1. 1.
  artık 40 lı yaşlarına gelmiş olan fakat halen san antonio takımının ilk beşinde yer alan mükemmel savunmacıdır.
  öyle maçlarını seyretmişimdir ki karşısında ki süper star oyuncuları adeta sahadan silmiştir.basketbolda savunma nasıl yapılır yada yapılmalıdır diye merak eden herkesin ders niyetinde kendisini izlemesi gerekir.
  genellikle maçlarda çok az sayı atar.asli görevi karşı takımın en iyi dış oyuncusunu durdurmaktır.
  lakin tanıyanların gayet iyi bildikleri üzere kendisinin özel bir noktası vardır ve bu noktadan denediği şutlarda genellikle başarılı olur.ancak noktanın az biazcık dışında olsa bile şutları kaçırması gariptir.
  ... msd
 2. 2.
  karşı takımın favori oyuncusuna her türlü çirkefliği yapıp oyundan düşüren nba oyuncusu.
  2 ... move!rat
 3. 3.
  kobe bryant savunması hakkında iç çamaşırıma kadar girdi demiştir; gerçekten de öyle bir savunma yapar ki tüm saha basar, oyunu insana zindan eder, kendisi pg boyutlarında bir sg olmasına rağmen nice sf leri tuttuğuna şahit olmuşumdur.

  şu an takım arkadaşı olan michael finley zamanında dallas ta iken bunun savunmasından bıkıp kendisini süserek saha dışına atmıştı, hatırladıkça gülerim hala.
  1 ... disco inferno
 4. 4.
  savunma yapmak için doğmuş kabiliyetsiz oyuncu. diplerde bomboş kalırsa sokar üçlüğü o kadar.
  ... tekyoldevrim
 5. 5.
  hızı ve kollarının uzunluğu sayesinde rakibini bezdirir,asla peşini bırakmaz. hücumda da iyi performans vermektedir.çok iyi bir şut yeteneği olmasa da dip köşede boş 3 sayı atışlarında iyi bir yüzdeyle oynamaktadır. hücumda bile savunma yapan insanoğludur...
  2 ... kobe08 css team
 6. 6.
  cok cabuk bacaklari ve hirsi sayesinde rakip takimin 3 numarasini yiyip bitiren nbain en iyi savunmacilarindan birisi.
  ... imagine
 7. 7.
  tblde oynasa rakip takım taraftarları tarafından domates yağmuruna tutulur bu her maç. öyle bir çirkef işte. nba'in ismail güldüren'i.
  5 ... otep shamaya
 8. 8.
  kanımca, basketbol tarihinde bir kara lekedir. tamam, bir oyuncu sert oynayabilir, hatta abartılı handcheck de yapabilir eyvallah, abartılı trash talk da yapabilir hatta abartılı derecede kendini yere de atabilir onlara bile eyvallah. ama kabul edemediğim şey bir basketbolcunun başka bir basketbolcuyu bilerek sakatlamasıdır. savunduğu adam atış yaparken onun altına girer bowen, ve karşıdaki oyuncunun bileği döner. klasiktir bu. ama ne gregg popovic, ne de bowen, bunun bilerek olduğunu kabul eder..

  ray allen, jamal crawford, gilbert arenas, vince carter, kobe bryant, rip hamilton.. evet bruce bowen bu adamların hepsini birden sakatlama şerefine nail olmuş tek oyuncudur. tesadüfe bak.

  http://www.youtube.com/watch?v=7pHwkqvViBM+
  4 ... stoudemarionash
 9. 9.
  an itibariyle beyaz show a telefonla baglanmıstır. hidayet turkoglu ile "kardes kardes" konusuyorlar.
  1 ... saduman
 10. 10.
  geçtiğimiz haftalarda akatlarda basketbol dersi veren defans insanı. lakabı defans yaparken rakibine yapıştığından doalyı kenedir.
  1 ... anything is possible