1. 1.
  öne doğru çok uzun, oval bir başı, güçlü çene kemikleri sağlam, sağlıklı ve düzgün dişleri olan kopek. gözler siyah, küçük. badem biçiminde. omuzlar güçlü ve kaslı. vücudu dolgun ve yuvarlak. kuyrugu yatay duruşlu. tüyleri, kısa. sert va parlaktır. inanilmaz bir cene yapisina ve gucune sahip, inatci ve dovuscu hayvandir.ömrü Yaklaşık 10-12 yıldır.
  #1689053 :)
 2. 2.
  (bkz: pitbull)
  #1689073 :)
 3. 3.
  pitbull ile "bull" kısmından başka hiçbir alakası yoktur. sanılan gibi dövüşçü değil oyunbaz bir köpektir.

  güçlü vücudu aynı şekilde şekilde çene yapısının yanında çokta inatçı köpeklerdir. her şeye rağmen çoğu köpekten daha fazla sadıktırlar sahiplerine karşı.

  ek olarak; varoluşundan bu yana beyaz kavalye, beyefendilerin köpeği, gladyator gibi sıfatlarla anılan kopek cinsi.
  #3993987 :)
 4. 4.
  sahip olunası hayvan.
  #4156108 :)
 5. 5.
  Kökeni

  1830'larda ingiltere'de Bulldog ve boğalar arasındaki dövüşler yasaklanınca bu sözde sporun meraklıları bu sefer popülerleşen köpek dövüşleri için daha çevik bir ırk yaratmak istediler ve en güçlü bulldog ve en korkusuz terrierleri melezleyerek "bull ve terrier" ırklarının temellerini oluşturdular. Bunlar tamamen melez ve göze her zaman hoş görünmeyen köpeklerdi. Birmingham'lı bir köpek yetiştiricisi olan James Hinks, Bulldog ve şimdi nesli tükenmiş olan Eski Beyaz Ingiliz Terrieri başta olmak üzere Dalmaçya gibi birkaç ırkı melezleyerek beyaz ve zarif bir köpek yarattı ve buna Bull Terrier ismini verdi. Ancak bu yeni ırk ümit edildiği gibi dövüş ringlerinde başarılı olamadı. Yine de "Beyaz Kavalye" adıyla en başından beri köpek yarışmalarında ve ingiliz Aristokrasisinde güçlü bir yer edinerek bu günlere ulaşmayı başardı. Irk koruma, fare avcısı ve bekçi köpeği olarak kullanılıyordu. Minyatür olanlar daha kontrol edilebilir bir boyutta aynı özellikleri taşıyan örnekler olarak üretilmiştir.

  Karakteri

  Cesur, korkusuz, kabadayı, aktif; ancak oyun düşkünü ve gerçek bir komedyendir. Bull terrier temelde sadık ve kibar bir köpektir. Hayattaki tek amacı sahibi yanında olduğu sürece yaşamın tüm konforlu yanlarından faydalanmaktır denebilir. Sahibine çok fazla bağlanır. Farklı görünümü aksini düşündürtse de çok fazla insan sevgi ve ilgisine ihtiyaç duyar. Bu ırk doğru sosyalleştirilip eğitildiğinde harika bir dost olmasına rağmen yine de her eve tavsiye edilmez. Bağımsız ve başına buyruk olma eğilimi fiziksel gücü ile de birleşince onu pek çok köpek sahibinin sıradan yeteneklerinin ötesinde bir köpek yapar. Genç bull terrierler küçük çocuklar için çok enerjik olabilir. Kendi ailesi için sonsuz töleranslı olsa da başkalarınca kızdırılmaktan hoşlanmaz. Yine de dost yaklaşan herkesle dostluk kurmaya hazırdırlar. Oldukça inatçıdır ve bu eğitilebilirliğini oldukça düşürür. Disiplinli; ama övgüye dayalı bol sabır ile yoğrulmuş bir eğitim verilmelidir. Sert yöntemler içine kapanmasına ve efsanevi inadının ortaya çıkmasına neden olacaktır. Doğal koruma köpeğidir. Bu nedenle ailesini korumaya cesaretlendirilmemeli ya da aşırı kıskanç olmasına izin verilmemelidir. Bull terrierler ailesiyle bol vakit geçirmek ister, aksi halde eşyaları kemirmesi kaçınılmazdır. Bu da eşyalar bir yana köpek için tehlikeli olabilir. Yavruyken (2-6 aylar) diğer hayvanlar ve köpeklerle iyi sosyalleştirilmelidir. Kişiliklerinin henüz oturmadığı ve hala çocuk sayıldıkları ilk bir kaç yıl boyunca sahibi adına büyük çapta sabır ve tecrübeli bir eğitim dönemi gerektirir. Aksi takdirde kontrolü çok güç enerjik ve dediğim dedik bir köpeğe dönüşür. Bu dönem atlatıldıktan sonra sessiz, aşırı sadık ve güvenilir bir köpek ortaya çıkar. Ancak tüm bunlar sabır ister. Köpeklere karşı saldırgan olabilirler. Bu nedenle parkta serbest bırakılmamalıdır. Kavgayı genelde o başlatmasa da suçlanan hep o olur. Diğer ev hayvanlarıyla pek tavsiye edilmez. Birlikte büyüseler bile ilişkileri kıskançlık yaratmayacak şekilde kontrol altında tutulmalıdır.

  (bkz: <a href="http://www.juen.com.tr/irkDetay.aspx?PTT=3&ID=6" target="_blank" rel="nofollow noopener" >http://www.juen.com.tr/irkDetay.aspx?PTT=3&ID=6</a>)
  #4156163 :)
 6. 6.
  her ne kadar çirkin olduğu söylense de son derece sevimli ve asil bir köpektir. uzun süredir en çok sahip olmak istediğim köpek türüdür aynı zamanda.
  #6258825 :)
 7. 7.
  alnı ile burnu arasında eğim olmayan, alınsız gibi duran, tipsiz mi tipsiz, korkutucu görünümlü* ; ama bir o kadar da sevimli duran bir kırma. köpek işte. halk arasında deli s*kmiş de denir.
  #6258977 :)
 8. 8.
  Alnı ile burnu arasında eğri olmayan ve bu özelliği Kangallarla paylaşan köpektir yani bu köpekler arasında olağan dışı bir özellik değildir. çirkin değil tam aksine sevimlidir. Palyaçoya benzer afacandır, rahatsızdır, ama saldırgan değildir.
  #6259386 :)
 9. 9.
  poposu yere yakındır*. insanda burnunu sıkma hissi uyandırır.
  #6259402 :)
 10. 10.
  fareye benzettiğim bir yüz şekline sahip olan, psikopat görünümlü ancak uysalın ötesinde bir hayvandır... Sahibi tehlikedeyse veya komut verirse ise öldüğünüzün resmidir... Şöyle bir video ile tamamlamak isterim tanımımı. Boğa güreşleri, boğa, boğanın altında kalmış adam ve adamın köpeği...

  http://www.youtube.com/watch?v=gE4qoSN5bhM +
  http://www.youtube.com/wa...HUgrk&feature=related +
  #7291845 :)
 11. 11.
  Dünyanın en sevimli, en güzel köpeklerinden biridir, kas cüsse oranının büyüklüğüyle de tercih edilir, akıllı insancıl bir köpektir.
  #8942607 :)
 12. 12.
  Bir zamanlar son derece vahşi bir köpekti. Ancak, modern yetiştiriciler tarafından kibarlaştırılmıştır. Günümüzde iyi huylu, sadık, ve itaatkar bir köpektir.

  çenesi yetişkin bir insanın kolunu kısa sürede tuzla buz edecek kadar güçlüdür.

  #8942655 :)
 13. 13.
  oyun oynamak için üzerine atladığı bir arkadaşımın ondan korkup tekme atmasının sonucunda; uzun süre kovalayıp, yakaladıktan sonra yaptıklarına tanık olan biri olarak pek kinci, pek güçlü bir köpek olduğunu söyleyebileceğim afacan kuçu kuçu.
  #8942676 :)
 14. 14.
  çene basınç potansiyeli en yüksek doğal ırktır.
  #8942703 :)
 15. 15.
  dünya'nın çenesi en kuvvetli köpeği ve favori köpeğimdir. samoyed gibi şirin mi şirin, insancıl mı insancıl bi köpeğim olmasına rağmen bull terrier hastası bi insanım. bi kere kaptığı zaman, kaptığı yeri direk kopartan tek cins. sebebi ise; dünyanın bütün bütün canlılarının dişleri aynıdır. ama iki canlınınki hariç. bull terrierlerin dişleri birbirine geçmeli olduğu için çenesinin kuvveti ikiye katlanır ve daha tehlikelidir. dişlerine biribirine geçmeli olan diğer bir canlı ise dinazorlar çağından raptor cinsi dinazordur.

  edit : http://2.bp.blogspot.com/...gaQ/s400/bull-terrier.jpg +

  her tarafı asalet hayvanın.
  #9970709 :)
 16. 16.
  kurbanlık keçilerin boynuzsuz haline benzeyen sevimli, oyuncu köpek. bi ara benim de vardı. bulldog yerine tercih edilebilir ama çok nadir bulunur.
  #13168001 :)
 17. 17.
  GArfield adlı çizgi filim serisinde sık sık karşımıza çıkan kaslı köpektir.
  #13168084 :)
 18. 18.
  eğer ki iyi bir eğitimden geçmezse, genetik olarak agresif bir köpek olduğunu söyleyebileceğim bir ırk.
  #15224624 :)
 19. 19.
  doberman'dan sonra en çok sevdiğim köpek ırkı.
  #18612741 :)
 20. 20.
  http://fotogaleri.haberle...guclu-16-kopegi/resim-12/
  #22617108 :)
 21. 21.
  Brezilyalı sanatçı rafael mantesso nun instagram üzerinden çizimleri ile birlikte paylaştığı köpeğin cinsidir. Bull terrier sevginizi pekiştiren çalışmalara imza atar. http://instagram.com/rafaelmantesso
  #25898698 :)
 22. 22.
  Orjinal olduğu alnındaki bombeden anlaşılan mükemmel bi ırk. Koruma güdüsü yüksek aynı zamanda oyuncu bi cins. Inadina savasciligina veya cesaretine söylenecek birşey yok. Turkiye de sağlam bull terrier henüz bulamadım.
  #26445153 :)
 23. 23.
  Beslediğim ve son derece agresif olan şirin canavar. Çok fazla yaklaşılmaması önerilir öpüp koklamak biraz sakat iş.
  #27070872 :)