bugün

CHP iyiden iyiye Hdp çizgisine yaklaştı. Olacak iş değil. Şüphesiz balikesirli kılıçdarın sebebiyet verdiğini biliyor.
akp severlerin ya da reyis severlerin reyisin yükünü hafifletmek adına haftada 2-3 kez entry girerek şereflendirilmesi gereken müstakbel istanbul il başkanıdır chpnin il başkanı tabi..

beyler reyisi seviyorsanız ki biliyorsunuz adam yorgun devlet yönetiyor ordan ora gidiyor haliyle yorgun olacak tabi, biraz onun yükünü hafifletin..

haftada 2-3 doz ayda 5-6 doz yeter.. böyle böyle 2019da girelim..
erdoğan ın fena bir şekilde ifşa ettiği şahıs

>>> https://www.youtube.com/watch?v=m757ePhuw_8
bu kadın chp'nin bittiğinin en açık kanıtıdır bundan sonra bu partiden bir yol olmaz kimse de genel başkan değişikliği falan hayal etmesin canan kaftanoğlu'nu seçen delege atatürkçü ve milliyetçi bir genel başkan seçmez .
iyi bu zamana kadar patlatmamış kendini.
eski istanbul il başkanı canpolat ya da kaftancıoğlu, kendi başlarına birbirlerinin zıttını temsil ediyor değiller. sanıyorum chp'nin içinde farklı bir çekişme var ve bu çekişme uğruna birileri kendine sembol yapıyor. önceki başkan da yerelden gelen, sol jargondan değerlendirmeler yapan, yerelde etkinliği arttıran biriydi. kaftancıoğlu'na iyi ya da kötü her neyi atfediyorsanız, diğerinin eksik kalır yanı yok.

hatta eski genel başkanı kılıçdaroğlu'nun hanesine yazarsak, onun kurultay öncesi attığı adımlara takoz koymak için karşısındaki adaya oy vermişler de olabilir, tercih arasında.

eski cumhuriyet yazarlarının, cumhuriyet gazetesi'ne yaptığının bir benzerini chp'liler kaftancıoğlu'nu türk-islamcı bakış açısıyla değerlendirerek partiye aynı zararı veriyor olabilirler. bugün erdoğan'ın konuşmasına bakarak bunu okuyabiliriz.

chp atatürk'ün partisi deyip kestirip atmanın bir alemi yok. aksi de mümkün olamaz. chp bu çizgideyse, bu 80 yıl içinde kendini ortanın soluna, sosyal demokrasiye yaslayarak var olabildi. atatürk ismini, partiye insan almanın parolası yapacaksanız o zaman kitlesel bir parti olma derdinizin de olmaması lazım. olamayabilir de o ayrı. ama nazan öncel'in dediği gibi "hem karnım doysun, hem pastam dursun" olmuyor.

elbette atatürk'ün kurduğu parti. ama 12 Eylül atatürkçülüğü ile bu ülkeye de atatürk'ün mirası cumhuriyete, devrimciliğe de faydanız dokunamaz.

en iyisi mi sert söylemlerden sıyrılıp uzlaşmaya bakın.
an itibarı ile Sputnik 'de bu hanımefendi'Yi dinliyorum.

yanlış anlaşılmış, şaka yapmış. sahte imiş. vs. vs...

misal, ermeni soykırımı yürüşü yapılıyor diye twit atmışmış.
ne varmış bunda?

normal sıradan bir insan her boku yer onu ilgilendirir.
ama ana muhalefet partisinin istanbul il başkanı eşi her boku yiyemez.

yerse eğer akp 'liler chp'yi tuza bandıra bandıra çıtır çıtır yer.

chp liderliğinin ahmaklığı chp'Nin kendi ayağına kurşun sıkmaya devam ediyor.

kılıçdaroğlu basiretsizliğinin son örneği.

akp'lileri hiç bir şey yapmasına gerek yok. chp durduk yere gerekli malzemeleri yaratıyor.

chp liderliğinin ahmaklığı akp'ye sürekli gol ortaları yapmaya devam ediyor.

yazık çok yazık.

bu boktan zamanlarda tek umut olarak chp'yi görmeye çalışan insanlara yazık.
Chp'nin ne hallere, kimlerin eline düştüğünü gösteren bir örnek.

Partinin derhal içerisindeki topluma aykırı unsurlardan kurtulması ve otoriter bir başkan arayışına girmesi gerekir. Bunun haricinde de Atatürk'ün ideallerine yönelmeli ve değişen-gençleşen toplum yapısına uygun, yaratıcı, yapıcı, kalıcı fikirler üretmeli.
Şu an bunun tam tersi bir durum içerisinde. Ve sonu iyi değil.
özünde tipik orta anadolu çomarı görünümünde bir kadın stepford wives kılığına girip twitterda amerikan rüyası tarzı paylaşımlar yapıp durmuş.
şimdi de havadan istanbul il başkanlığına kondu.

biz de ailemizle içeriz ve ya avrupa'da yeri gelir domuz yeriz. hicbir zaman bu konuda cekincemiz olmadı. ama annemin ya da babamın bunları fotoğraflayıp gereksiz gereksiz yayınlayacağını hayal bile edemiyorum.
son derece eğreti bir abd projesi bu karı.
umarım ümit kocasakal bu köylü kurnazlarını partiden temizleyecek bir hareket başlatabilir.
2011 yılından beri oy kullanmaya başlamış bir seçmen olarak tüm oylarımı chp lehine verdim ve bu kadının chp istanbul il başkanı olmasından aşırı derecede rahatsız oluyorum.

eğer parti bu yapılanmayı değiştirmezse de bir daha benim oyumu çok afedersiniz 'nah' alır.
ulan bdpye aslan diyen bu karının gezide ne işi olur.
gezi zamanı önde gelen bdpliler (şimdinin hdpsi) yani selo yani sırrı sakık, "gezi ulusalcıların işi. aman sakın bizimkiler katılmasın." diyordu. mecliste gezi karşıtı konuşmalarının tutanakları var.
başlatmayın yalanlarınıza.

görsel
domuz eti yemesi tartışılan insan.

2018 türkiyesinin orta çağa 1938 türkiyesinden daha yakın olacağı kimin aklına gelirdi yazık bu dönemde doğduk utanıyorum açık ve net.

not: siyaseti pek takip etmem bu kadın pkk ya da başka bir terör örgütü sempatizanlığı yapıyorsa o başka muhabbet ama bu yılda hala domuz eti tartışması yapmayın bir zahmet.
kadına şiddet'in son durağı, hem de "ben başkomutanım" diyen şahıs tarafından!
atatürkçü olmakta hiçbir sakınca yok. ancak chp'ye oy veren -sanırım-küçük bir kesim, chp'ye oy veren rengi ya da tonu farklı kesimlerin yönetim katında olmasına tahammül edemiyor. istiyor ki sadece oy versin.
chp'li ulusalcıların neden savunduğunu anlamadığım kadın.

eleştir ki gitsin, eleştir ki o konuma düşünceleri chp ile örtüşen biri gelsin.

bu arkadaşı savunan ulusalcılar
-bdp'nin yolunun doğru yol olduğu,
-türklerce ermenilerin katledildiği,
-devletin katil olduğu,
-kobani'deki kürtlerin haklı olduğunu savunan insanlarla aynı düşüncedeler mi? doğru mu anlamışız.

ha bu arkadaşı aşırı solcular savunur.
çünkü onların devlete ve türk milletine bir antipatileri mevcut. onları anlarız. peki chp'nin öz seçmeni?

neymiş. kadının gücüymüş, herkes korkmuşmuş, provokasyonmuşmuş..

ulan bunları bu kadın yazmamış mı? bu kadının düşünceleri değil mi? ee daha ne o zaman, neyin provokasyonu? manipüle ederek bu gerçeği saklayacağınızı mı düşünüyorsunuz? aynen aynen.

aşırı solcuların ''bu kadından korkuyorlar, ondan saldırıyorlar'' gibi saçma manipüle dolu yalanlarına kanıp bunları görmezden gelerek savunanlara sadece acıyorum. sadece bu düşüncedeki insanlara alet oluyorsunuz. hepsi bu.
birileirnin korktugu kadınmış.

eger elinizde kahve, çay falan varsa kenara bırakın bişey de yiyip içmeyin zira korkanlardan birinin adını veriyorum.

rte..

ahahahahahahahahahhaha..

yazdım tekrar yazıyorum, dava falan açılmasın bu kadını korumak yüceltmek bir akpli olarak müslüman olarak boynumuzun borcudur..

bu kadın istifa etmeyecek, ulusalcılar haddini bilecek.

chp sosyal demokrat bir partidir ve bu kadına elbette sahip çıkacaktır..

yürü be canan kaftancıoğlu reyis.
https://www.habergunce.co...ahat-bir-nefes-alacak.jpg

bir yerlerde konuşurken arka fonda türk bayragı ters çevrilerek yanstılmıştır..

paylaştıgım foto da hilal yok yıldız da sol örgütlerin amblemini çagrıştırıyor..
cenene türk'de cihaner'i dinliyorum.

mevzu bu hanım kızımıza gelene kadar iyi gidiyordu.

buraya gelince yağ yakmaya başladı.

biraz daha solda durması çok korkutmuş tepkiler bundanmış.
eşine ne yediği kimseyi ilgilendirmezmiş. bunu dile dolamak ayıpmış.

la oğlum, bu akp'ye seri halde gollük pasları yolluyorsunuz. bunu bilmeden yapıyorsanız ahmaklık.
bunu bile bile savunuyorsanız ise korkaklıktır.
Chpkk laşmanın ilk adımı olsa gerek..
Gazi Mustafa Kemalin partisini ne hale getirdiler...
(bkz: chpkk) . parti resmen pkkcıların eline geçmiş. net.
türk düşmanıdır.

atatürk ve atatürkçülük ile alakası yoktur.
görsel
Hala bu kadını savunabilecek olanlar var. Zaten savunanlar chp yi ele geçirenler. Ya pkk lı , ya dhkpc li. Gerçi ikiside artık aynı tek çatı altında birleştiler.
bikinili fotoğrafları ortamlara düşmüştür. evet.
partiye hdp sempatizanlarının doldurulduğunu biliyordum ama bu kadın seçilene kadar yine de bir denge olduğunu düşünüyordum anladım ki chp tamamen bu kadının zihniyetinin eline geçmiş yazıklar olsun . umarım kk chp'si baraj altında kalır da bu atatürk ile zerre alakası olmayan ekip defolur gider . ailem kendimi bildim bileli chp'ye oy verir onları bilmem ama ben bu partiye bundan sonra tırnağımı bile vermem .
man adası belgeleri ve reza sarraf mevzularını gündemden düşürmeye çalışan yandaş medyanın bulduğu yeni "cevher." belli ki kendisinde de sansasyonel haber potansiyeli bol; alakalı alakasız anekdotlarını , ailevi detaylarını vs didikleyip didikleyip aylarca bozdurur bozdurur haber yaparlar artık.