bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  öne doğru çok uzun, oval bir başı, güçlü çene kemikleri sağlam, sağlıklı ve düzgün dişleri olan kopek. gözler siyah, küçük. badem biçiminde. omuzlar güçlü ve kaslı. vücudu dolgun ve yuvarlak. kuyrugu yatay duruşlu. tüyleri, kısa. sert va parlaktır. inanilmaz bir cene yapisina ve gucune sahip, inatci ve dovuscu hayvandir.ömrü Yaklaşık 10-12 yıldır.
  2 ... jeam
 2. 2.
  (bkz: pitbull)
  ... desifreolmusdisiuuser
 3. 3.
  pitbull ile "bull" kısmından başka hiçbir alakası yoktur. sanılan gibi dövüşçü değil oyunbaz bir köpektir.

  güçlü vücudu aynı şekilde şekilde çene yapısının yanında çokta inatçı köpeklerdir. her şeye rağmen çoğu köpekten daha fazla sadıktırlar sahiplerine karşı.

  ek olarak; varoluşundan bu yana beyaz kavalye, beyefendilerin köpeği, gladyator gibi sıfatlarla anılan kopek cinsi.
  -1 ... rurouni kenshin
 4. 4.
  sahip olunası hayvan.
  3 ... denizci86
 5. 5.
  Kökeni

  1830'larda ingiltere'de Bulldog ve boğalar arasındaki dövüşler yasaklanınca bu sözde sporun meraklıları bu sefer popülerleşen köpek dövüşleri için daha çevik bir ırk yaratmak istediler ve en güçlü bulldog ve en korkusuz terrierleri melezleyerek "bull ve terrier" ırklarının temellerini oluşturdular. Bunlar tamamen melez ve göze her zaman hoş görünmeyen köpeklerdi. Birmingham'lı bir köpek yetiştiricisi olan James Hinks, Bulldog ve şimdi nesli tükenmiş olan Eski Beyaz Ingiliz Terrieri başta olmak üzere Dalmaçya gibi birkaç ırkı melezleyerek beyaz ve zarif bir köpek yarattı ve buna Bull Terrier ismini verdi. Ancak bu yeni ırk ümit edildiği gibi dövüş ringlerinde başarılı olamadı. Yine de "Beyaz Kavalye" adıyla en başından beri köpek yarışmalarında ve ingiliz Aristokrasisinde güçlü bir yer edinerek bu günlere ulaşmayı başardı. Irk koruma, fare avcısı ve bekçi köpeği olarak kullanılıyordu. Minyatür olanlar daha kontrol edilebilir bir boyutta aynı özellikleri taşıyan örnekler olarak üretilmiştir.

  Karakteri

  Cesur, korkusuz, kabadayı, aktif; ancak oyun düşkünü ve gerçek bir komedyendir. Bull terrier temelde sadık ve kibar bir köpektir. Hayattaki tek amacı sahibi yanında olduğu sürece yaşamın tüm konforlu yanlarından faydalanmaktır denebilir. Sahibine çok fazla bağlanır. Farklı görünümü aksini düşündürtse de çok fazla insan sevgi ve ilgisine ihtiyaç duyar. Bu ırk doğru sosyalleştirilip eğitildiğinde harika bir dost olmasına rağmen yine de her eve tavsiye edilmez. Bağımsız ve başına buyruk olma eğilimi fiziksel gücü ile de birleşince onu pek çok köpek sahibinin sıradan yeteneklerinin ötesinde bir köpek yapar. Genç bull terrierler küçük çocuklar için çok enerjik olabilir. Kendi ailesi için sonsuz töleranslı olsa da başkalarınca kızdırılmaktan hoşlanmaz. Yine de dost yaklaşan herkesle dostluk kurmaya hazırdırlar. Oldukça inatçıdır ve bu eğitilebilirliğini oldukça düşürür. Disiplinli; ama övgüye dayalı bol sabır ile yoğrulmuş bir eğitim verilmelidir. Sert yöntemler içine kapanmasına ve efsanevi inadının ortaya çıkmasına neden olacaktır. Doğal koruma köpeğidir. Bu nedenle ailesini korumaya cesaretlendirilmemeli ya da aşırı kıskanç olmasına izin verilmemelidir. Bull terrierler ailesiyle bol vakit geçirmek ister, aksi halde eşyaları kemirmesi kaçınılmazdır. Bu da eşyalar bir yana köpek için tehlikeli olabilir. Yavruyken (2-6 aylar) diğer hayvanlar ve köpeklerle iyi sosyalleştirilmelidir. Kişiliklerinin henüz oturmadığı ve hala çocuk sayıldıkları ilk bir kaç yıl boyunca sahibi adına büyük çapta sabır ve tecrübeli bir eğitim dönemi gerektirir. Aksi takdirde kontrolü çok güç enerjik ve dediğim dedik bir köpeğe dönüşür. Bu dönem atlatıldıktan sonra sessiz, aşırı sadık ve güvenilir bir köpek ortaya çıkar. Ancak tüm bunlar sabır ister. Köpeklere karşı saldırgan olabilirler. Bu nedenle parkta serbest bırakılmamalıdır. Kavgayı genelde o başlatmasa da suçlanan hep o olur. Diğer ev hayvanlarıyla pek tavsiye edilmez. Birlikte büyüseler bile ilişkileri kıskançlık yaratmayacak şekilde kontrol altında tutulmalıdır.

  (bkz: http://www.juen.com.tr/irkDetay.aspx?PTT=3&ID=6)
  2 ... esco
 6. 6.
  her ne kadar çirkin olduğu söylense de son derece sevimli ve asil bir köpektir. uzun süredir en çok sahip olmak istediğim köpek türüdür aynı zamanda.
  ... kobrullah
 7. 7.
  alnı ile burnu arasında eğim olmayan, alınsız gibi duran, tipsiz mi tipsiz, korkutucu görünümlü* ; ama bir o kadar da sevimli duran bir kırma. köpek işte. halk arasında deli s*kmiş de denir.
  2 -1 ... like fire
 8. 8.
  Alnı ile burnu arasında eğri olmayan ve bu özelliği Kangallarla paylaşan köpektir yani bu köpekler arasında olağan dışı bir özellik değildir. çirkin değil tam aksine sevimlidir. Palyaçoya benzer afacandır, rahatsızdır, ama saldırgan değildir.
  ... selim pusat
 9. 9.
  poposu yere yakındır*. insanda burnunu sıkma hissi uyandırır.
  1 ... elmyra duff
 10. 10.
  fareye benzettiğim bir yüz şekline sahip olan, psikopat görünümlü ancak uysalın ötesinde bir hayvandır... Sahibi tehlikedeyse veya komut verirse ise öldüğünüzün resmidir... Şöyle bir video ile tamamlamak isterim tanımımı. Boğa güreşleri, boğa, boğanın altında kalmış adam ve adamın köpeği...

  http://www.youtube.com/watch?v=gE4qoSN5bhM+
  http://www.youtube.com/wa...HUgrk&feature=related+
  ... nukleerbasliklierkek
kapat