1. 1.
  yapışan ve kan emen bir parazit.
  3 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  bu günlerde jetix tv de izleye bileceginiz , gelmiş geçmiş en güzel çizgifilmlerden...
  1 ... exonotzor
 3. 3.
  en korktugum boceklerin basinda gelir. agaclardan asagidan gecen canlilarin uzerine atlar. eger farketmezseniz ve sizi isirirsa hemen silkip atmamaniz gerekir cunku isirdigi yerde kafasi kalir ve bu bocegin isirigi beyin iltihabina yol acip olume goturur. eger isirmissa kafasiyla birlikte vucudunuzdan atmak icin uzerine bir kac damla yag damlatin, bogulacak kadar boca edin iste ustune. sonra bocegi saat yonunun tersine cevirip yukari kaldirin, boylece kafasi derinin icinde kalmaz.
  2 ... laz pacino
 4. 4.
  lisede biraz çok yemem sebebiyle lakabım olmuş canlı. mesele aslında çok yemek değil çok yeyipte çöp gibi kalmak galiba.
  1 -1 ... the kene
 5. 5.
  anlatmayı üzerime vazife biildiğim canlı.*
  Özellikleri

  Boy: 5 mm. (yeni kan emmiş dişi 1,2 cm)
  Renk: Koyu kızıl kahverengi.

  kırmızı kahverenginde yassı, oval bir parazittir. Kan emerek büyürler.keneler köpek dışında hayvanlarla insanlara da yapışıp kan emerler. Dışarıda keneler çimenlerde, çalılıklarda ve hayvan barınma yerlerinde bulunurlar ve buradan geçen hayvanlara yapışırlar. Hayvanlar vasıtası ile evlerin içine kadar gelirler. Ev içinde bir dişi çatlağa, yarığa yumurta bırakırsa bir kene hafta içerisinde yüzlercesi oluşur

  Davranışları

  Başta köpekler olmak üzere birçok diğer hayvan ve insan üzerinde yaşarlar. Köpeklerde, yetişkinleri kulak ve ayaklarda yaşarken, daha ufaklara sırt bölgesinde rastlanır. Doğada bitki ve otların üzerinde durup, oradan geçecek bir hayvanın üzerine atlarlar. Herhangi bir hayvan üzerinde girdikleri evlerde hızla çoğalırlar ve üzerinde beslenecek hayvan bulamazlarsa insanlara musallat olabilirler. Hiçbir şey yemeden sekiz aya kadar yaşayabilirler. insanlarda etkili çeşitli hastalıklar ve bakteriler taşıdıklarından, mücadele edilmeleri önem arz etmektedir.

  Yaşam Alanları

  Köpek ve diğer hayvanların bulunduğu, bitki örtüsü yoğun olan yerlerde yaşarlar. Üzerinde bulundukları hayvanın kanıyla beslendikten sonra, oradan ayrılarak kapı pencere kenarları ve süpürgeliklerde barınırlar.

  Mücadele ipuçları

  Kenelerin evin içinde ve dışında kontrolü zahmetlidir. Mücadelenin tekrarlanması gerekebilir. Bunun için profesyonel bir servise ihtiyaç duyulur.kısmi ve ferdi mücadele başarılı olmaz .iç ve dış alanda kenelerle mücadele oldukça zordur. Ancak birkaç uygulamadan sonra elimine edilebilirler.

  not: heralde copy paste
  9 -1 ... the kene
 6. 6.
  bir tanıdığımın belinde çıkan bir et beni sandığı iğrenç bir hayvan.tabii zamanla çok kan emmekten çalayıp düşmesiyle ne olduğunu anlamış.çok çeşitli oldukları gibi insancıl olanları 1,2 türü geçmez.
  ... bitter
 7. 7.
  bugün bir tanesini ayaklarımın altında önce ezdiğim sonra ayakkabımın altını kaldırıma sürterek temizlemek zorunda kaldığım, şu aralar acayip tırstığım böcek.
  ... cnnturk
 8. 8.
  Daha çok dışarda yaşayan yetişkin köpeklerde görülür. Kan emmelerinin yanı sıra çeşitli hastalık etkenlerinin de taşıyıcısıdır.
  ... worldlike
 9. 9.
  AYRICA BiR SÖZLÜK YAZARI *
  ... aabi
 10. 9.
  tam kuş gribini atlattık derken ortaya çıkan, hastalık yayan, tam olarak tedavisi olmayan psikopat kan emici minik vampir.
  ... asiti kaçmış kola