bugün

entry'ler (172)

yazarların şu an dinlediği şarkılar

duman - geçmiş olsun.

rüyanda görsen inanma

Bir ara sürekli dinlediğim, bittikçe başa sardığım efsane duman şarkılarından biridir. Şuanda da tekrar dinlemeye yöneldiğimdir.

https://www.youtube.com/watch?v=Mwy-ZxbKoms

sevgilimden ayrılırsam düşünebilirim diyen kız

Durumlar ters giderse at bunu da köşeye at diyen iğrenç tiksinç kızdır. Elini sallasa ellisini bulur ama o kız neden çünkü erkek milleti bu tip kızları değerli bulur. Bu da bir gerçektir.

aşkım seninle kuru ekmeğe bile razıyım diyen kız

Bakın böyle kızlar vardır. Ne kadarı doğru ne kadarı yalan söyler bilemem ama emin olun gerçekten doğru söyleyenlerin kıymeti de hiç bir zaman bilinmedi. Hatta karşısına öyle odunlar çıktı ki kız bunu söyleyecek kadar bir daha kimseye güvenmedi.

çoluğu çocuğu şımarık büyüten aileler

ben bir mağazada satış danışmanlığı yaparken bu olayın en sinir bozucu örneklerini yaşamıştım. bir tanesini sizinle paylaşmak isterim. kadın adam ve iki çocuğu biri daha bebek 7, 8 aylık falan diğeri de 2 yaşında falan işte. zaten su 7, 8 aylık olan bir annenin bir babanın kucağında ben kadına yardımcı oluyorum. çocuk mayo bakıyor. diğer 2 yaşında olan kız reyonu talan ediyor. bir mayoyu çıkarıyor gidiyor başka reyona asıyor. diğer reyondan başka bir şey getirip bu reyona asıyor. kadın bir kere olsun dur kızım yapma kızım diyip engellemeye çalışmadı. kadının rahatlığı beni hasta etti. o çocuğu o gün kesmek istemiştim. o reyonu toplarken de ne yalan söylim çok söylenmiştim. yanlış anlaşılmasın çocukları çok severim ama anasının babasının şımartmadığı normal çocukları severim.

sözlük yazarlarının özlediği şeyler

dedem, babaannem ve anneannem..

sözlük yazarlarının ruh halleri

abisi askere gidicek bir insanın ruh hali nasılsa benim ki de öyle..

anneanne

pamuk anneannemi geçen sene 1 mayısta kaybettim. hala bir resmini görmem, adının geçmesi gözlerimin dolmasına yeter. küçükken beni cici cici giydirir saclarimi da her gün farklı sekil yapardı. herkes sorardı kim yapıyor saçlarını senin kim giydiriyor seni ay ne güzel diye anneannesi derdi dedem. keske yine ben anaokuluna gitsem. sen yine yanımda olsan o pamuk ellerinle saclarimi yapsan..

gece 2 de sözlüğe giren kızın amacı

sizin gibi tek hücrelilere ağzının payını vermek amacıyla burda bulunuyor olabiliriz.

kızlardan kızlara tavsiyeler

başlığı görünce bir bakiyim dedim. bakmışken bir kaç tanesini okuyayım dedim. okumaz olaydım. arada bir kaç tane güzel olmak üzere gerisi sırf faso fiso. resmen birbirini ezmeler, aşağılamalar, yok sen futbol sevme, yok sen dar giyme kızaam şişkosun, yok sen o dar pantolonu giyme bacakların kalın. size ne lan! ay pardon ağzımı bozdum. şimdi tiki hemcinslerim üstüme yürüyecek. bırakın herkes nasıl istiyosa öyle yaşasın. küfür etme diyenler hayatında bir kere bile küfür etmedin mi? sen hayatında hiç kilo almadın mı? ananızın karnından sıfır beden mi doğdunuz. futbol sevmeyin diyenler hiç futbol maçına gitmediniz mi? (eğer gitmediyseniz büyük kayıp bence) ya da zayıfsın diye o dar pantolonun sana yakıştığı hissine nerden kapıldın? başkalarının kusurlarıyla kendi egolarınızı tatmin etmeye ne kadar bayılıyorsunuz. kendinize bakmayın demiyorum. tabiki bakın ama başkalarına karışmayın. ne bilim üç kilo makyaj yapma da bir rimel bir dudak nemlendirici sür çık. eline bir kitap al git bir sahil kenarına bir de mis gibi çay olsun. ya da kulağınızda kulaklık cimlere uzanın toprağı cimlerin kokusunu hissedin. yanınızda sevdiğiniz insanlar olsun. birbirinizi koruyup kollayacağınıza şu yazdıklarınızdan hemcinsiniz olarak ben utandım. bir de ilerde anne olacaksınız sizinde çocuklarınız olucak. o çocuklara neler öğretebileceksiniz bu kafayla merak ediyorum. bırakın o ne giymis bu ne giymiş kaç kilo almış da insanlığına bakın. bu dünya da saygı, sevgi, hoşgörüye ve birbirimizi anlamaya ihtiyacımız var. benim size en büyük tavsiyem budur.

muhteşem üçlüler

uzun otobüs yolculuğu, müzik ve manzara.

sözlük yazarlarını ağlatan filmler

veer zaara
yine izlesem yine ağlarım.

sözlük yazarlarının unutamadığı tarihler

08 Şubat 2002
18 Şubat 2007
01 Mayıs 2014
en değerlilerimi toprağa koymuştuk..

mutlu olmak için nedenler

klima bence bu aralar mutlu olmak için güzel sebep.

gecenin sözü

bir gün bulur birbirini tüm kaybolmuş çocuklar..
cem adrian.

allah kimseyi fenerbahçeli yapmasın

Çok şükür Fenerbahçeliyiz. Doğuştan sonradan olma değil. O şeref bize ait siz olmasanız da olur.

gecenin şarkısı

Karmate - Nayino.

mükemmel ilişkinin sırrı

saygı, sevgi ve güvendir.

türk olmadığı halde kendini türk hisseden insan

Alex De Souza'dır.

13 temmuz 2014 metallica istanbul konseri

Efsane geliyor. Hayatımın en önemli gruplarından biri geliyor. Ben gidemiyorum adalet? Tamam bir Metallica olmak kolay değil ama bu bilet fiyatları nedir ne? En son geldiğin de gidememiştim sanırım bu fiyatlar yüzünden buna da gidemeyeceğim. Sonuçta konsere gideceksek hele ki metallica konserine en arkadan izlemek olmaz. En öne de para yetmez sonuçta öğrenciyiz. Giden arkadaşlar benim yerime de bir nothing else matters çaldırın.