bugün

beni ağlatan tek film olmasının yanında cahit oben' in o anlamlandıramadığım psikolojisi ile yaptığı müzikler ile insanı ruh hastası yapan, bir kaç gün dünyaya bakışınızı değiştiren ama ne yazık hak ettiği değeri görememiş film... oyuncuları da gayet sağlamdır bu arada.
türk sinemasının en etkileyici filmlerinden. ağlayası gelir insanın..
dünyanın en duygusal filmidir, bir oduna izletin o bile ağlar bu filimde.
yüzlerce kere izlenilse bile bıkılmayacak , hatta duygulardan gram eksiltmeyecek bir filmdir. ismini gördükçe, duydukça bile insanı garip bir hüzün sarar. müzik olayına girmiyorum bile.
sana sarılamadığım için beni vicdansız gibi görebilirsin ama ben seni çok seviyorum.

not:bu yazıyı okumayacağını temenni ediyorum.
tarık akan ve halit akçatepe nin fakir rolünü abartıya kaçmadan oyunculuk dersi vere vere oynadıkları, müziği ve temasıyla bir bütün olarak olağanüstü bir dram.
yeşilçam şaheseri filmdir.
son sahnesinde ağlayan ya da ağlamayan insana göre insanlık ölçebilen yapıttır.

sonunda ağlamayanın duygusu yoktur arkadaş bu kadar net.
izleyen hemen herkesi hüngür hüngür ağlatma potansiyeline sahip bir filmdir.

canım kardeşim, gerek oyuncu performanslarıyla, gerek konusuyla, müziğiyle çok samimi çok sıcak, gerçekçi bir filmdir. emeği geçen herkesin ellerine sağlık.
tarık akan'ın ne kadar büyük bir oyuncu olduğunu bizlere bir kez daha gösteren filmdir. babasının cesedinin başında sigara içişi, aklımda kalan sahnelerden biri.
genellikle '' ağzıma sıçtı yine '' yorumu yapılan film, ulan sizin pis ağzınıza sıçması için mi çekildi bu tertemiz film. film süper olsa da yorumların tekdüze saçmalığı can sıkıyor.
türk sinemasının en güzel en özel filmlerindendir.

bu filmi indirmek istiyorum düzgün görüntülü download link arıyorum.
http://www.youtube.com/watch?v=kJU0VG6S_zM sadece slaytlı soundtack'i bile hüzünlendirmeye yeten film.
tarık akan'ın ilk başrol oyunculuğunu görmemizi sağlayan ve kendi sesiyle oynadığı ilk filmdir.

o dönem, bu film avrupa'ya gönderilseydi ödül almadan dönmezdi.

film, kadrosuyla da bir hayli iddialıydı. tarık akan, halit akçatepe, adile naşit, metin akpınar, kemal sunal.
En ağlamalı türk filmi.
türk sinemasının yüz akıdır.
televizyon mevzunun bu kadar uzatıldığı ve büyütüldüğü birşeyle daha önce hiç karşılaşmamıştım.
http://alkislarlayasiyoru...icerik/373/canim-kardesim
abilerin borç isteme cümlesinden önce kullandığı hitap şekli.
çocukluğumda izleyip ağladığım, duygusallık ve trajikomik sahnelerin olduğu tarık akan filmi.

edi büdü: imla
jenerik müziğini duyunca hüzünlendiren bir tesiri olan film.
mizah ve hüznü bir arada barındıran 1973 yılı yapımı ertem eğilmez'in hem yönetmen hem yapımcı olduğu türk filmi, fakir ama neşeleri yerinde iki arkadaş ve yaşadıkları fakir semtteki insanları konu alır, bir sahnesinde halit'in * "Anan yaşında dediğin kadın öz annemdi benim" demesi üzerine murat'ın * bir bakışı vardır orada kalırsınız.. sultan ile birlikte türk sinemasının en güzel filmleri arasına rahatlıkla girebilecek bir filmdir.
her izlendiğinde ağlamamak için kişinin kendini zor tuttuğu, son sahnelerde yutkunmanın güçleştiği bir filmdir.
başlığını okuyunca bile tüylerimin diken diken olduğu yegane Türk filmidir.
yüz kere izlense bile tekrar izlenesi türk sinemasının baş yaypıtlarından biri. fakir insanın ölümü bile farklıdır. çok sayıda sosyal mesaj içeren o zamanın şartlarını gözler önüne seren türk filmi..
an itibariyle trt'de yayınlanmaktadır. yeniden izlemek isteyenlere duyrulur.

edit: lan film başlayalı 15 dakika oldu ama nerdeyse 10 kere sansüre uğradı, kesildi. kanal 7 bile bu kadar kesmemişti filmi. nasıl bir kafa var sizde de bu filmde bile sansür uyguluyorsunuz.
trt de şu an yayınlanmakta olan türk filmi.

--spoiler--
gül gibi tarık akan'ı harbi harbi yanan yorganla uğraştırmışlar. yatacak yerin yok yeşilçam!
--spoiler--