1. 1.
  Türkiye'nin ilk solo DJ albümü ''Burak Yeter-For Action Vol 1'' çıkaran dj produktor. Türkiye'nin MTV onayli ilk Dj'i. 09-16 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan MTV partyleri için Londra ve yakın şehirlerde performans gösteren dj.
  2 ... plak binicisi
 2. 2.
  (bkz: dj by cenga)
  -1 ... cenkerkocaer
 3. 3.
  - burak, yeter!
  demeye çalışan birinin haykırışı.
  1 ... deli bozgun dolu dizgin
 4. 4.
  burak adlı şahsın soğuk esprilerine ve eşek şakalarına karşı koymaya çalışan şahsın yalvarışı.
  ... legend of the stranger
 5. 5.
  oldukca kaliteli bir dj.
  baris manco, sezen aksu gibi buyuk isimlerin sarkilarini mixledigi de olmustur.
  ... splinter
 6. 6.
  Hüseyin Karadayı dan sonra türkiye de en yi remix yapabilen bir dj. Şebnem Ferah ın yağmurlar parçasına bir remix'i vardır ki tadına doyum olmaz.
  ... deep prog
 7. 7.
  türkiye'nin çakma djleri yüzünden pek adı duyulmamış ama olayı yakından takip eden kesim tarafından dinlenen ve sevilen dj dir. karakteristik özelliği ise mixlerinde dj burak yeter gibi reklamını yapmaz o yüzden kenar köşe barlarında mixer önüne geçen maymunlar tarafından mixleri kullanılır millet o an mix edildiğini sanar.
  1 ... crypto
 8. 8.
  Producer & DJ Burak Yeter için müzik o kadar da uzak değildi. Babasının müzisyen olması ona çok şeyler kazandırdı. Küçük yaşlarda müziğe olan tutkusu ile beraber ilk deneyimini 1996 yılında küçük ev partylerinde denedi. Ilk olarak Break Beat-Drum n Base& RnB tarzlarda müzikler yapıp kabindeki yerini almaya başladı. 1999 yılında Tatbikat adı altında bir grup bile kurmuştu ki bu sayede müzikteki altyapı olanaklarını daha da çok geliştirdi.

  2000 yılında T Records adı altında kendi labelini kurdu. Yayınladığı parçalar la çıkışına devam etti.

  Sahnede daha çok görsellikten yana olmayı tercih ederek, Turntabilism konusuyla oldukça yakından ilgilendi. Partyler festivaller derken Tatbikat grubu olarak T Records adında bir stüdyo ve T Production adında da bir organizasyon şirketi kurdular. Bununla beraber, kendi prodüksiyonlarına daha çok ağırlık vermeye başladı. Müzik alanında bir çok konuda kendini geliştirdi. Gerek çaldığı enstrümanlar, gerekse kullandığı yazılımlarla farklı soundlar üzerine yoğunlaştı.

  Türkiye'nin çeşitli yerlerinde özel Univercity partylerinde performans gösterdi. Akdeniz bölgesi adına ilk Underground çalışma olan 'Akdeniz Donanması 1-2'nin prodüktörlüğünü üslendi.

  Hayatının dönüm noktası olarak nitelendirdiği, Grammy ödüllerine aday gösterilen ‘Masters At Work'un katılımıyla gerçekleştirilen 2004 Mtv&Burn Dj'lik yarışmasında Türkiye 1.si oldu. Ayni zamanda Türkiye'yi temsilen Malta adasında Darrick May ve Darren Emerson ile aynı kabini paylaşma fırsatı oldu.

  Miller'in düzenlediği ‘2004 Miller Master Dj Contest' yarışmasında da Türkiye 2.si olarak kendini bir kez daha göstermiş oldu.

  Mtv Shakedown işbirliğinde Italia Club di Roma'da yapılan Dj lik yarışmasında dünyadaki bir çok Dj arasından sıyrılarak ilk 3'e kadar kendini ıspatlayabildi.

  Gerçekleştirdiği projeler, 100'e yakın House altyapılı parçalar, 400'ün üzerinde Afro Soul&RnB, Drum n Base ve Hiphop beatleri mevcut. Bir çok grup ve mc lere altyapı olanakları ve vokal kayıtları yapmakta. Ayrıca jingle jenerik reklam müzikleri hazırlamakta. Türkiye'deki saygın sanatçılara remix yapmakta ayrıca jingle-jenerik reklam müzikleri hazırlamakta.

  'The Future Sound Of Istanbul 3' adlı albümde 3.sırada yer alan Ocean Wave adlı çalımasıyla yer aldı. Türkiye'nin önde gelen Producer ve Dj leri ni bir araya toplamayı başaran Darkman'ın mix albümü, EMI etiketiyle rafları süslemişti.

  ‘'BURAK YETER LIVE SET'' adında 2 Percussion, 1 Klarnet ve 1 ateş dansçısından oluşan bir ekip kurdu. Türkiye'nin bir çok yerinde canlı olarak sahne almaya başlayarak bu işe daha da çok görsellik kazandırmış oldu. Non-Stop kendi çaldığı altyapılar üzerine, Live performans gösteren sanatçıları da eklenince, Türk Electronic kültürünün görsel yanını gözler önüne sermiş oldu.

  2006 yılında T Records a Emrah Canpolat ve ugurOral ıda ekleyip yayınladıkları parçalarla çıkışına devam etti.

  2006 yılında ‘FOR ACTION' adında, Türkiye'nin ilk solo DJ albümünü Kaset/CD formatında piyasaya sürdü. Ahmet Çelenk'in yayın prodüktörlüğünü yaptığı albümde, bir çok ünlü sanatçıyı bir arada topladı. Albüm parçalarından 'Dön Bana' ve 'Bir Şarkı Söyle' adlı parçalarına klip çekti. Başta MTV olmak üzere Kral Tv, Dream Tv, Number One, Power Türk ve bir çok müzik kanalında, Dön Bana' adlı çıkış parçasının klibi dönmeye devam ediyor.

  DSM sanatçılarından Eylem, Bengü, Tan, Doğuş gibi sanatçıların yanı sıra Tarkan, Mustafa Sandal, Şebnem Ferah, Levent Yüksel, Ajda Pekkan, Emre Aydın gibi güçlü isimlere, adından söz ettirecek remixler yaptı.

  Dünya'nın en iyi okullarında biri olarak kabul edilen SAE de ses mühendisliği üzerine eğitim almaya başladı. ingiltere'deki studiolar da çalışma fırsatı buldu.

  2007 ye geldiğinde ''Are You Ready'' adlı parçası, London'da bulunan Hypno Music Recordings trafından EP olarak basıldı. Electro House tarzındaki parçayı; Merve ve kendisinin yaptığı vokalleriyle süsleyen BY, aynı zamanda bu parçasına bir de videoclip çekti.

  25 yaşına geldiğinde 2.albümünü hazırladı ve 2007 de küresel ısınmaya destek amaçlı Türkiye'de Chill out ağılıklı yeni albümünü piyasaya çıkardı. DSM etiketiyle piyasaya çıkan albümde aynı zamanda Türkiye'nin önde gelen sanatçıları bulunmakta.

  Türkiye' de küresel ısınma adına yapılan ilk ve tek albüm olma özelliği olan "For Message Volume 2" albümü, yok olmasına adım adım yaklaştığımız bir doğanın geri kazanılması adına yayınlandı. Aynı zamanda Çevre ve Orman bakanlığının da katkılarının bulunduğu albümdeki tüm parçalar, ingiltere'deki SAE studiolarında gerçekleştirildi.

  2.albümünün ilk klip parçası 'Sanal'adlı parçaya çekildi.

  2007 Aralık ayına geldiğinde Electro çalışmalarına daha çok ağılık verdi.Merve ve kendi vokaliyle süslediği 'Black is Black' adlı parçası, M-Vitamine Recordings tarafından vinly olarak basıldı.

  2008'in bombası 'Boshporus Underground Recordings' toplama albümünde yer alan ''Logic'' adlı çalışması dünyada 14032 release arasında Dünya'nın en büyük digital portal sitesi http://www.beaport.com' da ilk 100'e girdi ve yaklaşık 3 hafta boyunca listelerde kalma başarısı gösterdi.

  2008'de Pioneer ile anlaşma imzalayarak Pioneer 'in Türkiye'deki yeni yüzü seçildi. Türkiye'nin dört bir yanında açılan Pioneer Pro DJ Academy'nin başkanlığını yürüterek Profosyonel sertifikalı eğitimler vermeye başladı.

  Müzik çalışmalarına tam gaz devam eden BY, 2007 yazında en son Türkiye'nin en iyi mekanlarından biri olarak kabul edilen Antalya Club Ceila'da performans gösterdi. Çarşamba-Cuma-Cumartesi Ceila'da çalan BY, Eylül sonunda yaz sezonunu da tamamlamış oldu.

  Yurt içi ve yurt dışında performans göstermeye hızla devam eden BY, müzik severler için uykusuz kalmaya devam ediyor.
  1 -1 ... tyrant
 9. 9.
  Yaz boyunca cuma ve cumartesileri Ceila'da coşturan süper dj.
  ... woodstockg
 10. 10.
  gecenin sonunda hala zirvelerde coştururken burak yeter diyebileceğiniz bir yeteneğe sahip dj.
  ... butun sifatlari tamlarim