmen sosyalist toplumun bu dönüşümüyle ; futboldan atletizme , basketboldan jimnastike kadar tüm branşlarda sssb'nin önüne geçen devlet en büyük kapitalist rakibi usa dışında yoktur. ve 1991 de karşı-devrimin revizyonist sistemi yıkıp kapitalist restorasyonu başlatmasına rağmen bugün hala rusya ve diğer eski sovyet ülkeleri, o süreçte rayına oturtulan sporda sosyalist anlayışın ve methodların meyvelerini yemekde ve başarılar kazanmaktadır.

  yaşı 25 lerden yukarıda olanlar sscb'nin futbol maçlarını hatırlarlar. kim unutabilirki kaleci dasaev'i , pratazov'u,belanov'u yada mikhailickhenko'u?? lev yasin'i söylemeye bile gerek yok. dünya tarihinde bir efsane olmuş kalecidir.. ama en çokda insanı etkileyen yada bazende kızdıran; son derece güclü kondisyona dayalı takım ve sahayı ortadan delerek gole giden futbol anlayışı.. tüm takımların korkulu rüyasıydı bir zamanlar sscb... yada en güzel yazımıyla cccp..

  bugün her nekadar yaratılan bu değerleri kapitalistler bizlere unutturmaya çalışsada hangi insan unutabilir lenin ve stalin'in ülkesini??

  grup yorumun şarkıısındaki gibi olacaktır elbet gelecek :
  "bir kez daha gürleyecek halklarımız ..sovyetler sovyetler ufukda..sovyetlerden selam dostlara!!!"
  5 -3 ... libertiy
 10. 10.
  sovyet sosyalist cumhuriyetler birligi'nin rusca hali. sssr'nin ruscasi cccp oluyor haliyle. sozluk rusca harfleri elinin tersiyle itmeseydi oyle de gosterecektim, bir de soyleleri var:

  (bkz: sscb)
  (bkz: sssr)
  (bkz: ussr)
  ... der meister