1. 1.
  henüz kurtlar vadisinin icat edilmediği dönemlerde romantik ve hümanist yurdum insanını kadın erkek ekran başına bağlayan bağımlılık yaratan diziler.
  3 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  jake ismi genellikle kullanılır.bu karakter genelde bencil ve açgözlüdür.dizideki bütün manitaları kaldırır.
  3 ... pavell
 3. 3.
  içinde illa ki bir jose, bir maria mercedes bulunan, ev hanımlarının patates soydukları saatlere denk gelen diziler..
  3 ... plug in baby
 4. 4.
  (bkz: yalan rüzgarı)
  1 -1 ... kevin
 5. 0.
  brezilya dizisi olmasına rağmen içinde hiç "samba"ya ait olaylar geçmez. futbol yoktur. rio de jenerio havasındaki karnavallar yoktur. kumsallar yoktur. pele yoktur. sadece "kimin eli kimin skinde" kavgası yapılır. demek ki kendilerini böyle ifade edebiliyorlar.
  ona da şükür tabi.
  1 ... micro cuts
 6. 1.
  (bkz: kole isaura)
  1 ... chilavert
 7. 2.
  köle isaura vardir ki akillara zarar. baslama yilini tam olarak kimse bilmiyor. tahminen 1974-75 olarak hatirlaniyor. güzel kismi ise brezilya'nin globo kanalinda hala yeni bölümleri yayinlaniyor.
  2 ... dydyma
 8. 3.
  ekmek elden su gölden adamların bütün uğraşı aşk meşk olmuş denilesi,
  genelde başroldeki oyuncuların oynadıkları rollerin adı, mercedes alberto antonio türünde olduğu dünyanın en saçma sapan diziler kuşağı.
  1 ... pipittin
 9. 4.
  80li yıllarda çocuk olanların kabusudur. jose manuellayı s.kmenin derdindedir eduardo mercedesi'i... ama muhakkak bir julia ortaya çıkıp mutlak surette g.tlük yapar. o julia'yı varya karada yatırıp suda sopalamak lazımdır ama yansa da, pişse de, takla da atsa, ormanda toplu tecavüze uğrasa yine dirilir g.tlüğünü yapar. 16839303 bölüm dahi geçşe olaylar monotondur. saçma sapan repliklerle paso öpüşüp koklaşırlar. manuella çok pis gösterir ama asla vermez, kah yer siler kah köşkün hanımı olur ama jose onu bir türlü yatağa atmayı başaramaz. mercedes'e ise kah kamyon çarpar kaportası dağılır, kah suratına asit yer eti yanar ama asla güzelliğini kaybetmez. ama her daim aynı haltın geçtiği sahneleri analar bacılar oturur heyecanla izleyip bir yandan da dedikodu yapar. hatta bir ara o kadar azıtmışlardı ki bölümleri izleyip telefonla sorulara doğru cevap verenlere çamaşır, bulaşık makinası, buzdolabı falan veriyorlardı.

  allah belanı versin mercedes, çocukluğumu yaktın. senin de kalıbına tüküreyim jose bir julia'yı kıstırıp ağzına ağzına vuramadın. nefret ediyorum hepinizden. yalan rüzgarının temasındaki gül batsın hepinize...
  3 ... atibmaracabmarac
 10. 5.
  hepsi birbirine benzeyen dizilerdir.

  mutlaka bir aile doktoru, ortalığı karıştıran bir hala/teyze, birbirini seven ve bunları çekemeyen bir adam/kadın, ailenin son sözü söyleyen büyük annesi, zor durumlarda baş vurulan bir pederi vardır.

  bunların olmadığı bir brezilya dizisi düşünülemez.
  2 ... oneqeno