bugün

bence sözünde durup kötü zamanında kaçmayıp savaşan onurlu bir durum.
Takımına olan sevgisi, takımın başarılarına göre her sezon değişen insanların anlayamayacağı bir durumdur; "her devir de beşiktaşlı olmak".

(bkz: beşiktAŞK)
onurlu insanların yaptığı iştir.
kötü giden takımını bırakmak şerefsizlerin işidir.
bilmeyenler için gelsin.

(bkz: biz seni sevinmek için sevmedik)
(bkz: çok sevdik be abi)
bu devirde hala insanların zevklerine, renklerine karışmamayı ve saygı duymayı öğrenemeyen insanların garipseyeceği durumdur. e, tabi kolay değil sonuçta.
bazılarının tuttuğu zenci uvuzlarını tutmaktan her daim kat be kat daha iyi olan şeydir.

ha bir de , bursa nın şampiyonluğuna sevinip kendi stadında timsah yürüyüşü yapmamaktan da iyidir.
bu devirde beşiktaş'ı tutmak, beşiktaş taraftarının görevidir. devir değil ömür boyudur bu sevgi.
beşiktaş taraftarını bir kaç yenilgiden kötü gidişlerden sonra bir anda takımını bırakacak dönekler olduğunu zanneden adamların sözüdür. bir gün değil her gün beşiktaş ulan.
(bkz: beşiktaş seninle ölmeye geldik)
'dönek' diye tabir edilen zavallılardan değil, adam olmaktır. gerçek taraftar olmak, bir mağlubiyet yüzü görmekle rotayı popüler olanlara çevirmek yavşaklığını taşımaz çünkü. ayrıca, benim gibi düşünmeyen benden değil ziyniyeti nereye kadar...
bu lafı söyleyen gibi dönek olmayan insanların yaptığıdır. zamanında demek ki kendi takımı bir zamanlar kötü durumdayken batmakta olan bir gazinodan başka gazinoya transfer olan konsomatrisler gibi başka takım seçen o sene kim şampiyon ise o takımı tutan yarrak kafalı insanlardan olmayan insanların yaptığıdır. * *
tuttuğu takım zor duruma düştüğünde gemiyi terkeden ibnetorlara örnek olması gereken duruş.
satıcı, güvenilmez insan düşüncesidir.

(bkz: kişi kendinden bilir işi)
tutmak istedikten sonra tutulacak materyal sayısı oldukça fazla, hele ki bu devirde.
aslında devir mevzuu değil de beşiktaş semtinin dışında yaşayan birisinin beşiktaş taraftarı olması tuhaf gelmiştir bana hep.
tek kelimeyle; şereftir.
''bu devirde hala beşiktaş ı tutmak'' tan ziyade bu devirde hala beşiktaş lı olmak tartışılmaya açılması gereken bir konu.
insana kahkaha attırıyor.
bu tıpkı 2014 yılında kadıoköy'den eminönü'ne salla gitmeye çalışmak gibi.
ahahaha.
Siki tutmaktan iyidir.
balıkesire yenılmekden ıyıdır.
tutku ask ; ama Beşiktaşlı değilim
(bkz: tutku)
yarrakları * tutmaktan iyidir.
siyah beyaz kulübe gönül vermektir.

o değilde yıl 2014 hala takım diye götünü verecek insanlar var.
bir galatasarayı tutmak değildir.
sevinmek için beşiktaşlı olunmaz. kötü günde de Sevilir beşiktaş. farkı budur işte diğerlerinden.
statsız s.k gibi ortada kalmaktır. *
Tam saydirmaya saldirmaya diklenmeye gelmiştim ki bi soluklandim. Kendimi hakkaten sorguladim *

Zor durumdur ama hastalık gibi efendim. Tuttuk birakamiyoruz.